Arrow - Série 7 (2018) (série)

Rovnou říkám, že nový tým, který doprovází Kapuci od páté série jsem si nikdy neoblíbil, ba naopak je nemám dost rád. V této sérii mi, ale tolik nevadili, už jen protože šablonovitost z prostředku seriálu je pryč, první polovinu vlastně ani originálního Arrowa nevidíme, pouze jakéhosi napodobitele, z kterého se vyklube milé překvapení. Nepřítel č.1, který byl už svým způsobem na začátku seriálu je něčím novým, už jen proto, že není klasickým záporákem, ale má přidanou hodnotu. Konec posledního dílu byl celkem nezvládnutý, řekl bych, možná, nevyvážený. Ty emoce jsem v posledních minutách postavám nevěřil. Ale za největší zápor považuji dějovou linku z budoucnosti, která: 1) Prozradí to, co se bude dít v závěrečné sérii. 2) Má být jakousi přípravou na seriál, který naváže na osmou sérii, 3) Jediná dobrá postava mi přišla Black star. Sedmou sérii hodnotí, ale kladně protože se v ní dokázalo téma Arrowa ještě něčím novým vytěžit. Elseworlds je, zatím, nejlepším crossover z Arrowerse, ale počítám, že Krize na nekonečnu zemí bude ještě větší pecka, už jen kvůli tomu, že se vrátí filmový Superman (který paradoxně v tomto vesmíru hraje Atoma).

Arrow - Série 8 (2019) (série)

Osmá série je jednou z nejlepších. Co jsem kritizoval u posledních sezón se eliminovalo na minimum. Tj. nový tým se tu téměř neobjeví, nejsou tu nesmyslné hádky a křivdy. Prvních pět dílů prakticky shrne dějové linky minulosti z prvních sezón. Ollie je tu víceméně sám za sebe, zná svůj osud a pomáhají mu nárazově postavy, které byli v seriálu podstatné. A to je vlastně hodně milé, protože se tu díky jistým okolnostem mihnou téměř všichni i ti, kteří jsou po smrti a dává to smysl. Zkrácení na 10 částí (ve skutečnosti spíš 8, protože poslední dvě slouží jako úvod do dalšího seriálu a jakýsi dovětek) bylo správnou volbou, protože se zbytečně příběh nenatahuje a mi můžeme sledovat pokornou cestu Arrowa vstříc osudu, kterému se nemůže vyhnout. A teď mega klad - crossover. Ten je natolik nadupaný, že v první epizodě těkáme prakticky každou minutu někam jinam, aby se uvedli věci do pohybu. Uvidíme spoustu DC postav a týmů, které tu mají camea, ale nemají vlastní seriály. Najdeme tu hudební motivy Williamsova Supermana a Elfmanova Batmana a Flashe. To samo o sobě napovídá, kteří herci se tu objeví a tím propojí seriály Flash 1990, Smallville a film Superman se vrací s Arrowerse. U prvně jmenovaného dokonce zjistíme, zda nakonec skončil s Tinou. Dokonce bude pro Krizi hodně podstatnou postavičkou. A to je ta pátá absolutní hvězdička.

Asistentka (2019)

Nízké průměrné hodnocení je zde zřejmě způsobeno tím, že podprůměry a odpady dávají lidi, kteří jsou zvyklí na střední vlnu a potřebují ve filmu příběh. Celý film je jasně inspirován známou kauzou zneužívání moci. A já musím říct, že jde o dobré "inovativní" zpracování. Celý film sledujeme pouze linii hlavní hrdinky, která je uťáplou asistentkou, která má své sny, ale nemá sebevědomí a vlastně jen proplouvá svojí prací, kde zjišťuje, že filmový průmysl může být i bahnem. Zjišťuje to, ale pouze tím, že občas něco zaslechne, něco si domyslí, něco náhodou přečte apod. Jde tedy o perspektivu, kdy vše vidíme tak, jak to můžou vídat reálné asistentky. Z filmu je dost znát i odcizenost vztahů ve velkých společnostech a vše je podtrženo tím, že neuslyšíme ani vteřinu hudebního podkresu, pouze zvuky kopírek apod. To nás dostává do nepříjemné stísněnosti, která nás vlastně dostane do kůže "hlavní hrdinky" a dokážeme díky tomu celý film trpět stejně jako ona. Padouch je tu vždy jmenován pouze jako ON a nikdy není vidět, což jsou další drobné plusy, které doplňují atmosféru. Velmi podařený kousek, ale ne pro každého.

Asterix a Galové (1967)

První dva díly jsem shlížel jako prcek. Asterix je klasika francouzské popkultury, ale jsou i lepší díly než Galové.

Asterix a Obelix (1999)

Jediný Asterix v hraný verzi, který je hoden nést toto jméno.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002) odpad!

Křečovitý a strašný. Viděl jsem to v letech, kdy by mě to mělo zaujmout nejvíc, ale to se nestalo.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Od druhého dílu sleduji, jak je filmový Asterix nudný nebo trapný, dvojka mi totálně nesedla tím, jak se příliš snažila napodobit kreslené filmy, ale v hraných to zase tak nefunguje, trojka mi přišla zcela zcestná a čtyřka je zase spíše nudná. V celém filmu jsem se zasmál jednou a to je kreslená verze spolu s dvanácti úkoly mojí oblíbenou. To, co se podařilo staré partě v jedničce (myšleno Clavier, Depardieu, Galabru, Benigni pod taktovkou Výborného mistra žánru Zidiho) se už asi prostě nepodaří. A vzhledem k tomu, jak má vypadat další kreslený film, tak se obávám, že zlatá léta má asi Asterix za sebou :-(.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Překvapení jsem si jako capart půjčoval od brátránka na originální vhs s oprejskanym obrázkem (viz. zdejší prostřední plakát) a tehdy to byl nejlepší film spolu s Batmanem, kterej jsem viděl.