• Krátkometrážní
  • Hudební

Green Stress (2000)

...pod betónom ulice skrýva sa zem, na konci mesta začína svet...

Fortress: Pevnost strachu (1992)

Ľudia s elektródami namiesto mozgu, ovládaní z riadiaceho centra, z toho ide hrôza. Ten pocit, že človek nemôže ovládať svoje telo, že chce niečo iné, no niekto má jeho mozog plne pod kontrolou. Tento film možno nemá od budúcnosti až tak ďaleko, čo sa týka ovládania mysle, kyborgov, umelej inteligencie a, samozrejme, politiky jedného dieťaťa. Jedna z najlepších hlášok: "Množia sa jak potkany."

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Baktérie môžu parazitovať na svojom nositeľovi len dovtedy, kým ho nezabijú. Tým zabijú aj sami seba. Zem je však silný organizmus, zotavila sa z bombardovania meteoritmi, z niekoľkých dôb ľadových, z piatich masových vymieraní, zotaví sa aj z tohto, šiesteho, spôsobeného baktériami, ktoré so sebou stiahnu divočinu a väčšinu zvierat, ktoré v súčasnosti existujú. Tento dokument je len teoretizovanie, čo by sa stalo, ak by sa z ničoho nič ľudia vyparili. Neberie v ohľad príčiny, čo by k tomu viedlo. Keď sa tak stane, iste to tu niekoľko tisíc rokov nebude vyzerať tak pekne (zelené a plné života) ako je to tu prezentované.

GEO (1999) (seriál)

Zatiaľ najlepší diel, čo som videl, bol "Peru - Delfine in Gefahr" z roku 2008.

Prohlédnutí v kruhu (2010)

Jedného slnečného dňa sú deti násilne odvlečené od svojich rodičov, zviazané, hodené do kamióna a prevážané dlhú dobu na konečnú zastávku, bez svetla, jedla, vody. Nevyslyšané výkriky o pomoc, stres, bezmocnosť... Až mi prešli zimomriavky po chrbte, keď som pochopil pointu. Dobrú chuť.

Madman's Dictionary (2010)

Takmer experimentálny dokument, komentár nie je slovný, ale v podobe tematických nápisov cez obraz, z ktorých ma najviac pobavili tieto: pomätený = nezodpovedajúci štandardom názorov, rečí a akcií • ľudský mozog = počiatok katastrofy • deštrukcia = základná nutnosť civilizácie • evolúcia = od devastácie k rýchlejšej devastácii • močiar = na predaj • les = na predaj • práca = proces deštrukcie • homo oeconomicus = vládca pohromy • rybník = pH 2,3 • ohrozené druhy = čím ohrozenejší, tým lepšia trofej • Film končí disekciou a nakrájaním mozgu mŕtveho muža.

Earth Spirit Action (2008)

Jeden zaujímavý komentár z YouTube: Ide to už do mainstreamu. Hipíci so známymi menami rozprávajúci o ekologických problémoch... robia to už cez 30 rokov. To dnes už nefunguje. Neodkladnosť týchto problémov súri, noví ľudia šíria myšlienku novými spôsobmi. No musíme nosiť obleky a kravaty, nie hippie blúzky, musíme infiltrovať ich televízie, kostoly a firmy – podporiť novodobé environmentálne hnutie.

Avaca (2009)

Dvaja pracovníci bitúnku a krava. Začína to koncom. Pre každého milovníka požierania mŕtvol.

Revealed (2007) (seriál)

Investigatívny program, ktorý neviem hodnotiť, lebo každý diel je o niečom inom, 3 z nich sa dajú ľahko vygoogliť, z nich ma zaujal len 'No Country for Animals' z roku 2010, vysielaný v kanadskej 'Global TV'. (Nezamieňať s britským Revealed.)