Hanebný pancharti (2009)

Ušmudlaných 60% zasloužených výběrem hudby, místy kvalitním humorem, Melanií Laurent a naprosto nepřekonatelným jižanským přízvukem Brada Pitta. Po příběhové stránce poněkud slabé, a sic je mi vize předčasného konce války upálením a popravou většiny nacistických pohlavárů více než sympatická, od filmu tak protěžovaného bych čekal více a ani stylizace válečného filmu do "spaghetti westernu" příliš nepomohla. Hvězdičku navíc by si zasloužil autor českých titulků za odvahu překládat silnější anglické výrazy doslovně, člověka časem dost omrzí když slyší "fuck" a přečte si "sakra."

Equilibrium (2002)

Zoufale slabá kopie několika významných a originálních knih a filmů: Orwell - 1984, Huxley - Brave New World, Matrix, THX 1138, Minority Report. Vložte dva dílky každého do hrnce, prohřejte a za stálého míchání zvolna lijte do záchodové mísy.

Všechny moje lásky (2000)

Stejně tak jako v předloze Nicka Hornbyho Robovo vyprávění popadne za límec a nepustí. Je možné, že se někomu bude příběh zdát plochý, vykonstruovaný, ufňukaný nebo nepříliš vtipný. Pokud se vám ale tenhle tragikomický kus o lásce, rozchodech a vinylu trefí do vkusu, bude to určitě jeden z Top 5 filmů o romantických loserech z krámů s deskami. (90%)

12 opic (1995)

Tři veličiny ve vrcholné formě, Terry Gilliam, Bruce Willis a Brad Pitt. Co víc chtít? Dá se říct, že u Krále Rybáře a 12ti Opic dokázal Gilliam možná poprvé dokonale zkrotit onu Pythonovskou ztřeštěnost, která provázela jeho předchozí díla, a všechnu tu nashromážděnou energii vrhnout do vyprávění složitě vykonstruovaného příběhu.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Stopařův průvodce je jeden z mála filmů u nichž naprosto nenacházím pochopení pro názory ostatních hodnotících. Chápu naštvané fanoušky Adamsovy předlohy, kteří považují scénář za svatokrádež, i přes to, že jsem ani jeden z dílů nečetl, stejně tak si dovedu představit zmatené reakce lidí, kteří nemají o Adamsovi ani páru a tahle bizarní sci-fi komedie jim prostě nesedla, ale v obou případech argumenty v komentářích ani zdaleka neospravedlňují ohodnocení kvalitního Bčka jako odpad. K druhé skupině pochopitelně nepatřím, k té první se možná po přečtení knihy časem připojím. Hádám, že za část rozhořčených úsudků může zpackaný český dabing, jinak si stížnost na nedostatek deprese v hlase Marvina nejsem s to vysvětlit, protože Rickman zde odehrál jednu ze svých životních rolí i bez toho aby se musel vůbec objevit na scéně. Celkově samozřejmě, nejde o žádné veledílo, ale komerčně laděnou, spíše "rodinnou" komedii, ale Jennings si ve výsledku nějakých 70% jistě zaslouží (nevím jaký převod hvězdiček na procenta používají ostatní komentující, ale 70% v mojí dimenzi znamená 4).

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tady jsou namístě hned dvě sady pěti hvězd, jedna pro nepřekonatelný originál, kde si pomník zaslouží všichni od herců po poskoky co režisérovi nosili kafe. Druhá sada hvězd jde překladateli české verze, protože humor je to první co mizí v překladu a spoustu vtipů tak prostě museli překladatelé znovu vymyslet nebo alespoń přizpůsobit, nutno dodat že oboje se jim velmi zadařilo. Nutno přihřít polívčičku i hrecům, kteří trpaslíka dabovali, protože i to je hodně poctivě odvedená práce.