Žena v kleci (2013)

Žena v kleci je velice poutavá a napìnavá detektivka. Pouze, ale v knižnì podobě, té se totiž filmový tvůrci drželi dost okrajově. Např.bližšì rozvedenì pobytu v,,kleci,, a navozenì pocitu uvězněnosti i pro divàka, některé podstatné okamžiky děje přelétnuté z rychlìku, což ději filmu pravda zase tolik neubližuje, ale na druhou stranu čtenáře, který si to dal, jako já před shlédnutìm pořádně zklame. Chybì zde zkrátka ta severská temná stránka + momenty překvapenì, nejen na závěr.

Památkáři (2014)

Památkáři jsou na můj vkus velice povedení. Po dlouhé době jsem zase získal pocit, že se dají natočit válečné filmy podobné Mash, Hlavě 22, či vítězství války v podání pana Lennona. Zkrátka nechybí humor, ale dokáže se do děje vklínit i dramatická linie. Film působí svižně, opravdu hodně dobře vybrána parta herců, počínaje oblíbenci Goodmana, Murrayho a Cate, přes stálice Clooneyho a Damona až k Balabánovi, Dujardinovi a pro mě zbytečně rychle ukončeného gentlemana Bonnevilleho. Palec nahoru, povedlo se.

Společenská hra (1991) (TV film)

Drama, které je jakousi alegorií na předrevoluční dobu, kdy státní služby ničily životy lidí. Film je uváděn jako komedie ale pozor!! hodně nadnesený význam.

Donšajni (2013)

Mozartovo dílo mám zkrátka rád a to v jakékoliv podobě. Já si nemůžu pomoci, ale byl jsem nadšen, bavil jsem se od začátku do konce. Chápu, že to zde málo kdo skousne, protože je tam více jak 70% z textu převážně operní árie. Ovšem už jen samotný scénář smíchaný s počeštěným a upraveným libretem do vložených situací s dějem spojených, je velice obdivuhodný. A to že pan Menzel má slabost pro ženy, to mu ze srdce přeji. Za mě - velmi milé překvapení.

ČT Live - Sto zvířat (2013) (koncert)

Koncert perfektní to beze sporu, nad hudebním umem zvířátek netřeba pochybovat, ovšem zvukový televizní záznam - kanál. Vím, že v Akropolli to nasnímat a nazvučit asi není úplná brnkačka, ale....

Jasmíniny slzy (2013)

Vynikající herecký koncert Cate Blanchettové. Ona sama zde září přímo obdivuhodně a každou repliku jí člověk snadno uvěří. Bohužel horší už je to dle mého názoru s Woodym. Tento film totiž nebýt typického Allenovského soundtracku, už rozhodně jeho klasickou tvorbu, zejména scénář, moc nepřipomíná. Každopádně i tak, zajímavý příběh o chamtivosti a zasloužilém trestu.

Čekání na Patrika (1988)

Jedna hvězdice za záběry většiny děvčat v bikinách a perfektní hudební složku. Jinak se ptám: Co to bylo ,,k čertu,, za výtvor? Bez ladu a skladu, co tvůrce napadlo,zkrátka natočili a pointu v tom nehledali.

Ozbrojená odpověď (1986)

Docela mě mrzí,že v době,když byl tento film in, jsem tento produkt neznal, ani neměl ve své videotéce,jelikož do schématu mojích oblíbených akčních filmů by se hodil dokonale. Blboučký příběh, akce příšerná, dialogy přímo na špici intelektu, k tomu podkres vynikající synthmusic 80 let a v tomto případě i hodně silné obsazení. Přes toto všechno z toho dýchá právě atmosféra této doby - Beta videí,prvních videopřehrávačů,německého dabingu a rychlopřekladače v podobě jednoho unaveného týpka. Takže nehaním, pro pamětníky to utčitě své kouzlo má.

Simon Birch (1998)

Simon Birch ala Irwingova Modlitba za Owena Meanyho. U tohoto snìmku jsem nevěřil svým očìm. Prakticky doslovný scénář vytažený z knihy, a o to většì překvapenì, kdy se tvůrci se všemi postavami trefili do mé fantazie. Pro mě v tomto smyslu ojedinělý zážitek. O přìběhu zde nenì co psát, kdo jej zná, tìm lépe, kdo ne, měl by rychle napravit. Za mě palce nahoru a těšì mě, že zfilmované knihy Johna Irwinga hladì na duši i televizního diváka.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Jako celek mě tento seriál opravdu mile překvapil. Pominu-li telenovelské pošťuchování mezi hlavními hrdiny. Akční scény jsou opravdu na české poměry pěkně natočené a je se na co dívat. Převážná většina hereckého obsazení také sympaticky vybrána. Zkrátka, dle mého názoru plnohodnotné pokračování původního seriálu. Filip Renč rozhodně ostudu neudělal.