Velký Gatsby (2013)

Baz Luhrmann opět stvořil spektakulární spektákl plný pozlátek, třpitek a fantastických výjevů, který ale ve finále zůstává prázdným..ani nevím proč. DiCaprio je výborný, ostatní herci mu zdárně sekundují a přesto ten film jako celek prostě nudí. Musím říct, že jsem příběh neznala, takže mé hodnocení je z pohledu člověka, který neví, kam se příběh bude odvíjet..ale přesto tam byla místa, kdy jsem měla chuť posunout film dopředu, abych věděla, jak to dopadne a přeskočila omáčku. Jinak film má pěkné kostými, výpravu a OST.

Muž z oceli (2013)

Jo snaží se to být strašně tajemné a temné a vyrovnat tak klučinu v kamaších současným trendům..ale....ať se snaží sebe víc, prostě to pořád je ten strašně kladný nagelovaný hezounek, což by zase tak nevadilo, kdyby celý ten příběh neměl mezery..je sice strašně cool, jak na začátku ve stylu nových Star treků je záběr na loď mizející kdysi, ale bez současného dostatečného vysvětlení, co se s odsouzenci stalo, to je jen hezký záběr. Kdyby tvůrci šetřili na patetických scénách zaměstnanců Daily Planet. kteří film nijak neposouvají a jsou tam asi jen z důvodu, aby bylo poznat, že je to opravdu superman ( a ve filmu bylo předepsané procentu afroameričanů), mohli více propracovat jiné scény. Snaha byla, ale ne děkuji, další díl bych nemusela.

Thor: Temný svět (2013)

rozhodně lepší než první díl, méně otravný, více zábavný

Zkus mě rozesmát (2011)

jen trochu méně debilní než obvyklé filmy se Sandlerem..průhledné, neoriginální, nevtipné

Gravitace (2013)

tomu filmu bych vytkla jedinou věc a tou je, že je to film na jednou zkouknutí..podruhé to už nebude mít ten správný wau efekt. Jinak se mi už dlouho nestalo, abych si na konci řekla: to už je konec?

Podfukáři (2013)

dala bych š 1/2 hvězdy..pěkné záběry, pěkné triky, docela i logické vysvětlení ale do sedadla mě to nepřibilo

Kick-Ass 2 (2013)

Pořád dobrý ale prvotní kouzlo už bylo vyčerpáno.. prostě dvakrát se stejným nepřekvapíte. Tento díl je více komiksový a ulítlý a rovněž přitvrdil v mluvě. Pozitivně hodnotím herecký výkon Chloë, které by člověk uvěřil všechno :)

Wolverine (2013)

3 a 1/2 hvězdičky..tomu filmu není co vytknout, ale přesto tam chybí zazazu :(

Osamělý jezdec (2013)

slibný film, který by potřeboval objektivně přestříhat (hlavně vyhodit celou pasáž z roku 1933 - která film zbytečně natahuje a přitom nemá na průběh děje žádný vliv). Pokud by se to přestříhalo, byli by z toho piráti z divokého západu.