Schuldiner

Schuldiner

Kritik Sebekritický

Česko

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
  • 17.9.2017  22:39
  Leviatan (2014)
  ****

  Tak tohle je opravdu velmi chladný film, emocionálně naprosto negativní drama. Herecky skvěle zvládnuté, atmosféra dokonale vystižena. Snad jen... možná to stačí vidět jen jednou, i vzhledem k délce snímku. Depresivní podívaná z ruského venkova, a jeho nádherného pobřeží.. a jednoho beznadějného příběhu..

  • 28.8.2017  00:13

  Síla... Při vědomí, že toto vše vznikalo krátce po tragické smrti Caveova 15ti-letého syna, je to hodně silná káva. Nakonec se k tématu vyjadřují i samotní rodiče. Nevim, těžko psát cokoliv.. Jsem jen rád, že dál tvoří muziku.

  • 26.8.2017  20:23

  Jedna z mých vášní, hokej a hokejový bitky, který k hokeji patří, vždycky patřily a vždycky budou. Doufám. Bohužel, klasický bitkaři tak nějak mizí, to je smutný. Vzhledem k tomu, že hokej je kontaktní sport a zároveň nejtvrdší a taky nejnebezpečnější z kolektivních sportů, násilí tam bude vždy. Neni to prvoplánový, jednoduše to naprosto logicky vychází ze základů a pojetí tohohle sportu. Pořád bude docházet ke srážkám, k faulům, k provokacím, pořád bude docházet ke zraněním a pomstám. Patří to k tomu, je to chlapská hra. (Na rozdíl od fotbalu, myšleno naší klasický kopaný, nebo socceru, kterej je ve svym pojetí ze 40% ženská záležitost, z těch dalších 40% homosexuální a z těch zbylejch 20% pak modelingová.) Hokej je bitva, je to boj. Teče tam krev a bolí to. Každej zápas bolí. Ale prostě to k tomu patří, takže se na to moc nehledí. A prostě... už vlastně nostalgicky... chybí mi tam hráči jako byli McSorley, Grimson, Probert, Tie Domi, Twist, Laraque, Boogaard a další... Skvělej dokument!

  • 22.8.2017  07:51

  Tak musím říci, že toto mi skvěle sedlo. Takhle vkusně odlehčené scény, které by jinde vyzněly jako klišé, jsem v podobném filmu už dlouho neviděl. Celé to bylo odlehčené naprosto parádně. Je to spíše komedie než cokoliv jiného, a já se bavil moc dobře. Ne, že bych se každou chvíli popadal za břicho, ale zkrátka..když vás něco baví a rozesmívá zároveň, dá se to subjektivně označit za skvělou komedii. A navíc... některé ty ženské postavy... nádhera. Annabeth Gish, Lauren Holly... A patnáctiletá Natálka Portman, i když tam hraje vedlejší roli, je dokonalá. Jasný talent!

  • 8.8.2017  14:33
  Na odstřel (2009)
  ****

  Pro mou maličkost docela slušný překvápko. Odsejpající, zamotaný, slušně dějově vystavěný, novinářsko-politický krimi-drama. Hodně známých herců na jednom place, a nikdo z nich nezklamal. Dobrý to bylo. Lepší než dobrý..

  • 8.8.2017  14:23

  Film o tom, že každý má nějaké tajemství. Italská konverzační sonda do životů sedmi přátel, kteří se sejdou na společnou večeři (v bytě).. Pravda je, že je to samozřejmě vyhrocené a lehce dějově náhodné, ale o to víc vtipnější nebo zapeklitější. Na druhou stranu - náhody se stávají a zákony schválnosti fungují skvěle, takže proč vlastně ne...(?) Bavil jsem se.

  • 8.8.2017  14:15
  Sold (2016)
  **

  Tak ..téma samozřejmě brutální a citlivé.. Nemůžu si ale pomoci, tenhle film je udělán tak amatérsky, že to vyloženě kazí dojem. Veškeré scény, kde je nějaká akce, nějaká potyčka či facka, tak je vidět, že to točil nějaký diletant. Herecké výkony s tím samozřejmě souvisí. I když hlavní role, 12tiletá Lakšmí, je dobrá, až tak, že by si fakt zasloužila lepší "kompars". Škoda, škoda té režie, tohle mohlo býti dokonalé drama z prostředí, kde se tato dramata odehrávají dennodenně.. Malá role Gil Anderson to nemohla zachránit.

  • 4.8.2017  22:28

  Bohužel dost velká nuda. Pár vtipů by se našlo, a jo, je fakt, že to asi takhle nějak u natáčení nízkorozpočtových filmů probíhá, ale jako točit o tom film, no nevim. Ale asi by to bylo jiný, kdyby to bylo vtipnější. Prostě, čekal jsem víc komedie, víc humoru.

  • 1.8.2017  01:42
  Rozpolcený (2016)
  ***

  Dobrej námět, zajímavej nápad a s nim i zajímavý zamyšlení nad touhle kritickou duševní nemocí...tedy schizofrenií .. James McAvoy to odehrál na výbornou. Ta "Hulkovská" vsuvka byla možná trochu navíc, ale to zas tolik neva. Herecky..celkově... zvládnutý (teda až na ty dvě mladý holky ve vedlejších rolích) slušně, a je fakt, že z tý Anyi Taylor-Joy bude časem zajímavá herečka, je tak zvláštně hezká..ale hlavně asi snad i nadaná :-) Snad nebude brouzdat jednou (jenom) těma mainstreamovýma sračičkama.

  • 30.7.2017  15:01
  Příchozí (2016)
  ***

  Dalo se to, docela to funguje, scénář je parádní.. Jen mě (tedy v rámci scénáře) rozesmávala ta zdrženlivost americké armády a naopak ..."nepřátelské režimy" ..tedy Čína a Rusko, jak už to tak bývá, jsou útočné a nemají moc trpělivost s návštěvníky z vesmíru.. To fakt nemají, už to dokázali nespočetněkrát! Ale kašlat na to, pokusim se to nějak přehlédnout.. Celá ta linie do sebe zapadala a má to celkem hloubku, i když je to tak nějak vycucané z prstu. Ale tentokráte je to vycucané ..no.. ..celkem ucházejícně. Bavil jsem se, zapřemýšlel.. Ale víc, jak 3* dát asi nemůžu.

  • 26.7.2017  15:11

  Takový Saganův remake, tedy ...takový nějaký remake Saganova Kosmu, jestli se to tak dá říci. Pár nových poznatků, lepší grafické zpracování, a stále hodně kvalitní, co se týče vysvětlení nebo popsání určitých konkrétních vesmírných i pozemských procesů... záležitostí...názorů, informací, událostí... tedy toho, jak to či ono funguje nebo by mohlo fungovat. Spousta se toho neví a spousta toho jsou jen domněnky, ale to nevadí, snahu a zápal pro vesmír, pro to, zkrátka vědět víc a víc, velmi, velmi oceňuji ;-)

  • 26.7.2017  15:02

  Nevim, je to takový neslaný nemastný, ne špatný, ale prostě tomu chyběla nějaká šťáva.. Ale nuda to zas neni, jen to stačí vidět jednou. Stivínová je dobrá jako vždy.

  • 17.7.2017  19:16

  Velmi zdařilé pokračování, stylově zabarvené do prvního dílu, a jak mě bavila jednička, tak dvojka vyloženě prostě drží tuhle úroveň. Ta nostalgie, vložená do pokračování, je úžasná. Pecka, u které jsem se parádně pobavil. A jak nemusim McGregora, tak v těchhle dvou narko-filmech s ním nemam problém...

  • 8.7.2017  01:44
  Marťan (2015)
  **

  Bohužel, konec to vyloženě zabil.. Jinak jsem se nenudil, vlastně i celkem bavil. Ale ten konec ty voleee.. Do prdele, to ty tvůrci neviděj, jak je to pateticko-romanticko-holyvůdsky zprzněný??? Ten film si takovej konec vůbec nezasloužil.

  • 7.7.2017  19:59
  Svět podle Putina (TV seriál) (2017)
  *****

  Povídají si jako kámoši... No a co???!!! Rusko není SSSR, a vracet se do minulosti pořád a dokola je tak trochu nemoc. Zvláště, když to s přítomností nemá moc spojitostí. Protiruská propaganda je všudypřítomná a já to vnímám tak, že jakýkoliv prostor, který je dán Putinovi, al-Asadovi a dalším "moc moc zlým a nedemokratickým diktátorům" je něco, čeho je si třeba vážit ;-) Ale někteří to samozřejmě nikdy nepoberou. Nemyslim, že se díky tomu stane člověk moudřejší, ale lépe si může poskládat tu mocensko-politickou skládanku... Jednoznačně největší světové zlo sídlí za Atlantikem. Bohužel...to zlo se nějak za posledních x desítek let "tak trochu" rozlézá po celé planetě. A to je samozřejmě největší problém dnešního světa.

  • 7.7.2017  19:57
  Pustina (TV seriál) (2016)
  ****

  Tak to je příjemný překvápko.. Naštěstí je to spíš drama než krimi, což je hodně dobře! Zuzka Stivínová je skvělá, ale i ostatní zvládli udržet svoje role nad průměrem. Deprese měsíční krajiny a jednoho spletitýho krimi-příběhu je hezky hutná a působivá. Nemam moc co vytýkat.. Dokonalý to neni, ale moc dobrý... jo.

  • 5.6.2017  03:54

  Film průměr.. (na Vetřelčí serii podprůměr) ..ale.... má to hezké poslání... ... nádherné a překrásné.... a to ... vymýtit lidskou rasu z celýho zkurvenýho vesmíru... jojo, souhlas a veškerá podpora ... PS: Lepší než Prometheus i lepší než Vzkříšení.

  • 27.5.2017  00:50

  Tohle neni komedie! Tolik zvratů a událostí, za tak krátkou dobu... prostě snímek ze života ... Hezky zkratkovité, pěkně depresivní. Žádná bomba, ale sedlo mi to mooc dobře... tohle já rád..

  • 12.3.2017  22:12
  Silent Hill (2006)
  *

  Nechápu, jak jsem tomuto mohl dát před lety 4 hvězdice ... je to vlastně celkem směšné... tedy ten film... nechápu tedy sám sebe.. Po letech napodruhé a s přítelkyní a nedokoukáno... (na její popud... ale souhlasil jsem rád..)

  • 17.1.2017  02:23
  Temný Kraj (TV seriál) (2017)

  Prosim vás, proč se na to vůbec díváte??? To vážně čekáte, že by to mohlo bejt dobrý??? Si děláte srandu, ne? Český krimiseriály, nebo kriminálky všeobecně, jsou totální sračky, protože to prostě neumíme, vůbec!!! (Kájínek, Gangster Ka, Příběh kmotra, Expozitura, Sametoví vrazi, Kriminálka Anděl.. atd..atd.. prostě křeč se bije s vyloženou trapností...někdy vítězí ta, jindy ona..) Navíc... upoutávky k tomuhle mi vážně hodně přípomínaly True Detective (Temný případ), ale samozřejmě s úrovní naprosto neoriginálních a rádoby-holyvůdsko-vypadajících trapných debilů... A NAVÍC... hraje tam Vaculík proboha (!!!), jeden z našich nejhorších neherců... Tenhle seriál nemůže nikoho ničim lákat... Nechápu.. Samozřejmě.. nebudu tomu dávat ani pár vteřin, tady se totiž rozhodně zmejlit nemůžu!

  • 15.1.2017  00:22

  Taková pohádková pohádka, která stojí na Rachel McAdams a Ryanovi Goslingovi, a pár celkem slušných romantických zvratech, jinak je to trochu nuda, trochu klišé, i když celkem vkusně udělané, ale tak nějak mi bylo jedno, jak to skončí, a i když ten konec byl nakonec celkem originálně hořce romantický...tak prostě jako celek nějak nemůžu hodnotit jinak než pouze dvěma *.

  • 13.1.2017  20:11

  Tak už jsem to tady někde řikal, ale klidně to zopakuju.. Nevim jestli se odehrává globální oteplování kvůli člověku, nevim, ale proč by se lidi nemohli chovat k týhle planetě líp??? Jako, některý místa na Zemi jsou vážně v totálně katastrofálním stavu, tak na co ještě čekáme??? Tady, teda mě, nejde o to jestli se otepluje nebo ne.. ale co čekáme, že se bude dít, když nebudou pralesy, když bude v největších městech totálně nedejchatelno, když vymřou další a další druhy zvířat a rostlin, který jsou na sobě různě závislý, když se budou rozšiřovat pouště do obřích rozměrů...už teď je to mazec, když bude růst odpadkovej novej kontinent v oceánu... prostě je toho mraky. Těch problémů je vážně strašně moc, tak proč se tady hádat jestli se globálně otepluje nebo ne??? Fandim komukoliv, kdo se snaží s tim něco dělat a fandim lidem jako je DiCaprio, který vážně můžou něco dělat, protože ho každej zná a přeci jenom má nějaký slovo, a tak to má bejt... využít svojí filmovou slávu k dobrý věci.. Fandim, fandim Leo!!! Nevzdávej to!!!!!

  • 2.1.2017  16:54
  Pravý rytíř (TV film) (2016)
  odpad!

  Samozřejmě nedokoukáno... Uff.. Nevim co napsat k týhle sterilní, stupidní sračce. Ještě, že doma se mi to stát nemůže. Nemam naštěstí televizi.

  • 27.12.2016  21:27
  Smrt ve tmě (2016)
  **

  Na jedno podívaní vcelku zábavné, ale jak už to tak bývá ve filmech, kde se dějí extrémnosti, nesmíte to příliš, vlastně vůbec, ale vůbec pitvat. A já to asi zpětně tak trochu pitvám no... Námět dobrý, provedení o hodně slabší ... 50%

  • 27.12.2016  00:58

  Jako horor to pro jednou funguje moc dobře! Napětí i lekačky ujdou, jen zkrátka musíte přistoupit na dějové okolnosti a příliš se v tom nepitvat :-)

  • 25.11.2016  12:07
  Cosmos (TV seriál) (1980)
  *****

  Dávám plný počet, hlavně za Sagana. Byl to borec. To, jak vypráví a vysvětluje věci se svým nadšením, je prostě vyloženě až příjemné poslouchat. Vždycky mě zajímal vesmír, takže nelze těmhle lidem nefandit...

  • 13.11.2016  21:45
  Obituary: Frozen Alive (koncert) (2007)
  *****

  Perfektní náklep z floridských bažin... v polské Varšavě... Zde k pozření:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: https://www.youtube.com/watch?v=0R9PeUzxeqE

  • 6.11.2016  02:47

  Epická sračka, plná tun klišé, typických stereotypů a totálních hovadin.

  • 23.10.2016  15:10
  Uloupené Kosovo (TV film) (2008)
  ***

  Dosti jednostranné, vlastně úplně jednostranné, ale jestli ono to není paradoxně dobře... Tudíž nutící k zamyšlení o tom, jak moc a jak často je nám podsouvána jednostranná situace a jak často je těžké si objektivní obrázek vůbec udělat. Srbové nám jsou podsouváni jako ti špatní a ono to tam bylo tak složité a nepřehledné, historicky hlubokosáhlé, že to můžete brát všelijak. I zcela obráceně. A proč vlastně ne? Albánci si začali. Nebo snad ne? Ne? Ví to někdo??? Můžu to brát jako že ano? Jen je sranda, jak byli souzení a potrestaní ve většině jen srbové a ostatní velící "teroristé" byli omilostněni, resp. neodsouzeni. Dvojí metr je v dnešním světě největší problém!!! USA páchá zcela otevřeně válečné zločiny a nikdy jim za to nic nehrozí, ale bacha jak je někdo proti NIM, resp. bacha na to je neposlouchat...musíte spolupracovat a poslouchat, jak pejsek... jinak je hned oheň na střeše. Často i doslova!!! Okamžitě je dotyčné "zlobidlo" označeno za teroristu nebo válečného zločince. Jeho národ je přepadnut, on je zabit, nebo souzen, odsouzen a popraven. Mezinárodní právo a spravedlnost jsou totálně prázdná slova. Mezinárodní právo neexistuje! PS: Poslali jsme tam nezávislé pozorovatele a tihle ti pozorovatelé nám řekli, že máme pravdu. A potvrdili to i Albánci z UCK... :-)

  • 1.10.2016  14:53
  Metro Manila (2013)
  ****

  Možná, že tenhle film by si zasloužil i plný počet. Skvělý scénář, parádní herecké výkony, dějově neočekávaně vrtkavé a dokonalá pointa.. To prostředí, ta nálada, se povedla tvůrcům vytvořit dost uvěřitelně. Filipínské hlavní město Manila a jeho chudinské čtvrti...

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace