Den cvoka (2002)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Vše mi přišlo tak trošku jako Příběhy obyčejného šílenstvá po Polsku. Hlavní hrdina bravurně ztvárněný Markem Kondratem celý film z obrazu prakticky nesleze, k tomu Nás provází svým originálním komentářem se svými vnitřními pocity a myšlenkami. Ne moc úspěšný básník trpící v životě svými každodenními temnými rituály, ovlivněn počítáním so sedmi a silnou obsedantní poruchou se běheme jednoho dne dostává do naprosto běžných ať už skutečných, či vysněných situací. Tyto minipříběhy jsou vesměs plné absurdních momentů a a divnopostaviček, které dějově nekončí vždy tak, jak by člověk předpokládal. Rozhodně se nejedná o žádnou vychechtanou komedii, jde spíše o úsměvný až lehce ironický počin.

Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře (1996)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií Tento film rozhodně nezapadá do klasických Richardovských komedií, ač by tomu název mohl napovídat. Snímek je plný poetiky, romantiky, lechtivých hrátek, chutně vypadajících jídel, ale také je zde poukázáíno na Gruzínské obyčeje, zvyky a v neposlední řadě zmapované válečné a komunistické dějiny této země. Jde tak trošku o cestopis. Jinak pro fanoušky Pierra doporučuji zhlédnout, už jen díky tomu, že jde o jeden z mála filmů, ve kterém není popleten, ani žádný plašmuška, ale ukazuje svojí druhou stránku a tou je perfektní herectví v dramatické roli.

Chudáček boháč (1983)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.. Jde o velice příjemnou komedii. Renato jako boháč, trpí utkvělou představou sebezavraždění, majíc veliké obavy z chudoby. Rozhodne se tedy okusit na vlastní kůži jaké je to být chudákem, kdyby zasáhla ekonomická krize. Ornella je v tomto případě takovým jeho průvodcem v tíživých situacích. A co si budeme povídat, nebyl by to Pozzeto, kterého by v celém příběhu neprovázely vtipné momenty a situace. Celý film doprovází velice zdařilý hudební motiv Silvia Ciprianiho. Zkrátka typická Italská komedie se vším, co k ní patří.

Vrah mezi námi (1931)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií . Na svoji dobu velice silný a emotivní snímek. Hon na vraha malých holčiček ve fiktivním městě, do kterého se zapojí úplně každý, od policistů, žebráků až po celé podsvětí. Z počátku film ukazuje nevraživost a podezírání, po té určitou pospolitost, sounáležení a spolupracování ke konečnému vyřešení. Z druhé strany vraha, který má své zavedené rituály a zvyky ve skvělém podání Petera Porre. Nadčasově natočený příběh řeší a podtrhuje občanský postoj k hrůzným činům a a nakonec vrcholí debatou o vině a trestu. Podtrtženo sečteno, zkrátka mazec...

Zkažená mládež (2007)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Zkažená mládež je obraz náctiletých v oblasti dospíváním, který svojím zaměřením poukazuje na problémy, které byly, jsou a budou bohužel v naší společnosti stále aktuální. Na můj vkus příliš trhavá skoro dokumentární kamera, extrémně nepěkní herci a celkem jalové dialogy. Ovšem svým zvráceným způsobem mě film bavil a za necelých 90 minut nebyla doba, kdy by bylo vyloženě hluché místo. Ač snímek začíná poměrně nevinně, graduje až do svého úplného drsného maxima. O to je horší fakt, kdy si člověk uvědomí skutečnost a reálnost. Film jednoznačně nedoporučuiji pro slabší povahy.

Až po uši (2014) (seriál)

Potěšilo, velice potěšilo. Vkusný humor, dobrá zápletka. Excelentní Čermák, příjemně vtipný Havelka, zamindrákovaná Polívková, Holub v ponožkách a sandálích, naprosto šílená stíhací Krobotová, pro mě překvapující Ańa s Janou Švandovou a v neposlední řadě lesbický vztah mezi Kolesárovou a Čvančarovou. Takový Sex ve městě po Česku.

Vražda po našem (1966)

Tak toto je další herecký koncert pana Hrušínského. ...... STOP .... ZPĚT...... VŠECKO ZPÁTKY ......Neskutečně vtipná komedie s prvkem černého humoru. Je ač s podivem, že tento film se moc nevysílá. Vynikající hudební motivy Zdeňka Lišky filmu dávají tu správnou gradaci, že divák netuší, kam a jakým způsobem se bude celý film odebírat nadále.

Pohádkář (2014)

V podstatě mě film překvapil, ani ne tak obsahem, neb od Nesvadbové nemá cenu čekat, žádného překvapujícího veledíla, ale od dvou lidí. Za prvé Matěj Hádek, musím říct, že je opravdu skvělej, konečně jej lze vidět od dob ,,Udělení milosti se zamítá,, v pořádné roli. Dle mého názoru celý film stojí právě na jeho herectví. Aňa málo kde hraje špatně, spíše stále podobně, nemluvě o Jiřím Macháčkovi, ten jeho čertí kulibrk je také stále stejný a bohužel není to chyba jeho, ale tvůrců, že mu dávají stále podobné role. Druhou pro mě překvapující osobou je Eva Herzigová, jednak se na ní opravdu dobře dívá, je to zkrátka kus baby a její roli jsem jí zkrátka věřil. Jinak je potřeba ještě vyzdvihnout hudbu, neb Roman Holý snímek decentně obohatil upravenou verzí Joan Baez od Monkey Bussines Diamonds And Rust - v autorčině jedinečném podání a nejen to. Ve filmu je slyšet i Tereza Černochová, či ústřední zdařilá píseň v podání hlavních protagonistů.

John Wick (2014)

John Wick, je velice jednoduchý film, který zdánlivě připomíná akční filmy z kraje devadesátých let. Zatím co hrdinové tehdejší doby, používali spíše pěsti, kopy a v krajních případech, většinou finálních, zbraně, Wick sice kontaktní boj má, ale místo konečných ran pěstí, používá pistoli z centimetrových vzdáleností. Vsadím se, že tento výtvor se dostane na špici světové kinematografie v počtu prostřelených hlav zabijáků z východu. Děj je prostý - zabili jste mi štěňátko, tak tady máte kulku do ciferníčku bez rozdílu dobrého, či zlého bad guy, prostě všichni. Přiznám se, že se divím, jak je možné, že takový rize béčkový příběh má takovou úspěšnost. Jelikož kdejaký videofilm jej hravě strčí do kapsy, jak provedením, tak chytřejším scénářem, neb tento je nebývale tupý. Za mě veliké zklamání.

Papežem proti své vůli (1991)

Ani se nedivìm, že tento film nepronikl mezi kultovnì filmy devadesátých let. Ač slibuje dobrou zábavu originálnìm nápadem a láká na slavné obličeje ala Hagrid a Cornell, chybì snìmku šťáva a chytrý vtip. Vše humorné je postavené na prvoplánovaných jednoduchých fòrech bez špetky hlubšìho významu. Herbert je klasicky padouchem, jak se patřì, bohužel když je děravý scénář, nepomůžou ani Dreyfusovské grimasy. Škoda, zkrátka ne vždy se zadařì.