(K)lamač srdcí (2010)

Někde na pomezí "není to úplná blbost" a "má to své momenty."

Vzhůru do oblak (2009)

Příjemné, roztomilé a místy přeslazené. Musím dát za pravdu Galadriel, ta sekvence vyprávějící osud Carla a Elie byla sama lepší než zbytek filmu. Nápad s manželstvím jako knihou dobrodružství je také pěkný, ale Ratatouille to není, vážení.

Fish Tank (2009)

Civilní herectví, realistický příběh, žádný patos. V podstatě není Fish Tank nic objevného, ale přesto je v tom více méně všedním příběhu něco, co vás donutí se dívat. Možná je to výkon Katie Jarvis, možná fakt, že váš život vyznívá místy podobně banálně, nebo možná naopak proto, že jste rádi, že její osud nesdílíte. Tak i tak, od tohohle filmu nečekejte že vás bude dvě hodiny bavit. Zábava tu není až na prvním místě. Ovšem žádná extrémní sociální kritika se také nekoná. Jsme někde mezi, v zóně stejně šedé jako většina exteriérů. Život v akvárku už je holt takový. Připomíná: Red Road, The Cement Garden

Muž ve stínu (2010)

Rozhodně zajímavé drama... celkově šedivé tónování barev exteriérů i interiétů přispívá atmosféře možná více než výkony herců, které ovšem nejsou zanedbatelné. Krásná postava je správce Langova domu a jeho sisyfovská válka s větrem. V celku možná zbytečně dlouhé a na pár místech logicky děravé (scéna s googlem). Polanski pobavil, zaujal, ale příliš nenadchnul. 7 z 10ti, 4 z 5ti, 24723 z 32965ti

Zátoka (2009)

Síla. Upřímně jsem doufal, že je to celé fikce a na konci bude titulek: "Všechny osoby a události jsou smyšlené a případná podobnost se skutečností je neúmyslná a čistě náhodná."

Agora (2009)

Dojemný a bohužel pravdivý příběh o tom, jak náboženství bylo (a bohužel často stále je) brzdou pokroku lidstva a příčinou svárů. Bohužel se příběhy podobné Agoře opakují. Na první shlédnutí je ale poselství obecnější: slepá víra se neslučuje se svobodou a rozumem. Po filmové stránce zaujme výprava a propracované záběry z ptačí perspektivy. Zajímavé komentáře: Liborek_, Galadriel

Pan Nikdo (2009)

Čtyři hvězdy za opulentní kameru, odvahu vyprávět jinak, složitě zapředené, byť vlastně jednoduché poselství a za práci s hudbou. Pozn. pod čarou: Opakované shlédnutí nutné.

Hraje skupina Spinal Tap (1984)

Neskutečně zábavná a neuvěřitelně trefná absolutní hovadina. Film, který přerůstá hranice blbosti do prostoru vyhrazeného genialitě.Luxus...

Veřejní nepřátelé (2009)

Rozvleklé nastavované nic, bez tempa, a jen špetkou souvislé zápletky. Výsledek nezachrání ani pár drsných hlášek, či tradičně skvělý Johnny Depp.

Hledání Země Nezemě (2004)

Krásná, a výborně frázovaná cesta do hlubin umělcovy i dětské duše. Prostě "everything is possible if you wish hard enough."