• Thriller

Velká ryba (2003)

Krásné. Nevím co dodat, vše co bych řekl zde, již bylo řečeno a nejlépe to vystihl "golfista" když to nazval "Burtonovský Forrest Gump" :) Měl sakra pravdu.

Láska na druhý pokus (2004)

Dávám nakonec pouze 4*, ale trhá mi to srdce :) sice to rozhodně není nejlepší snímek pod sluncem. Ale je to krásný film. Máme zde úžasný námět toho jak klasický trochu bezohledný businessman a workoholik dostává "druhou šanci" napravit svůj doposavaď spackaný milostný život. Ale ten Paul Nicholls se mi tam nelíbil, do romance bych ho nedával. Naopak Jenifer Hewitt pro tuhle roli jako stvořená. Její sólo na jevišti na jedničku a celkový scénář zaslouží velikou pochvalu. Film u kterého snad každému ukápne ta slzička.. Opravdu to stojí za vidění! Jen nechápu, že má tenhle skvělej film, tak málo hodnocení.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Dal bych spíš 3*, ale budu hodnej a přitlačím. Chyběl mi asi lepší scénář. Výprava a celkové vzezření velmi pěkné.

Donnie Darko (2001)

Úžasné překvapení pro mě. Sice bych to srovnával s Osudovým Dotekem. Ale má to mnohem více "své kouzlo". Tenhle film mě přímo nutí pustit si ho znovu. Nechápu, že jsem o něj nezavadil již dříve. Dokonalý scenář. Donnie hraje k neuvěření, atmosféra a hudba ... Možná nejlepší film svého druhu.

21 gramů (2003)

Film mě neoslovil tolik jako drama "Crash (2004)" Sean Penn a Naomi Watts se mi líbili a celkově postavy se mi vážně líbily, ale ta režije a časové zpřeházání scén mi tolik nesedlo. Možná příště.

Invictus: Neporažený (2009)

Filmy Clinta Eastwooda mám vážně rád, ale toto není to na čem se Clint dokáže "vyřádit" scénář dle mého názoru nemá tak vypracovaný děj (jsou tam vlastně děje 2), aby dokázal vyvolat velké silné emoce. Pouze můj sportovní duch o ragby doposud nepoznaný, dokázal trochu zahýbat mými emocemi. Nakonec zamyšlení se nad reálnou osobností Nelsona Mandely je jediným důvodem proč dát 4*. Morgan Freeman jinak parádní, to by nikdo nezahrál lépe. Ale Matt Damon by se měl vrátit k Bournovi, anebo tajným agentům. celkově 7/10.

Bournův mýtus (2004)

Rozmýšlel jsem se zda dát 4* nebo 5*. A díky poslední scéně a té hudbě na konci dám pět :) Dějově lepší než jednička. Tenhle film by snad nikdo nedal lépe než Matt Damon. To je role přímo na něj. "They don't make mistakes. They don't do random."

Crash (2004)

Opravdu emocionálně silné drama. Vynikající režie, hvězdné obsazení a dle toho očekávané herecké výkony, scény při kterých i mně ukápla slza. Avšak na můj vkus až přepracovaný scénář. Mnoho časových a dějových rovin, u kterých se na konci ukazuje jak byly propletené, ale moc se mi to nedařilo vše absorbovat. No, výtečné drama to je, ale nutí mě to k druhé projekci z důvodu ujasnění si propletení děje.(Možná je to má chyba že si pouštím filmy v 01:00 .) Takže za mě zatím 85%.

Čistá duše (2001)

Bravo! Tomuto filmu budu tleskat ještě dlouho, Russell Crowe byl dodnes u mě Gladiátor, ode dneška si ho budu pamatovat také jako Johna Nashe. Miluju drama a miluju matematiku. Film je vynikající nejen po stránce režijní, ale také kamera, hudba a v neposlední řadě výkon Crowe-a, nechybí ani děsivé a dech beroucí scény. Jen je škoda, že rozuzlení přišlo tak brzy a některé scény by se též daly odpustit; jinak 100 % za mě.