• Krátkometrážní

21 gramů (2003)

Alejandro je bůh filmového nebe, o tom nemám pochyb už od prvního filmu, který jsem od něj viděla, což byl Babel na velkém plátně a byl to pro mě obrovský zážitek.....21. Gramů bylo posledních - po prvním shlédnutí jsem dala ,,jen,, 4 hvězdy, protože ho z Inarritových filmů považuju za nejslabší. Možná velkým neprávem, jen kvůli jeho pořadí. A vlastně jediná věc, která pro mě u něj trochu ztrácí na dokonalosti je, že mě u tohodle jako jediného trochu rozptyluje to rozházení....po druhém shlédnutí jsem si ale uvědomila, že 4 hvězdy je nespravedlnost, protože jsem ji ubrala jen díky porovnání s dalšími jeho filmy....kdybych soudila v porovnání se ,,všemi filmy světa,, 21 gramů je pořád ještě na pořádné špici, i když pro mě pod Amores perros a Babel. A herecké výkony....no comment - tohle je dokonalá hra, dokonalé umění, dokonalej film, děj...everything! Prostě dokonalé Inarritovo zoufalství.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Občas mě to, jak někteří hodnotí filmy dle knižních předloh zaráží.....v komentářích bych ocenila poznámku ve stylu: knihu jsem četl/nečetl.....já osobně preferuji, pokud je je film zpracován co nejvíce věrně své knižní podobě....a to sedmička je, děj pomalu nadhazuje nitky vedoucí ke konečnému rozuzlení...no uvidíme, jaká bude druhá část, ale rozhodně by mi nevadilo, koukat na to pět hodin v kuse.

Poznáš muže svých snů (2010)

Super, vtipné, allenovské a až mi bude o padesát víc, tak povýším i na pět hvězd. :)

Občanský průkaz (2010)

Ten film má tak milou a uvěřitelnou atmosféru, že jsem měla pocit, že koukám na Pelíšky nebo Sněženky a machry. Vtipné, smutné, nečekané a ač jsem dobu komunistickou nezažila, přišlo mi, že to je podáno opravdově a nenuceně, Vtipy byly opravdu VTIPNÉ a zrady a zklamání vždycky přišly nečekaně a od těch do kterých bychom to neřekli. Do toho super soundtrack a básničky. Jestli se našlo pár malých nedostatků, tak je ty dostatky stokrát vyvážily! Tleskám a miluju český filmy a ,,náš,, humor.....co na tom, že občas šlápnem trochu vedle. :) No prostě: ,,polib nám prdel, Daňku" :)

Změna je život (2010) (seriál)

Vlastně je to svým způsobem strašně nereálnej seriál a strašná blbina, každej dělá ze všeho velký drama a na druhou stranu zas vše bere děsně easy, každej díl dokolečka jen chyby a pak omluvy a všichni jsou strašně cool a strašně kámoši, ale ta ústřední trojice a vlastně všichni kolem jsou tak sympatičtí a občas mě to tak nějak dojímá, že prostě musím koukat na jeden díl za druhým...:)

Mother and Child (2009)

Úžasný příběh, úžasné herecké výkony, úžasná režie = úžasný film!

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

klaním se tomuto muži, který zachránil téměř 700 dětí a přišlo mu to tak samozřejmé, že to ani nikomu neřekl....a ani ta nejdojemnější scéna ze všech holywoodských scén nemůže být dojemnější než, když všechny ty ,,děti,, vstanou.....Ještěže se mu alespoň po tolika letech dostalo poděkování. On je neuvěřitelnej - 101 let, plnej síly a lidi chodí a děkujou mu a on na to kouká jako blázen a říká: ,,vždyť jsem nic zvláštního neudělal,,

Mimina (2010)

Rozkošné, zajímavé, poučné :)