• Thriller

Zmizelá (2014)

Veľmi dobrý thriller s neobvyklou líniou, resp. dvoma líniami. Nepasoval mi koniec a trvám na tom, že neexistuje film, ktorý by musel mať nad dve hodiny.

Viděl jsem ďábla (2010)

Film o chlapíkovi čo sa rozhodol nájsť psychopata čo zabil jeho priateľku a spôsobiť mu dlhú a bolestivú smrť. Vraha niekoľkokrát chytí dobije, doreže a pustí a tak stále dokola. Nie je to zlé, ale ani nič extra čo by tu malo mať 80%. Navyše to má nehorázne a zbytočne prestrelenú stopáž.

Vlk z Wall Street (2013)

Pútavé, zábavné, zaujímavé, dynamické a zbytočne dlhé.

23 (2007)

Paranoidné výpočty dávajúce význam číslu 23 mi v kontexte celého filmu až tak nevadia. Skôr mi nevyhovuje jeho snové podanie. Tichým hlasom odrozprávaný a uspávajúcou hudbou podložený film ma najprv dvakrát uspal. Tretí pokus bol na istotu a pozrel som si ho v dopoludňajších hodinách. Aj tak som párkrát zívol. Ináč O.K.

V údolí Elah (2007)

Detektívna dráma zameraná na vyšetrovanie, nie na akciu. Nájdenie vinníka vraždy pritom nie je jedinou a hlavnou pointou filmu. Tempo to má ozaj pomalé, ale nudné (ako tu mnohí píšu) sa mi to nezdalo. U mňa je to tak na 3 a pol hviezdy.

Rosemary má děťátko (1968)

Film je postavený vyslovene na atmosfére, nie je v ňom žiadna akcia. Treba byť náležite naladený, sústredený, mať kľud a ideálne pozerať to sám, alebo s niekym podobne naladeným. Ináč to podľa mňa nemôže fungovať. Mne to sadlo úžasne, ale možno keby som to pozeral v iný deň a žena by sa ma počas filmu vypytovala čo má variť, alebo dokedy budem zajtra v robote, písal by som tu teraz o nudnej sračke, v ktorej sa nič nedeje.

30 dní dlouhá noc (2007)

Od asi 40-tej minúty, kedy sa rozpútalo upírske peklo to paradoxne začalo byť dosť jednotvárne. Prospelo by zosekať to na klasickú 90-minútovku. Ináč OK. Filmy z prostredia Aljašky mám rád.

Vraždy v Yorkshiru: 1980 (2009) (TV film)

Čo pre boha robí toto v červených číslach?! Veď to nemalo hlavu ani pätu, nudné a pomalé až hrôza a k tomu herci, na ktorých je zle pozrieť.

Vyměřený čas (2011)

Sci-fi s tak jednoduchou líniou, že ju hneď na začiatku pochopí aj taká brzda ako ja. A tak som si mohol celý čas, bez prílišnej záťaže mozgových buniek, užívať príjemnú akčnú jazdu.

Chraň nás od zlého (2014)

Čakal som hororovú bombu, tak z tohto pohľadu som trošku sklamaný. Ale spracovanie tejto témy formou kriminálky je osviežujúce a film určite odporúčam.