• Pohádka

Křižáček (2017)

Pěkný lyrický film, který se už už nadechuje k něčemu výjimečnému .... ale ono nic nepřijde . Celý zmar je kořeněn trapnou a nepochopitelnou scénou s Tomášem Bambuškem, který celou lyriku stáhne na dno svým výstupem v pražské hantýrce. Škoda. Víc než tři určitě ne.

Poslední přesun (1995)

Pěkná hudba, výprava, kamera i výkony herců. Zcela nudný scénář, dialogy. Nulová gradace děje.

Parní lokomotiva (1955)

Škoda , že instruktáž opomenula vysvětlit to nejdůležitější - čím to, že se posunuje šoupátko.

Paní Zima (2008) (TV film)

Pohádka jako taková, není úplně špatná. Jsem však pohoršen z její nekorektnosti. Jen samí jednobarevní herci, obě hlavní hrdinky blondýny. Jako někde za Hitlera. Ani jeden černoch nebo arab. Jak se pak tito diváci mají při sledování takové pohádky cítit ?

Díra u Hanušovic (2014)

na druhé shlédnutí , dávám bez rozmyšlení 5*. Krobot bravo. Bohužel je těchto filmů u nás málo, takže není divu , že na něj není publikum zvyklé.

Aquaman (2018)

Určitě také v království Brie a Hlubina kvete láska, tak doufám , že další díl bude odsud.

Čertí brko (2018)

Ta pohádka je hezká a dobře provedená. Má však dvě vady. Za prvé je pražský dialekt většiny herců. Tento rozmar pana režiséra bohužel musí všichni diváci snést. Druhou věcí je nešťastný výběr hlavní postavy Judit Bárdos, která je nejen nedůvěryhodná ve své roli , ale opět panu režisérovi nevadí , že nezvládá češtinu (třeba ji mohla předabovat Bohdalová :) . Škoda.

Po strništi bos (2017)

Přes všechny své nedokonalosti je to stále na současné české filmové poměry lepší standard. První věcí je špatný dabing dětských herců a velmi nepřirozený hlasový projev Terezy Voříškové. Další věcí je na Svěráky nedotažený , jakoby nedovyprávěný příběh, děj jen tak napůl. S postavami se těžko ztotožnit , protože nemají jasný charakter. Vše jakoby napůl, jakoby natočené narychlo. Škoda.