Nelegální obchod (2019)

Byron Gibson se stává silně Seagalovským hercem. Ale o to nejde :D. Nejhorší na posledních filmech mistra Aikido je to, že neustále mudrcuje a všichni ho tam pokorně poslouchají na slovo, ba co víc následují jako by šlo o sektu. Zpočátku dobře vypadající film se po úvodní akci (kde by mohl kolega žít, kdyby se Steven nezachoval jak idiot, nýbrž jako jeho starší postavy) a postupně ubíral až k nudnému závěru, kde se dočkáme souboje na nože (´vtipný je, že to působí jak reklama na Persil, kde uprostřed volejbalu někdo vytáhne prací gel). Ps. Steven se tu v jedné scéně významně usmívá, což bych bral jako jeho nejlepší herecký um v posledních patnácti letech :D.

Horečka sobotní noci (1977)

Horečka sobotní noci mi přišla spíš jak bolení hlavy nedělního rána. Tony mi byl celý film nepříjemný úplně vším a nedokázal si k němu vybudovat jakékoliv sympatie. I když na konci přišlo prozření, předchozí počínání jsem mu nedokázal odpustit. Ještěže o rok později šel Johny do Pomády, která je pravým opakem horečky.

Ninjova nadvláda (1984)

Série, která náhodně pokračovala s jinými postavami šla postupně dolů. Vyskákanou holku tu nakazí herní automat duchem ninjy a to je, myslím, nejlepší chvíle filmu :D.

Black Lightning (2018) (seriál)

Seriál, který CW obětovalo ve jménu současných norem. Téměř všechny postavy mají tmavou pleť a druhá hlavní postava je černá lesba, která je zamilovaná do asiatky. Všechno tu máme. Asi by mi to nevadilo, kdyby se tam nemlátili trapné morální zásady a otcovské rady. Jako samostatný seriál bych tomu dal 3*, ale jelikož se v loňské sezóně připojil k Arrowerse, tak musím říct, že jde o jednoznačně nejslabší článek. Velký plus, který musím připsat je celkem slušná brutalita (viz. vytrhnutí páteře apod.) Za mě plusový bod za Jamese Remara, kterého jsem nikde 20 let neviděl a hrál Raidena v Mortal kombatu 2.

211: Volání o pomoc (2018)

Film, který připomíná kvalitou spíš televizní epizodu texaských rangerů. Lidi tam melou blbosti, zbytečně se tam střílí a vůbec to není zábavné. Na 1* to není, ale spíš se to podobá současným Seagalovkám. Ps. Kdyby použila policie odstřelovače, vzhledem k tomu, že zločinci střílejí s vyskleného okna a jsou dobře vidět, měl by film 20 minut a to by bylo celkem fajn.

Přes prsty (2019)

Petr Kolečko je mi záhadou. A víceméně jeho rozkolísaná tvorba přesně vystihuje můj přístup k tomuto filmu - mluvím tu o nevyrovnanosti. Petr Kolečko je člověk, který napsal něco tak výborného jako Okresní přebor, Most nebo Nevinné lži, pak průměrné, ale sledovatelné kousky, kterými jsou Marta a Věra nebo Padesátka a pak je tu pár kusů, které jdou do podprůměru a to je Zakázané uvolnění nebo právě tento film. V oblasti režie bych mu příliš nezazlíval, mj. se nebojí používat filtry, které u digitálních kamer beru jako nutnost, dodá to trochu pocitu patiny. Ovšem scénář je odfláknutý. Nejdřív jsem si myslel, že půjde o prohození stereotypu, kde bude Langoš za hodného chlapa a Hřebíčková za promiskuitní mrchu. Tento motiv se postupně vypaří a z postav se stanou vlastně všichni hajzlíci. Často se rozhodují nelogicky a např. jsem nepochopil, že v jedné scéně Denisa Nesvačilová odmítá být se "starouše", který je slizák a v další scéně jsou spolu bez jakéhokoli zlomu. Párkrát jsem se pousmál, ale přílišná (zároveň neopodstatněná) vulgarita (kterou u českých komedií kritizuji často) mi film odcizovala.

Skvrna (2019) (seriál)

Nevím, jestli to byl trailer, něco z natáčení nebo podvrh, ale nedávno jsem viděl lákadlo na tuhle piškuntálii, vizuálně mi to přišlo fajn a vypadalo to i na dobrý příběh. Ovšem výsledek je přesně opačný, 2-3 baráky, které jsou pravděpodobně určeny na paintball, vytvářejí veškerou výpravu, zbytek je les (ten je celkem fajn, ale tam se nikdo ani nemusel snažit. Měl bych napsat SPOILER, ale seru na to - monstrum, kterého se všichni bojí je pes, PES ty vole. V každé epizodě se stane něco, co má pohnout příběhem, ale ve skutečnosti jde o posuny, kterých si v dobrých filmech ani nevšimnete a tady jsou na koncích epizod divákům vnucovány jako pointy či snad navnazení na další díl. Ne, ne. Herectví téměř všech neskutečně amatérské a intonace, která k tomu patří neskutečně jednotvárná. Jediné dobré výkony zvládl Trojan (to má asi zdědil) a pár nejmenších holčiček (což by mělo být pro ostatní pokořující).

Uzumaki (2000)

Měl jsem pocit, že se film předlohou jen zlehka inspiroval a nedosáhl tak pochmurné a tíživé atmosféry, kterou jsem měl při čtení. Je mi jasné, že nemám japonské filmy nakoukané, proto jsem odpouštěl některé scény točené nekonvenčně, ale i tak musím jít pod průměr.

Princip slasti (2019) (seriál)

Princip slasti se tvářil jako ambiciózní mezinárodní projekt. Ovšem jakmile odejde pocit z první signální, začne pod pokličkou bublat nuda, nelogičnost a v mnohém i zbytečnost. Do hodnocení jsem nezahrnul dabing, který byl sice vtipný sám o sobě, když se čeští herci museli namlouvat znovu a vypadá to, že podle pohybu úst říkají něco zcela jiného. Myslím, že daleko větších kritik by se seriál dočkal od diváků v titulkové verzi, protože do prime time na ČT by se nehodila. Shlédnout jde na iVysílání ČT, ale vtipně mi zněla i přehrávaná drsnost hrdinky v polštině, tak jsem si dal dabing, abych se bavil celou dobu. Co však hodnotit musím, to je příšerná utahanost, o kterou se nám postaral režisér tím, že se dlouhými záběry na postavy snaží hudbou vykreslit jejich charakter, ale nefunguje to. Postavy jsou ploché (snad s výjimkou Karla Rodena, který mírné vyčnívá). Námět zněl sice dobře, ale polský tým režie/scénář se postaral o to, aby se padesát minut nestalo téměř nic a pak lehký posun, který bývá u detektivek/thrillerů cca. po pěti až deseti minutách. Kdyby nechali režii třeba Jiřímu Strachovi a deset dílů se zredukovalo na pět, mohla by to být pecka. Takhle se nudíme, nesouzníme s nelogicky se chovajícími postavami, v posledním díle se dočkáme asi pětkrát deus ex machina... Takhle by to nešlo. Ps. Pokud někdo ujíždí na kozách, tak nevím, jestli je to polská kvóta, ale v každém díle se dočkáte soulože či ňader.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

U trojky už se nikdo nesnaží předstírat, že je to katastrofický film, ale rovnou se jede na parodické vlně. Čtvrthodinová záchrana prezidenta či "vesmírná tělesa" na konci jsou úsměvný, stále, ale nemůžu říct, že bych si zapamatoval něco z další hodiny filmu. Kdo se bude chtít podívat, tak stejně dopředu bude vědět o co jde, tak to nebudu řešit. Jen doufám, že příště to bude ještě víc ulítlé.