foto

Jesse Eisenberg

  • nar. 5.10.1983 (37 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Jesse Eisenberg je americký herec. Narodil se 5.10.1983 v New Yorku a vyrůstal v Queensu a New Jersey. Byl přijat na New York University, ale odmítl kvůli práci na filmu. Jesse poprvé vystoupil na Broadwayi v roce 1996, jako dublující herec ve hře Summer and Smoke. Jeho debut na televizních obrazovkách byl roku 1999 v seriálu GET REAL.

Po účinkování v TV filmu OHEŇ Z NEBE si zahrál roli Nicka ve filmu ROGER DODGER, za kterou později dostal ocenění na filmovém festivalu v San Diegu. Dále se objevil ve snímku KLUB VYVOLENÝCH. Oba tyto filmy byly vydány v roce 2002 s pozitivním ohlasem. Mohli jsme ho také zhlédnout v hororu PROKLETÍ a v komediálním dramatu OLIHEŇ A VELRYBA po boku Jeffa Danielse. V roce 2007 se objevil v roli mladého žurnalisty v akční komedii LOVCI STÍNŮ vedle Richarda Gerea a Diane Kruger. O dva roky později hrál hlavní roli v romantické komedii ZÁBAVNÝ PARK a ve filmu HOLY ROLLERS, kde hraje židovského dealera extáze a ve snímku SOLITARY MAN.

Celosvětově se proslavil rolí Columba v ZOMBIELANDu a vstoupil tak do podvědomí veřejnosti i filmových kritiků. Za jeho zatím největší filmový úspěch lze považovat roli zakladatele sociální sítě Facebook, kterou ztvárnil ve Fincherově životopisném dramatu THE SOCIAL NETWORK. Oprávněně si za ni vysloužil nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli.

Propůjčil také hlas papouškovi Blu v animovaném filmu RIO. Dále se v roce 2011 dočkáme dalšího snímku ve spolupráci s Rubenem Fleischerem - 30 MINUTES OR LESS.

Coldrex

Host

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(358)