Thelma a Louise (1991)

Dost protivná (a hlavně zezačátku) mi byla Thelma (možná taková být měla, ale mně fakt vadila). Tu mi ale vynahradily výborné vedlejší postavy. Klaďáci Michael Madsen a Harvey Keitel neměli chybu. To by se i dalo čekat, ale manžel Thelmy co vypadal jak pasák nebo pornoherec z 80.let, řidič cisterny se svýma perverzníma gestama a kecama, a taky zhulenej negr na kole u mě vedou. Chlapi jsou zde vesměs vykreslený jako pěkný hajzlové, ale o nějákym feminismu tady nemůže být řeč.

Nelítostný souboj (1995)

Konečně moji dva nejoblíbenější herci v hlavních rolích vedle sebe (tedy spíš proti sobě) . Co se týče všech herců, tak se dá jen těžko něco vytknout. Musím zareagovat na to, že by Al Pacino hrál záporáka...sice to není Serpico, ale záporák vypadá podle mě jinak. Vrcholem je vyloupení banky a následná pouliční přestřelka, v půlce filmu. Akční scény jsou strašně dobrý a klidně jich mohlo být o něco víc. Fandil jsem oběma a těšil jsem se na trošku jiný závěr. 80%

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Čekal jsem cokoliv, včetně toho nejhoršího, ačkoliv nepatřim mezi zaryté odpůrce "teenage idolů" Kotek-Mádl. Nejhorší je, že skoro celou dobu se všichni snaží být strašně cool a drsný (hlavně Kotek) - stále opakuje, že hodně hulíme, že jsme se právě zhulili, popřípadě kolik jsme toho zhulili. Asi tu byla snaha natočit film plný hlášek, což taky zrovna nevyšlo. Pár světlých momentů by se našlo, třeba ten jugoslávec a místama i Mádl, ale ta trapnost...40%

Patrola prokletých (1989)

Válečný nízkorozpočťák a la Záhada Blair Witch. Akce skoro žádná, ale spousta fint jak přežít v džungli a hromada chlapáckých gest a rádobydrsných keců. Pobavil jsem se jinak než tvůrci původně zamýšleli, ale mimo jiné tomu pomohl i neskutečně hrozný český dabing. To už byla jen třešnička na dortu. Reálně 35%, jako parodie 70%.

Frajer Luke (1967)

Chtěl bych bejt frajer jako on.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

První minutu mě to přišpendlilo na prdel a až do konce jsem snad ani nemrknul okem. Skvěle napsané, inteligentní a chytlavé.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Chvíli trvalo, než mě to opravdu chytlo, ale po pár dílech jsem si uvědomil, že bez toho prostě nemůžu být. Viděno jednou a 100% ne naposled. Někdo tady psal, že vám to udělá díru do hlavy...Tak to si teda pište, že jo! 100% [--] I.série 1. pilot 2. Stopy nikam 3. ZEN - neboli umění chytit vraha 4. Odpočívej v bolesti 5. Jednoruký muž 6. Cooperovy sny 7. Čas poznání 8. Poslední večer [--] II.série 9. Obr s Tebou 10. Kóma 11. Muž za sklem 12. Tajný deník Laury 13. Kletba orchideje 14. Démoni 15. Osamělé duše 16. Projížďka s mrtvou 17. Samozvaná spravedlnost 18. Roztržka mezi bratry 19. Maškarní ples 20. Černá vdova 21. Šach-mat 22. Dvojhra 23. Otroci a páni 24. Prokletá 25. Rány a jizvy 26. Na křídlech lásky 27. Variace vztahů 28. Cesta k Černému vigvamu 29. Miss Twin Peaks 30. Za hranicemi života a smrti

Láska nebeská (2003)

Je mi líto, ale na mě tenhle film prostě nefunguje. Zkoušel jsem ho dokonce dvakrát a s odřenou prdelí přidám hvězdičku. Škoda, ale potřetí už se na to asi nepodívám, i když bych rád pochopil, proč to skoro všechny zde i v mém okolí tolik uchvátilo.

Highlander (1986)

Horal?? To snad neee! Ten, kdo to přeložil by zasluhoval nakopat do koulí...Nechápu proč, ale co já si pamatuju ze střední, tak Highlander hrozně frčel u šprtů.