• Thriller

Past (2010)

Dobří herci, ale režie a děj trochu o ničem. Silný průměr.

Casino Jack (2010)

Hodně jsem se těšil na tenhle film nejen kvůli námětu, ale také díky perfektnímu traileru. No, film sám o sobě je slabší, než jsem čekal. Žánr komedie tomu dost ubírá potřebný "drive" který mohl film mít. Hudba není zvolena nejlíp a snižuje autentičnost, asi bych si to představoval podobně jako v letošním The Social Network. Na druhou stranu herci předvádějí skvělé výkony a o K. Spaceym ani nemluvím, ten se vyšvihl hned v první scéně. Ale je škoda, že jsem během filmu nezískal ten pocit, že Jack Abramoff je tím národním hrdinou (?padouchem?). Nicméně ten komediální kabátek tomuhle příběhu prostě nesedl a nebo odvedl režisér jen poloviční práci. Takže nakonec dávám 4* a jen díky hlavnímu herci, který zvedá film o úroveň výše.

Město (2010)

Jojo, Affleck míří tím rozhodně správným směrem, po Gone Baby Gone další vynikající snímek. Dramatického příběhu bylo sice ubráno na úkor akce, ale jinak vskutku extratřída.

Sociální síť (2010)

Tento film, si budete pamatovat především díky námětu a věřím, že pro mnohé bude film zklamáním, což se mě samozřejmě netýká, ale musím uznat, že od začátku jsem počítal s tím, že se nedočkám zázraku. Jednoduše řečeno, nečekejte moc a dostanete dost. Jinak režisérovy zrychlené dialogy velmi přidali na autentičnosti, Jesse Eisenberg zahrál výborně, a celkové herecké výkony byly dosti uspokojivé. Také je třeba nezapomenout na vkusně zvolenou hudbu.

Počátek (2010)

Zde nehodlám hledat chyby, bezpochyby se jedná o nejvýznamnější film tohoto roku (konkurovat může pouze The Social Network). Vyzdvihl bych především herecké výkony všech hlavních postav, dokonale zpracovaný scénář a především excelentní hudbu!

Expendables: Postradatelní (2010)

Akční nářez ala 90. léta, jednoduchý scénář, kvalitní zpracování, jeden jich zabije 200, ale dostanete od toho to, co musíte očekávat. Vizuálně i akčně povedená óda na Sylvestera Stallona.

Frozen (2010)

Logika filmu tak jako u jiných survivalů zaostává, ale je to prostě film, nikoliv dokument a k realitě se může pouze vzdáleně přiblížit. Nicméně co se týče provedení, tak vzhledem k možnostem se vytěžilo téměř maximum. Film asi nezapomenete, atmosféru rozhodně taky ne. Nuda ani přes chudou výpravu nehrozí. Kvalitní snímek. Upozornění: vážně psycho :)

Nový svět (2005)

Je to lyrické, je to pomalé, jemné, ale zdlouhavé, ačkoliv citlivé. Já se však dost nudil, což mě mrzí, ale nějak to na mě nefungovalo.

Muži bez zábran (1999) odpad!

Děsná, nesmyslná, bezmyšlenkovitá hovadina. Viděno několik málo minut, nedalo se vydržet... Edit [1.1:2011]: Poštěstilo se mi, na to narazit během novoročního programu novy cinemy, a pro nechápavé ještě jednou: SRAČKY, SRAČKY, SRAČKY a ještě jednou SRAČKY!!!! Když se už objeví lepší scéna tak bych ji popsal jinak "pí*ovina bez zábran". Ale ano, věřím, že se zasmát u toho dá, ale to nevypovídá o kvalitě filmu.