• Fantasy

Rytíři (1993)

Představte si hroznou budoucnost, ve které lidi přijdou o veškerou technologii a v podstatě žijí jak v pravěku, pod stany, žádný toaletní papír, nic z moderních vymožeností. Až na ně, kyborgy. Zrůdy které po vypotřebování pohonné hmoty živí lidská krev. Člověk se stává chovaným zvířetem na krev, jako nějaký dobytek, v postapokalyptické poušti, bez naděje na spasení. To už je démonické i na ty silné povahy. Tohohle filmu bych si nikdy nevšiml, ale když někdo za mého dětství vyhazoval funkční videokazety k popelnicím ( v zimě ještě k tomu ) a nebyly nijak hrozně moc poškozené ( i když ta kvalita filmu nahraného z televize kdy pableskovali barvy s černobílou ) a včas jsme si jich všimli, než se stal nějaký jejich hrozný osud, kdovíkdy bych si tohleto pustil. A nakonec je z toho možná béčkový titul, ale mooooc dobrý. Jak můj bratr D3NJI říká, tenhle film je i po letech naprostá klasa. Jediná výtka by byla za to, že když Albert Pyun točil filmy s krátkou pauzou od sebe a teď už není mezi námi, mohl Rytíře obdarovat i sequelem. Konec přišel dost neuzavřený :(

Pátý element (1997)

S tímhle obsazením výborných herců, scénáře, který Luc Besson dopiloval k dokonalosti a scenériemi i kostýmy vytvořil veledílo. Opravdu. Budoucnost, která ukazuje v podstatě přelidněná města, vznášející se dopravu, absolutní zlo, které se formuje v nedaleké galaxii a je strašně málo času se na něj připravit a také ho odrazit. Kombinace akce, scifi a humoru mě díky tomuhle baví i po letech a rozhodně si tenhle epos pustím čas od času a znovu, protože jednou to nestačí, ani omylem :) A hlavně Gary Oldman jako záporák a Ian Holm jako kněz, to je prostě pochoutka :)

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Tak nějak jsem ujetý na Johna Carpentera a Kurta Russella, takže celé roky tohle byl můj nej film :) Prostě top. Samozřejmě je to celé o chlapíkovi, který se živí tím, že veze zásoby ve svém bílém tahači ,, Pork Chop Expressu ". A při takové jedné návštěvě Chinatownu v San Francisku se rozjede příběh legendy o nesmrtelném čínském čaroději, který se chce stát smrtelným a potřebuje k tomu ženu. A to zrovna takovou, která má zelené oči barvy smaragdu. A hlavní hrdina se do toho zaplete a je z toho mela. Někdo může namítat že je to béčko jak hrom, ale pro mě to má velký kouzlo. Takže tak, pět hvězd :)

Věc (1982)

Po tolika letech jsem se konečně nějak dorval k recenzi. Je sice jasné že tenkrát , při svém vzniku Věc nikoho neoslnila, ale za ty roky se z ní stal status kultu. Mrazivá atmosféra v ledové pustině, odkud není úniku, mimozemská ohavnost schopná se ,, převtělit " do čeho se jí po fyzické kontaktu zamane a k tom celkem znuděná expedice, která se snaží trávit čas po svém až do toho osudového dne, kdy k nim zavítá helikoptéra s Nory, kterým nikdo nerozumí a podivným ( ale krásným ) psem, který skrývá hrozné tajemství.  A pak už se jen vše zvrtne a člověk se může začít bát co se objeví. Viděl jsem ten film prvně 23 lety, když mi bylo 11. No a noční můry měl z něj ještě dalších 12 let :D Ale co, dávám plný hodnocení, protože tohle je ten nejlepší arktický horor a to BEZPOCHYBY! Mohu doporučit každému, kdo se rád bojí a stále váhá si ho pustit, neprohloupíte :)

Saw X (2023)

Byl jsem na tomhle filmu v kině a obával jsem se, že to dopadne jako všechny díly po trojce. Prostě, kvalitu dolů a tak. Ale jak jsem se postupem času dostával do první půlky, nechtěl jsem aby film skončil. Na tomhle snímku jsem si neuvěřitelně pochutnal, bylo super vidět mého oblíbence Tobina Bella a co se týče subjektů, až na jednoho si všichni svůj osud zasloužili. Za mě jinak než pětihvězdičkovou dát nemohu, až natolik to stálo za to. Je to rozhodně vzkříšení pomalu upadající série strmě nahoru :)

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Na tenhle seriál mě bratr přemlouval neskutečně dlouho. Říkal jsem si, co když to bude jen nějaká nuda. Jenže stačily ,, pouhé " 2 díly a.... doslova jsem žadonil abych viděl všechny díly. Postavy jsou dost zajímavé, každá má svůj charakter, minulost a dost svých problémů, které bohužel při loupeži tiskárny cenin docela dost zavaří. Dle Profesora ( to je ale někdo, takový velký IQ a je prostě Mastermind ), by správně neměly do loupeže patřit osobní vztahy, žádná jména ( pouze přezdívky, podle měst ). Jenomže se chybička vloudí a řeší se vztahy, důvěra, po čase i ponorková nemoc. Každý díl pro mě byl opravdu osobitý ( drama, napětí, velké zvraty a pak i věci co málem vše naplánové do posledního puntíku zničí). Na postavy se dá velmi rychle zvyknout a dokonce si je všechny natolik oblíbit, že pokud se i něco drobného tomu nebo tomu členu týmu stane, trpíte s nimi. Po dokoukání plných 5ti sérií jsem dospěl k závěru, že i sebemenší šachový velmistr, musí alespoň jednou udělat poklonu tomuhle španělskému veledílu. Nemohu dát jinak, než pět hvězd.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Neskutečně dechberoucí. Miluji Marvel a hlavně, všechny jejich filmy. Mimoto, herci a dabing, vynikající, kvalita, ještě lepší a ta pointa ( neporazitelný En Sabah Nur ). Prostě, parádní pecka a nelituji nádherně stráveného času v kině

Deadpool (2016)

Dnes zkouknuto, v kině, naprostá pařba, doporučuji, mé srdce je narváno Wadem Wilsonem :D

Interstellar (2014)

Včera jsem kouknul na tento snímek, protože mám tento žánr rád a chtěl jsem vsadit na Pana! režiséra Nolana. A vyplatilo se... Dlouhá stopáž není na škodu, protože tento film je opravdu dechberoucí, od námětu ( který se sice možná objevil i jinde ) ale zato s kvalitním hereckým obsazením, katastrofického scénáře ( kdy země umírá nedostatkem plodin a bohužel i zvýšené prašnosti ) až po hraní si s rozměry dimenzí. Prostě, Chris Nolan točit opravdu umí ( viz Batman, Počátek ) a tento film dle hodnocení a rozpočtu/tržeb předčil očekávání. Nezbývá mi než tleskat a volat BRAVO! po shlédnutí. Rozhodně nelituji a musím dát maximum, protože za méně opravdu nemohu dát. Jen nepochopím jak někdo může dát hvězd méně než 2, když tento film je doslova poklad

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Stargate je jedna z mých srdečních záležitostí. Prostě, každý díl přijde s něčím novým, nepřátel přibývá a tým se rozrůstá a ubývá. Řekl bych, že kdo má rád scifi, měl by se na tohle kouknout