• Krátkometrážní

Sigur Rós - Heima (2007)

Dech beroucí hudební zážitek a nejlepší dokument beze slov o Islandu.

Skins (2007) (seriál)

Nějako se mi začínají Skins zažírat pod kůži a i přesto že mě v prvních dílech seriál příliš neoslovil, získal si druhou serií u mě tak trošku na oblibě, přesto pořád průměr. Oblíbené postavy - Chris & Cass.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Trošku rozpačité cestování za chutěmi celého světa s "okouzlujícím" Fredem Chesneau, kterej toho víc nakecá než uvaří, přesto po cestopisné stránce zajímavé. Začínám tomuto kulinářskému seriálu přicházet na chuť . . .

Stranger: Mukó hadan (2007)

Krásné grafické zpracování a propracované akční scény. 80%

Supersmečka (2007) (TV film)

Krásné záběry "Nekonečných plání", tak zní původní název pro největší národní park Tanzánie - Serengeti, který je domovem největší africké kočkovité šelmy lva. 80%

Svět zvířat (2007) (seriál)

Takové opravdu základní seznámení s tvory zvířecí říše, které je určené spíše pro menší diváky, kterým se dostane základních informací jako je -> kolik zvíře váží, měří, kolik toho sežere atd:. . 65%

Šaty za půl milionu (2007) (TV film) odpad!

Touha získat ty nenákladnější šaty, rozhodně nepatří i k mým touhám, stejně jako si nechci pořídit Porshe a nikdy mi nepřišlo něco více zbytečné než je móda, která nepřináší žádný užitek a upínat se na materiální hodnoty přemrštěné ceny je opravdu nahlavu. Částečně můj názor vystihnul ve svém komentáři MM_Ramone.

Ten kluk (2007)

"I když utečeme minulosti a žijem budoucností, vždy nás minulost dožene a i když dostaneme druhou šanci, ostatní nezapomínají, tak jak se snažíme zapomenout mi " Výborně natočené drama s opravdu dobrým příběhem. 80 %

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Další z produkce amerických seriálů, které se na nás sypou neuvěřitelnou rychlostí a i přesto si dokáží udržet sledovanost. Ovšem BBT je trochu jiné i když zápletkou připomíná Friends a humorem britský sitcom IT Crowd. Hlavní myšlenkou u BBT je jednoznačná odlišnost hlavních postav od běžných lidí, a proč vlastně ? Leonard a Sheldon jsou fyzici a nebylo by na tom nic zvláštního , až do doby kdy se do protějšího bytu nastěhuje, krásná blondýnka Penny, která se začne líbit Leonardovi a nejen jemu. Leonard a Sheldon ještě spolu se svými dvoumi kamarády Rajem(Ind - který není schopen mluvit při přítomnosti dívek) a Howardem(Žid - který žije se svou matkou a myslí si že je neodolatelný), žijí ve svém imaginármín světě. I přes neuvěřitelné hlášky a intelektuální rozhovory se jedná opět o nabalavocí seriál, při kterém se hlavní hrdinové i přes svou neschopnost snaží zaujmou dívky a komplikuje to jejich neschopnosti a záliby, při kterých se dostanou do mnoha situací, které by se ani tomu největšímu loserovi nestaly. Díky dobrému hereckému obsazení, množství absurdních vtipů a Kaley Cuoco se BBT u mě řadí na první příčky ze seriálů americké produkce. "Gravitace, ty bezcitná děvko." 90%

Tir Nan Og (2007)

Jemná alegorie týkající se smrti. Kdy malá holčička vidí odcházet starší paní s Havraním mužem a ve strachu se za nimi vydává, když je dostihne tak jí havraní muž ukáže svou tvář a obejme ji, dívka je konejšena a nechá je pokračovat v jejich cestě a vrací se zpět, kde vše začalo. Animace krajiny a doprovodná hudba jsou opravdu pěkné, jen animace postav je dost křečovitá a jednoduchá.