Všemocný (2011)

Čekal jsem více. De Niro toho moc nepředvedl, Bradley Cooper vynikající, ale chyběl mi tu náboj, lepší postavy, lepší příběh. Základní myšlenka zajímavá, ale jinak mi Všemocný přijde nedotažený, jakoby režisér v určitých fázích nevěděl kudy kam. Kritizoval jsem postavy, oni tu byli v podstatě jen dvě, ty další se spíš jen tak vyskytují, nedostanou pořádný prostor, což se ale bohužel dá říct vlastně i o postavě De Nira. A i když se Cooper hodně snažil, tak sám prostě ten film nemohl utáhnout. 60%

Klute (1971)

Velmi dobrá temná detektivka, se skvěle napsanými a hlavně skvěle zahranými hlavními postavami. Jane Fonda i Donald Sutherland odvedli výjimečné výkony, jediné co tomuto filmu chybí k výjimečnosti je pořádný záporák. Je to spíše psychologické drama s detektivní zápletkou, je to film o vztahu uzavřeného detektiva-gentlemana s extrovertní, krásnou, ale také nevyzpytatelnou call-girl, která hledá lásku, ale neustále od ní utíká. Konec je mrazivý a nevím, jestli je daný a špatně jsem ho pochopil, anebo jestli je na divákovi, jak si to přebere. Klute rozhodně ještě musím vidět. 80%

Smrt talentovaného ševce (1982)

Jiří Kodet jako detektiv vyšetřující záhadnou vraždu, to na mě působilo vábivě, ale realita byla děsivá. Přišlo mi to, jako by mi někdo pustil totálně průměrný a nezáživný film a navíc ještě s 50% zpomalením. Představit si kapitána Exnera s nějakými emocemi či dokonce něčím, co by se alespoň vzdáleně dalo nazývat rychlostí, to ani nejde. Další postavy absolutně nezáživné, ani Boušková jako kráska ze vsi se mi vůbec nezamlouvala. Ale pokud má někdo problém s usínáním, tak vřele doporučuji místo prášků na spaní. 30%

Sázka na smrt (1988)

Detektivky s Harrym mi přijdou na jedno brdo, hezky se na to kouká, Seagal může závidět, ale žádný kultovní majstrštyky to podle mě nejsou. Na Sázce na smrt je asi nejzajímavější obsazení vedlejší role pro Liama Neesona, také Patricia Clarkson uhranula určitě nejen Clinta, ale jinak je příběh tuctový a v podstatě o něj ani moc nejde. Jima Carreyho jsem nepoznal, ale když jsem ho viděl v závěrečných titulkách, hned mi došlo, koho hrál. 50%

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Spike Lee nenatáčí úplně vynikající filmy, ale snad všechno, co jsem od něj viděl, je hodně kvalitní. A protože jsem v poslední době měl na filmy trochu pech, tak tenhle film byl pro mě takovým balzámem na duši. Asi bych ani nevypíchl nějakou scénu, postavu nebo příběh, ani zápletka není úžasná, ale celkově ten příběh úžasně drží pohromadě a žádá si divákovu ostražitost od začátku až do konce. I když vlastně postava Brodyho je celkem výstavní :-) 70%

Konspirace v El Escorialu (2008)

Nebylo to tak děsný, abych tomu dal odpad, ale upřímně řečeno není moc filmů, který i když mám nahraný, tak je nedokoukám. Tohle ,,drama" bylo tak úděsně nudný a nepřehledný (ty chlapi fakt vypadali stejně), že jsem to po 40 minutách prostě ukončil. Trápit se s tím přes 2 hodiny, na to je můj čas příliš drahý. 20%

Orphan (2009)

Z mého pohledu jasně nevyužitý potenciál. Z pohledu dnešní kvality hororů určitě zdařilý snímek, má svou kvalitu a úroveň, ale nemůžu se zbavit dojmu, že z toho šlo vytřískat o dost více. Ty dramatické scény jsou pěkně natočené, občas jsem měl takové to mrazení v zádech a v podstatě jsem se snad i bál, ale celkově ten příběh občas postrádal logiku i plynulost. No a můj oblíbenec Karel Roden, který je v titulkách napsán jako čtvrtý, ten se na plátně ani neohřál. Jeho roli co se týká času bych přirovnal ke Clooneymu v Thin Red Line. 60%

Připoutejte se, prosím! (1980)

Čekal jsem fakt kvalitní podívanou, ale vždyť já se skoro nesmál, protože prostě nebylo čemu. Jsem sice rád, že tehdy i parodie si zachovala jistou úctu a úroveň, na druhou stranu u takovýhleho filmu bych se měl hlavně pořádně pobavit a odreagovat, a to se většinou nedělo. Zajímavej byl určitě Kareem. 30%

Čínský syndrom (1979)

Příběhově určitě zajímavé, ale nějak mě to nechytlo, byť ti hlavní tři herci jsou dobří, i když Douglas trošku nevýrazný. Nezáživně natočené, chybí tomu emoce, napětí, strach, ale úplná nuda to zas taky není. Ale upřímně řečeno, více mě zaujali takové ty poklidné scény, jako třeba ta v hospodě, ale když došlo na emoce, drama, tedy scény v elektrárně, bylo to jakoby uměle natočené, až moc hrané, režisér ten příběh prostě nedokázal vygradovat. 60%

Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

Dobrý jako no, neuvěřitelná volovina. Bohatě stačil jeden díl, je to tak tupý, že prostě vím, že ty další nemůžou být lepší. Já prostě nechápu to tupý český obyvatelstvo, že furt kouká na takovýhle ptákoviny. A nejprodávanější je tady Blesk, hlavně že furt někoho poučujeme. Národe, styď se. 0%