strelenaL

strelenaL

Česko

16 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Stmívání (2008)

  Filmová adaptace knižního románu (původně ságy). Tento film mě zaujal námětem. Je vyprávěn z pohledu Belly Swan. Pravý záměr a aspekt filmu je o (poznání) hlednání pravdy. Kdo je ten krásný kluk s tím zvláštním výrazem umučenosti. Kdo se skrývá pod maskou? Bella se snaží vypátrat pravdu. Místní klepy a povídačky o rodinně Cullenových jí dovedou až k odhalení pravdy. Edward Cullen je upír. Spletitý příběh vyprávějící život obyčejné dívky, která začne cítit nejen náklonost k uhrančivému vzhledu upíra Edwarda. Ten city opětuje. Jenže vzrůstající vztah mezi postavami, začne mít první velké trhliny... Co se týká hereckého vystižení postavy tak bych řekla, že Bella ( Kirsten Stewart) byla velmi přesvědčivá. Kristen je velmi dobrá a pracovitá holka. Umí se velmi dobře vcítit do postavy. Edward (Robert Pattinson) dokázal, že není vyumělkovaná hvězdička, která hraje jen podřadné role. I když se mnoha fanouškům twilight ságy ze začátku nezamlouval, myslím že mile překvapil a zhostil se role na výbornou.

 • poster

  Avatar (2009)

  Naprosto struhující film. ;-) Úžasná příroda, dobrý příběh, super akční scény a nádherná hudba. Tak bych popsala Avatar. Lehce se vcítíte do děje. Aspoň já jsem se ponořila na max. do příběhu, takže když finišoval konec se závěrečnými titulky.... tak jsem si říkala nejraději bych to viděla úplně od začátku (znova). Celkové zpracovaní příběhu je úžasné, po hudební i herecké stránce nemám ani jednu výtku. Dabing u filmu ušel i když jsem se toho hodně bála. Dopadlo to dobře. Ale i tak si myslím, originál je určitě tisíckrát lepší (ale to je asi každému jasný:) . Takže co se týká mého hodnocení nemohu jinak něž za 5*. Byl to nejočékávanější film (tedy alespoň pro mě) a rozhodně jsem ráda, že to předčilo mé očekávání (jaké to bude). Rozhodně je to film po jehož shlédnutí již budu u příštího vybírání filmu na co půjdu do kina daleko víc vybíravější (tedy náročnější).

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Naprosto nejlepší film roku 08. Dokonalý scénář, postavy a efekty. Ztvárnění Jokera v podání Heatha Ledger bylo vynikající. Joker mi náháněl mráz po zádech...nejvíc mě upoutala jeho drsná scéna (pro něj kouzlo) s obyčejnou tužkou :-) a symphonii s nemocnicí :-)) . U vedlejší postavy batmana se mi nejvíc líbilo, že dokonale zahrál roli svůdce žen. Byl takový parchant na venek, ale uvnitř to byl dobrosrdečný a milý chlap. A Two Face v podání Aaron Eckhart bylo důmyslné a krásné. Myslím, že ta role byla šitá Aaronovi přímo na míru :-)

 • poster

  Pokání (2007)

  Jeden pro mě z nejočekávanějších filmů roku 2007. Nadherný a spletitý příběh o zamilovaném trojúhelníku lidí. Briony je malá princezna platonicky zamilovaná s příliš bujnou fantazií. Závidí sestře Cecilii utajený a právě rozbýhající se milostný vztah k Robbiemu. Do milostné polemiky však přichází zvrat v ději...Briony volnomyšlenkářka s hlavou plné fantazie křivě svědčí... Stále lepšící se (film od filmu) Keira Knightley, charismatický a nádherný James Mcavoy. A nádherné kostýmy.

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

  Film podle knižní předlohy Jane Austenové mě velice potěšil. Knihy znám a mám je přečteny, takže mě opravdu hluboce zasáhla Keira. Opravdu je typ herečky, která se pro toto téma velmi hodí. Navíc jí jdou takovéhle postavy žen přimo na tělo. Příběh je plný zvratů a samozřejmě plný překvapení a o hledání stále nedosažitelné lásky. Však k blížícímu se konci se situace, začne rýsovat tím správným směrem. Pokud máte rádi filmy ze staré dobré Anglie, vřele doporučuji.

 • poster

  Equilibrium (2002)

  Tenhle fim je naprosto vynikající...skvělé akční scény, námět a herci. Pokud bych mohla dodat tak mi příjde, že bych našla podobný prvky ba i možná podobný námět ve filmu V jako Vendeta. Ale to si možná myslím sama... Není pochyb, že Christian Bale je pozoruhodný a dobrý herec. Filmy s tímto hercem mě vždy osloví a baví. Jak jinak než hodnotím plným počtem *.

 • poster

  V jako Vendeta (2005)

  Napínavý děj ...s otázkou kdo se schovává za škraboškou? Kdo je pan V ? Námět je podle knižní předlohy. Po shlédnutí filmu neváhám a určitě si knihu přečtu. Jde o příběh neodmyslitelného hrdiny, který svérázně poukazuje na neštěstí, které se vláda snaží co nejvíc ututlat. Film se mi moc líbil :-)

 • poster

  Zabij mě něžně (2002)

  Jeden z mých oblíbených filmů. Pohledný a tajemný Adam (Joseph Fiennes), se náhodně potká s půvabnou Alicí (Heather Graham) přeskočí mezi nimi pověstná jiskra....ale štěstí jim brzy začne kazit lidská vlastnost - zvědavost... Naprosto strhující milostné scény =o) Kdo by se nenechal strhnout čokoládovo-uhrančivýma očima Josepha Fiennese. Proto zcela jistě dávám 5 hvězdiček *** za Fiennese ** za Heather Graham.

 • poster

  Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

  Jeden z mých oblíbených dílů o čarodějném učni Harrym P. Ale musím podotknout také Ralpha Fiennese (lord Voldemort) je úžasný, také vycházející hvězdička v podání Roba Pattinsona ( jako Cedrica Diggoryho) velmi přijemný zpříjemnění. Celou dobu jsem čekala až přijde na řadu Voldemort a stálo to za to i když film tvoří plno zajímavých scén..čekání se vyplatilo. Skvělé triky v labyrintu.

 • poster

  Noční můra v Elm Street (1984)

  Jéé Fredie ...můj první horor, který mě zasvětil do kouzela a fantazie, děsů a hororů. Naprostá klasika pro mě neodmyslitelná pomyslná třešnička u záhrobních témat (na mém fiktivním dortu). Jsem vášnivá a lačná po hororech díky tomuto filmu. Je pravda, že u ostatních pokračování NMzES je vše předvídatelné, ale na tu dobu to byl veliký pokrok. Krásně nevinný a sladký Johnny Deph je skvělá volba. Pokud někdo tenhle film neviděl, určitě si ho pusťte v originále nemá to chybu. Ponurá hudba a iluze je dost super.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace