Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Španělská telenovela na pozadí loupeže. Dokoukáno jen abych věděl jak to dopadne, ale musel jsem některé pasáže přetáčet rychloposunem. Ani jedna sympatiská postava a všichni se chovají jak dementi. První dva díly ještě šli, ale pak se to začalo natahovat. Největší záhada je, jak může být nejlepší policajtka - vyjednávačka v celým Španělsku tak psychicky labilní a nikomu z nadřízených to nepříjde divný. Ma dobrý nápad a pak hned v zápětí se začne chovat jak dement. Ale asi to vše bude tím, že asi nerozumín španělské nátuře a jejich chování. Takže děkuji, ale do další řady určitě nepůjdu. PS: ta španělština se nedala poslouchat, musel jsem si to přepnout na docela kvalitní anglický dabing.

VyVolení (2005) (pořad)

Sledoval jsem jen první sérii a bylo to celkem ok. A pak jsem usoudil, že se dá trávit čas smysluplněji. Takže ostatní série šli mimo mě. Takže 3* jsou pouze za 1.S jinak by šlo hodnocení ke dnu.

Moulin Rouge (2001)

Je to jediný muzikál který jsem ochoten vidět a to už po několikáté. Jinak mě písničky ve filmech strašně nebaví a přetáčím je.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Byla to láska na první shlédnutí. Po skončení filmu mi bylo jasné, že lepší film jsem do té doby neviděl. Viděno poprvé s dabingem a ten je luxusní a k hercům pasuje přesně, hlavně Red je nadabován nezapomenutelně. Jako třešnička je to, že je to podle předlohy mého nejoblíbenějšího spisovatele.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

1. serie : 80% a to jen kvůli závěru, jinak jsem díly hltal jeden za druhým. Rozkoukáno na ČT2, ale ty hlasy mi nějak neseděli, tak jsem přesedlal na originál a je to o moooooc lepší. Těším se na 2.sérií.

Kravaťáci (2011) (seriál)

1. série : jasných 100%

Pro hrst dolarů (1964)

Ve své době asi revoluční, dnešní optikou je to pro mě jen průměr. Doufám, že zbytek dolarové trilogie půjde nahoru.