Casino Royale (2006)

Moje nejoblíbenější Bondovka. Nejsem zaujatý nějakými klišé, že Bond nemá být blonďák a nemá mít támhleto a tamto, mě se prostě Craig jako Bond extrémně zamlouvá. Casino je působivé právě tím, že je úplně jiné než typické bondovky, mnohem přímočařejší, drsnější, akčnější. Přitom pořád zde jsou pěkné ženy, technická udělátka, skvělá auta, vtipné hlášky. Navíc skvělí herci, třeba Mikkelsena jsem do tohoto filmu neviděl a hned jsem si ho zapamatoval, krásná nymfa Eva Green, k tomu Wright, Giannini a samozřejmě v první řadě již zmíněný Craig. 90%

Captain America: První Avenger (2011)

Bohužel ze všech Avengerů je mi Captain America nejmíň sympatický, a to nezměnil ani tento veskrze průměrný film. V porovnání s Iron Manem, Thorem nebo Hulkem (zejména po obsazení famózního Ruffala), je zkrátka příliš obyčejný a nezajímavý. Nepomáhá tomu ani Evans, který opět v porovnání s Downeym, Ruffalem nebo Hemsworthem zkrátka nemá takové to hvězdné charisma, vždyť on i ten Hawk-Eye by mu nandal. Možná kdyby třeba právě Renner hrál Captaina Americu, byl by zajímavější postavou. Nevím, jak je na tom v komiksu, protože ty já nečtu, ale filmově je to slabota. 50%

Bolero (2004)

Řekl bych až nechutně realisticky natočeno, třeba Kraus hrál toho rozmazlenýho parchanta perfektně, Polívková byla taky pěkně na přesdržku. Celkově dobré herecké výkony, až na Stropnického, ze kterého prostě nikdy žádný super herec nebude. Ale pořád je to spíš taková slušná tv podívaná, žádná extra kvalita. Občas to na mě působilo, jako kdyby si Brabec opět zkoušel co nejrychleji natočit nějaký film, chtělo by si trošku víc pohrát s jednotlivými postavami, zatáhnout do příběhu více psychlogie, bylo to takové jednotvárné a uspěchané. 50%

Boeing 747 v ohrožení (1996)

SPOILER: Průměrný akční americký film, který je zajímavý jen tím, že Steven Seagal zemře po 20 minutách. Nic podobného už asi nikdo nikdy nenatočí :-) 50%

Blade 2 (2002)

Není to špatné, jen je to o něco horší než vynikající jednička. Pro nás pro Čechy zajímavější o to, že se to natáčelo v Praze a že poměrně velkou a hlavně zajímavou roli zde hraje Karel Roden a malinkou, ale nezapomenutelnou roličku si střihnul i Marek Vašut. Příběhově je to samozřejmě už tak trošku blbost, ale zase to vyvažují kvalitní akční scény, vynikající masky a kvalitní herecké výkony (Snipes,Kristofferson,Perlman, Roden, Reedus, Varela). Líbí se mi i finále na střeše. 70%

Blade (1998)

Tak to je vampýrská klasika. Bladea jsem viděl 100x, jednička absolutně nejlepší a totální kult. Role, která proslavila Wesleyho Snipese, který později tu slávu lehce neunesl. Já moc nemusím filmy se všemi těmi upíry, vlkodlaky,zombie a dalšími příšerami, ale Blade si mě fakt získal. Skvěle zachycená atmosféra, vynikající herecké výkony, zajímavý příběh, skvělé akční scény, úchvatné tempo vyprávění. Navíc vynikající hudba, což dokazuje zejména scéna z upírské diskotéky a techno vypalovačka od New Order. 90%

Bílé peklo (2001)

Překvapivě velmi dobré válečné drama, byť mi to chvílema přišlo dost přitažené za vlasy a ten konec odehrávající se vlastně už v Asii už byl jaksi nadbytečný. 70%

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Jako teenager jsem viděl pár dílů a dnes mi to vyvolává úsměv na tváři, zhodnotil bych to asi jako kultovní kravinu :-) 20%

Anakonda (1997)

PROČ hraje takový pan herec jako je Jon Voight v takový tupárně ??? No asi kvůli prachům. Jinak už podle toho, o čem to je, a podle toho, že hlavní role hrají pseudohvězdičky", které nevědí jestli mají ,,zpívat" či ,,hrát" , se dá očekávat, že žádný majstrštyk to asi nebude. 30%

Američan (2010)

Velmi specifické drama. Hodně pomalý děj, v podstatě beze slov, opravdu hodně netypická postava a film pro Clooneyho, a rozhodně ne pro každého. 90%