Americký samuraj (1992)

Vzhledem, že jde o film, který jede na stejný vlně jako Americký ninja a to i s režisérem prvních dvou dílů, druhou hlavní postavou od trojky nahoru a Fujiokou, který si akorát změnil status z ninja na samuraj, musím dát průměr. Am. ninja je moje srdcovka, hlavně Dudikoffa jednička a dvojka, ale tady šlo spíš o jakousi arénovku. Ale i tak celkem přijatelnou, vzhledem k té přehnanosti zápasníků :-D

Amerika (2015)

Přečtěte si třikrát obsah filmu, pak se vší silou rozběhněte proti zdi hlavou a budete mít stejný zážitek, ale o 67 minut rychleji za sebou. Pět let jsem čekal, až uvidím film o trampech a vidět jsem ho snad neměl. Jan Foukal je nesympatický, kdykoli se pokouší filosofovat, je to průser (Ona: "Proč trampové sní o Americe, v čem je lepší? On: Je větší.). Barbara Adler je sice mimoň, ale párkrát se jí podařilo vznést do ovzduší nějakou otázku, na kterou by mě zajímala odpověď z úst trampů, nikoliv od kolegy, který každou z nich zazdil. Doufal jsem, že se dozvím něco o tomto způsobu života, ale nakonec mě čekalo prázdno, pouze záběry pěkné přírody, osad a chatek to zachraňují na 1*. Tady se HBO hodně sekla. PS. Zajímalo by mě, jak zlikvidovali onu provizorní loď z palety a spousty PETek, vyznělo to, že se potopila v řece, což je na pár facourů (jako vodák o tom něco vím).

Amorův úlet (2006)

Dost celkem orginálních nápadů, ale bohužel často nedotažených. To, ale neznamená, že se u toho nikdo nepobaví. Já osobně jsem se i smál :-).

Andělé a démoni (2009)

O dost slabší než 1. díl. Po hodině mě přestalo dost bavit sledovat, jak deset minut nudně luští, kde zabijou dalšího...

Andělé všedního dne (2014)

Bolek Polívka předvádí svůj standardně nadprůměrný výkon, ovšem samotní andělé jsou snůškou klišé, ktere by uspělo o třicet let dříve. Nejvic líné je podle mě dosažení anděle nováčka, ktere je samoúčelné, jen aby se mu (divákovi) všechno vysvětlovalo, tohle je přežitek. Leč Dyk a Javorský nejsou tak špatní.

Anděl Páně (2005)

Nádherná pohádka, která zcela pozměnila můj žebříček ve vánoční oblíbenosti.

Anděl Páně 2 (2016)

Na jedničce jsem byl kdysi v kině a následovalo velké nadšení. Proto není divu, že z pokračování jsem měl strach. Zvláště, když se vrací pouze hrdinové z nebe a pekla, nikoli lidští představitelé, které známe. Nakonec však dopadlo vše, jak mělo a Strach je zaručeně společně se Svěrákem nejlepší režisér u nás. Jediné, co bych vytknul - 1) někdy nechtěné tlačení na pilu co se týče vtipů se svatými, ale rozhodně převažují ty dobré. 2)Je vidět, že se ke konci dost stříhalo, aby nebyl film delší než 100 minut, proto je finále rychlejší, než zbytek filmu. Ovšem ve všem ostatním - výborné. Ps. hodnocení filmu jsem si schovával na svůj 2100 film :).

Andílek na nervy (2015)

Toto mohla být výborná komedie kontrující venkovský projev s tím městským. Ale ani takové hvězdy jako Řezníček, Vladyka či Rybová to nezachránili. Herčíková se mi zdá role od role nesnesitelnější a o "objevu roku" Mišíkovi ani nemluvě :D.

And Then Came Lola (2009)

Těžko hodnotitelné, leč chápu, o co autorům šlo, stejně mám pocit, že to nedali správně znát. Nakonec to vyznívá, jako diskriminace heterosexuálů, jelikož každý je v tomto filmu homosexuál a motiv Loly je jasně odtržen od knížní předlohy a filmu Lola běží o život. Jasně, podívat se na jednu situaci z různých úhlů je dobrý nápad, ale tady nevyšel. Není to uplně hroznej film, jen nudnej.