Eragon (2006)

Ak fantazy film s rozpočtom 100 miliónov dolárov vyzerá takto, je niečo zle (o niečo menši bol rozpočet na prvý diel Pána prsteňov…)… Asi išiel celý na digitálnu Safiru. Trpaslíci nevyzerajú ako trpaslíci, elfovia a ľudia sa líšia tak akurát oblečením, najhoršie asi obišli Urgalovia a záverečná, totálne nelogická, úbohá bitka - celkový dojem je, že to je taká rozprávka pre najmenších. Zarobiť si to na seba zarobilo, ale hrozná adaptácia knihy zabila akékoľvek pokračovanie, nedávalo by zmysel, príliš dôležitých vecí bolo zmenených alebo úplne vynechaných. Škoda.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Animácie tvárí zvierat sú vyslovene strašné, neviem prečo sa ich snažili spraviť tak ľudské, výsledok je odpudivý a nezvykol som si na to ani do konca filmu.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Ale hej, podla mňa asi najlepší predstaviteľ Spidermana, aspoň čo si z tých pár komiksov v dectve pamätám, konečne aspoň trafili vek, aj štýl humoru. Jediný problém je u mňa ten, že v tých pár scénach v Avengeroch mi prišiel Spidey vtipnejší a viac cool ako v tomto celom filme. Malo to väčší potenciál, ale spokojnosť a skvelý rozjazd.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Valerián - úchvatný vizuál, chutná Cara Delevingne - a to je asi tak všetko. Ako som počul pri odchode z kina - "nezáživné". Chémia medzi hlavnými postavami veškerá žádna, humorné scény nikoho v kine nerozosmievali, neviem či som to len ja, ale celkovo ten film vo mne nevyvolal absolútne žiadne emócie. Čakal som niečo lepšie ako Piaty element, bohužiaľ, tomu to nesiaha ani po päty. Tie tri hviezdy len tak tak.

Hvězdný prach (2007)

Po pár pozretiach som zmenil zo 4 na 5 a stáva sa to mojou obľúbenou "rozprávkou"… Milý fantasy príbeh, ktorý ma hlavu a pätu a nechýba mu ani podarený humor, so skvelým hereckým obsadením, ktorému pre mňa kraľuje Robert De Niro s jeho roličkou pritepleného kapitána Shakespeara, ktorý bol proste dokonalý 😄

Záměna (1983)

Spolu s Coming to America asi moje dva najobľúbenejšie filmy s Eddie Murphym. Danovi Aykroydovi mám chuť pár vraziť prvú polku filmu vždy keď je v zábere, takže toho snoba zahral asi fakt dobre 😏 A keďže to tu bolo spomínané málo - buďme vďačný, že ich Jamie Lee ukázala, nemala sa za čo vtedy hanbiť… 👍🏼

Cesta do Ameriky (1988)

Spolu s Trading places asi moje dva najobľúbenejšie filmy s Eddie Murphym. Paradoxne cameo bratov Duke-ovcov v tomto filme som si všimol až po rokoch 😄 Inak príjemná, jednoduchá komédia, ktorej neublížil čas a dá sa pozrieť znovu a znovu…

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Fantastické zvery boli ozaj fantastické, či už sympoš kleptomanský vtákopysk, alebo nadržaný hroch či čo to bolo. Film ako taký si už toto označenie nezaslúži, ale to asi nikto ani nečakal. Taký akčnejší, americkejší Potter, v podstate naháňačka za zvieratkami ktoré utiekli z magickej ZOO jemne prepletená akože nejakým vážnejším príbehom a ďalšou naháňačkou. Ako rozjazd dobré, snáď každého fanúšika Potterovského sveta poteší. Hlavní predstavitelia mi všetci sadli, Farrel ako záporák sa mi vždy páči a Eddie Redmayne bol krásne excentrický. Predstaviteľ Grindelwalda ma tiež príjemne prekvapil, keďže som pred filmom nesledoval žiadne šepkandy o ňom a dávam mu šancu aj napriek príšernému mejkapu 😕 Dávam slabšie 4, lebo sme tak dlho všetci čakali…

Příchozí (2016)

Obsadenie hlavných hrdinov a miestami deravý scenár je to, čo mi zabránilo dať piatu hviezdičku. Neubral som dve, lebo toto je film, ktorý treba skôr precítiť, nie nad ním príliš premýšľať, čomu výborne napomáhala skvelá hudba.

Doktor Strange (2016)

Trocha sklamanie. Triky mi prišli lacné a opakujúce sa, aj keď technicky zvládnuté na 100% Nenudil som sa, ale neprišiel žiadny wow moment. Film od začiatku do konca ťahal skvelý Cumberbatch, ktorý bol na plátne skoro stále. Teším sa na nejaký ten budúci stret magického a nemagického Marvelovského sveta/hrdinov.