• Krátkometrážní

Kid (1921)

Oddělit od sebe Chaplinova Kida - položku z učebnice a Chaplinova Kida - celovečerní film, to může být problém. Na druhou stranu kdo se kdy nedojmul nad herectvím malého Jackieho Coogana a půvabné Edny Purviance? Tak či onak, s Chaplinovou hudbou je možné se ke Kidovi vracet a nemít pocit znásilněné divácké svobody.

Vlhká místa (2013)

Explicitnosti a úchylárny nevadí, ale pokus o sociálně mravokárnou selanku ano. Škoda, že spouštěcím mechanizmem pro většinu úletů v dospívání je něco tak přítomného až banálního jako je rozvod rodičů.

Grace, kněžna monacká (2014)

Ke Grace of Monaco je dobré přistupovat z pohledu filmu Nicole Kidman, protože po té si jej užijete ještě více, než kdybyste byli die hard fanoušci Grace Kelly. Celé je to velmi Nicole-centrické a tak je to naprosto v pořádku, protože pokud je pointou vyrovnávání se Grace s její novou životní rolí, není možné interpretku této velké proměny upozadit. Oceňuji také Paz Vegu v roli Marie Callasové, kterážto sama o sobě také bývá předmětem vlastních životopisů a po boku Nicole/Grace lehce zazářila. Grace of Monaco není paradoxně o Hollywoodu ani o Monaku, ale je "pouze" dalším skvělým příběhem silné ženy, která svým životním osudem pomohla modernímu věku stát se skutečně moderním.

90210 4Ever: Retrospective (2013) (TV film)

Ideální dokument, který člověk potřebuje, když se loučí s něčím, na co hleděl celých pět let. Vzpomínky, rekapitulace, herci mimo své role hodnotící svou cestu seriálem a producenti vysvětlující své vize.

Bomb Girls - Facing the Enemy (2014) (TV film)

Málokdy se setkávám s tím, aby se seriál skutečně dočkal závěrečného filmu. Ok, Dr. Quinn a Dallas měly hned dva, ale to byly výjimky. Facing the Enemy je bohužel spíše takový nástřel na třetí řadu, než skutečný kompaktní film. Hodně se to celé posunulo, hodně se toho nakouslo a jen málo bylo skutečně dovyprávěno. Leč žádný čas prožitý po boku Bomb Girls není nikdy promarněný.

Výměna manželek USA (2004) (pořad)

Vkusnější verze. Sem tam celebrity, sem tam větší extrémy, než se dají pořídit u nás.

Irina Palm (2006)

Je zajímavé, že o filmu typu Vlhká místa se divák dozví, aniž by se jakkoli snažil. Na rozdíl od toho Irina Palm už nám věkem poněkud zapadla a na takové ČT 2 bych si o ní ani neopřela kolo. Leč film je to veskrze zábavný a já nevidím důvod, proč ho nedoporučit celé rodině. Je v tom všechno, láska, odpuštění a nakonec i to rodinné štěstí.

Muži v naději (2011)

Vejdělek, Renč nebo Poledňáková... všichni v poslední době točí naprosto identické pohádky pro dospělé. Značka - aby vše bylo oku libé. Herečky/panenky, pokojíčky jak ze žurnálu a nějaký ten děj, aby byl důvod ty panenky v těch pokojíčkách často převlékat. V tomto případě přidáme i trochu té vnitřní Prahy a výsledek je hotov. A vám se to snad nelíbí?

Intim Night (2012) (pořad)

Akceptovatelný nástupce Peříčka.