Letiště 1975 (1974)

Vyloženě průměrný nezáživný film, oproti Letišti se tu nic moc neděje a navíc už je to i logicky trošku mimo. 40%

Kravaťáci (2011) (seriál)

Super, super, super !!! Mám za sebou první sérii a jsem nadšen, narozdíl od jiného právnického seriálu Franklin a Bash tohle má grády, není to trapné a zejména hlavní 2 protagonisté jsou naprosto úchvatní. Ženy si zamilují Harveyho, muži Rachel nebo Donnu, všichni se smějí Louisovi a všichni fandí Mikovi. Skvělé postavy, skvělí herci, prostě velká zábava. Jen ta šéfová mi přijde taková nezajímavá. 90%

Stav ohrožení (2014) (seriál)

Takový luxusní námět, a oni to takhle pohnojí !!! Já se na ten seriál fakt těšil, a i když jsem tu četl ty nepříznivé recenze, pořád jsem věřil, že mě se to líbit bude. Bohužel jediný dobrý nápad jsou snad ty masky, které dotváří takovou mrazivou atmosféru. První chyba, že člověk hned ví, kdo za únosem stojí. Druhá chyba, stupidně napsané role dětí, které jsou navíc stejně stupidně zahrané. Další chyba, naprosto nelogické chování některých postav v určitých situacích. Nicméně pořád dejme tomu tak do 10.dílu jsem byl ochoten uvažovat o 3 slabých hvězdičkách, ale zejména poslední 2 díly byly naprosto příšerné. Bohužel jak byly špatně napsané jednotlivé role, tak byly i mizerně zahrané. Jedině snad Max Martini jako Koz se mi líbil, a také oba dva hlavní detektivové, které hráli Rachael Taylor a Lance Gross byli dobří, ale zbytek špatný, jako celý seriál. 30%

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Když jsem to rozkoukal asi před měsícem poprvé, úplně unešený jsem z toho nebyl, a to jsem měl za sebou teprve necelou hodinu. Pak jsem si to doma v klidu pustil znovu od začátku, a musím říct, že mě to opravdu dostalo. Spousta situačních vtipů, hlášek, dvojsmyslů i originálních scének (pudink byl fakt boží), opravdu skvělá zábava. Donutil je samozřejmě No.1, ale ještě bych vyzdvihl Alexeje Pyška, který také nemá chybu. Pořád si myslím, že by se to dalo o fous zkrátit, ale příliš nudných scének se zde i při doslova šílené délce stejně nenajde. 90%

Sedm životů (2008)

Je to vlastně milostný příběh mezi Willem Smithem a Rosario Dawson, kde člověk už od začátku ví, že to nedopadne dobře, jen neví, jak přesně. Konec je opravdu uchvacující, bohužel film občas postrádá jakousi stabilitu, zejména střední pasáž. Will Smith zde předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů kariéry, jasně ukazuje, že umí zahrát i charakterově problematičtější postavu. Škoda, že to nenatočil nějaký věhlasnější režisér, který by dokázal vystupňovat dramatické scény, pak by byl zážitek z filmu ještě emotivnější. 70%

Návrat na vrchol (2006)

Zajímavý sportovní film, kde je dostatek všech typických amerických vlastností - hrdosti, pýchy, slávy, sentimentality, velikášství. McConaughey mi tu úplně neseděl, buď trenéra Lengyela zahrál špatně, anebo naopak až moc věrohodně. Každopádně mé představy o koučovi univerzitního amerického fotbalu jsou odlišné od toho, co zde Matthew předváděl. Byl až moc měkký, kamarádský a místy jakoby mluvil s žáky 3.stupně ZŠ a trénoval vybíjenou. Nicméně Matthew Fox v roli asistenta byl perfektní, stejně tak Strathairn nebo McShane. Atmosféra byla perfektně zobrazena, zejména ta část ihned po letecké katastrofě, ten zmar, lítost a smutek čišely z každého záběru, v tomto ohledu byly perfektní scény mezi McShanem a Kate Mara. Samozřejmě režisér neunikl typickému americkému patosu na konci, ale člověka i tak při závěrečných scénách mrazilo v zádech. 70%

Franklin a Bash (2011) (seriál)

Nezaujalo mě to, ani jsem nedokoukal 1.sérii. Ústřední dvojice na mě nepůsobila vůbec vtipně, spíš mi přišli jako dvě velké hloupé přerostlé děti, co si hrají na právníky. Ostatní postavy mě už vůbec nezaujaly, ani příběhy v jednotlivých dílech nebyly kdovíjak promyšlené a originální. 40%

Láska a jiné závislosti (2010)

Romantickej bulšit, kterej se snaží hrát si na umělecký dílo. Hlavní dvě postavy skvěle obsazené, jiskří to mezi nimi, pěkně se na ně kouká, ale ten příběh mi prostě přijde doslova stupidní. Chvílemi je to komedie, chvílemi vážný film, tak se měl Zwick už před natáčením rozhodnout, co vlastně chce natočit. Hlavně druhá půlka filmu mi přijde naprosto otřesná. Podobný, i když ne tak závažný námět, byl mnohem lépe zpracován ve filmu Hlavně nezávazně. 40%

Úkladná vražda (2006)

Takový jednoduchý a hloupý film, ale tak zas pro pány, na tu Nikki se krásně kouká. Zápletka až příliš fádní, Baldwin tu hraje strašnýho troubu, ale hraje ho dobře, Nikki Reed hraje strašnou mrchu, a hraje jí ještě líp. Za zmínku stojí i detektiv v podání Luka Wilsona, na první pohled takový mladý naivka, ale první zdání klame, pěkný výkon. Kromě toho je všechno ostatní špatné, ale díky těm třem a krátké stopáži se to v pohodě dá skouknout. 40%

Propast (1989)

Mě to teda ničím úchvatný nepřišlo. Tyhle filmy jako Propast, Koule, Hlubina nebo Kontakt mi přijdou na jedno brdo, skupina vědců se ponoří do moře, něco zajímavého tam objeví, pak je tam nějaký boj o život, někdy i někdo zemře, a ve výsledku je jasné, že je lepší nechat to být a zmizet. Vizuálně zajímavé, ale nikoli úchvatné. Navíc příšerně dlouhý film, často dost nudný a pomalý. Za mě maximálně průměr, odmítám tomu dát víc hvězd jen proto, že to je Cameron. 50%