• Krátkometrážní

Svět podle Prota (2001)

120 minut naprostého soustředění, 120 minut přemýšlení (jak to asi je, bylo a bude), 120 minut totální odevzdanosti režisérovi, který vás jednou přesvědčí, že je to tak a pak zas jinak a přitom to vše do sebe dokonale zapadá, 120 minut téměř vyrovnaného souboje o nejlepší herecký výkon. To je K-PAX. :)

Johanka z Arku (2003) (divadelní záznam)

Viděla jsem jak Johanku v TaFantastice, které teď dávám pět hvězdiček, tak zrekonstruovaně v Kalichu (což je propadák)

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Naprostá muzikálová klasika, která je perfektní. (nehodnotím dle dvd)

Kleopatra (2003) (divadelní záznam)

Hodnotím muzikál viděn naživo, ne dvd - v takovém případě by hodnocení pravděpodobně dopadlo hůř. Otázkou ovšem je, co by se na csfd mělo hodnotit (já bych nejraději samostatnou divadelní kategorii). Ale k muzikálu - Brodwayovské muzikály Michala Davida jsou většinou průměr až propadák. Je ale vidět, že na Kleopatře si dali záležet mnohem víc...scéna je výborná, herecké výkony většinou taktéž. Viděla jsem to až v roce 2011 s Kamilou Nývltovou v roli Kleopatry - pro mě jakožto neznámá herečka a zpěvačka naprostou výhrou. Ze zpěvu mi běhal mráz po zádech a ta holka má charisma hodno egyptské královny (teprve po divadle jsem zjistila, že byla v x-factoru, který mě totálně minul a že je jí teprve 21). Tenhle muzikál je opravdu povedený a návštěvu divadla jen doporučuji!!!!

PIKO (2010)

Viděla jsem Řehořkův pokus číslo jedna a vůbec se mi nelíbil. Piko je výborný. Spojení hraného a dokumentárního je výborný tah neboť spojuje napětí s nepopíratelnou pravdivostí příběhu a navíc vizuálně mi to přišlo výborné. Jediné co snad ubírá body (a možná je to jen moje nepochopení) je, že jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo....Ale 4 hvězdičky bez debat, 80%.

Květ pouště (2009)

Některé filmy, obzvlášť ty, podle skutečné události, povyšují o příčku navrch jen za to téma. Film chvílemi až pohádkový, kdyby to nebyla pravda, nevěřila bych. A některé scény byly opravdu působivé - modní přehlídka, učení chůze. :) Vtipné a smutné zároveň! ,,Umíte chodit? Jasně, přešla jsem celou poušť" :) 90%

Padlé ženy (2002)

Co k tomu dodat, podobné pocity ve mě vyvolávají jen filmy o holocaustu. Prostě svině křesťanský a tohle není jen vyjímečný případ. Ty lidi jsou vygumovaný tím jejich bohem a peklem a podobnejma blbostma. Další z filmů, které si zasluhují o hvězdu navíc za téma a skutečnou událost. 90%

Umučení Krista (2004) odpad!

Proč se to vůbec točilo? Ten film mě v první řadě nudil, koukat se 127 minut jak do někoho řežou bez jakýkoli pointy je nejen že nechutný, ale hlavně úplně zbytečný. A jinak tím chtěli zase postrašit křesťanské děti, aby se z nich náhodou nestaly ateisti, či co?

The God Who Wasn't There (2005)

Nic nového mi tento dokument nepřinesl, ale závěr hodně pobavil! :) I deny the holy spirit! :)