Klec (2019) (TV film)

Jestli je u Klece nějaká slabina, pak je to scénář. Nejsem jeden z těch, kteří na Marka Epsteina permanentně nadávají, naopak se mi většinou filmy z jeho pera líbí. Proč zdůrazňuji právě tohle? Protože pokud máte Hvězdu velikosti Jiřiny Bohdalové a dáte jí hlavní roli, pak jí musíte dát příležitost ukázat její um. Prvních 40 minut je právě její výkon tím nejlepším z celého filmu. Její velmi pomalý přerod z důchodkyně, která přichází o všechno, co má v životě ještě ráda, po nalezení vnitřní radosti z toho, že jí ještě někdo chce být nablízku je velmi uvěřitelný. Ovšem poté, se stane pouze postavou, kterou scénář vláčí odnikud nikam a vlastně jen vidíme, co je nucena zažívat. Hádek hrající psychopata, u kterého nevíte, zda jsou jeho změny chování skutečné nebo ne ujde, ale neseděl mi. Nevím, zda šlo o charakter nebo o obsazení, ale měl jsem pocit jakési nesourodost, jako by dvě hlavní postavy hráli v úplně jiných filmech. Dějová linie s minulostí není vlastně nijak potřebná pro tu hlavní, slouží hlavně pro nafouknutí stopáže. Je to pro mě vlastně zklamání, sic úplný konec, kde si osud ironicky pohraje s Hádkovou postavou má být asi největším zvratem. Přeji paní Bohdalové, aby byla více obsazovaná do hlavních rolí, ať komických nebo dramatických, neboť má stále co nabídnout. Druhá Fany se, ale bohužel nekoná.

Zákon Helena (2016)

Samotný film má spíše tradiční televizní formát dokumentu a nesnaží se ničím osvěžit. O to více vyniknou mrazivé výpovědi samotných zločinců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že to, co napáchali není hřích a vlastně jednali správně. Strach Petry Nesvačilové byl asi skutečný, proto oceňuji, že se nevydávala za hrdinkou a z filmu ho nevystřihla.

Živé terče (2019) (seriál)

Jsem rád, že po Vodníkovi se série zakončuje alespoň průměrně. Chybí tu artová stránka věci, která mi překážela v předchozích minisériích, za to plusové body. Samotný příběh není příliš zajímavý, nabízí víceméně dějovou linku, která by možná vystačila na 80 minut, ale 3,5 hodiny je moc. Největší slabinou mi, jako vždy a u všech Hřebejkovejch filmů, přijde Petr Jarchovský, který se vypsal v devadesátých letech na Pelíšcích a Šakalích letech, ale od té doby je to hodně podprůměrné. Vlastně si myslím, že dokáže pokazit i dobré náměty, které by schopný scénárista dotáhl na hluboké filmy, které nezapomenete - viz. Nevinnost. S tím souvisí i charaktery postav - v každé sérii se Výrová a další chovají vždy jinak a nepomůže tomu, že je hrají schopní herci.

Constantine (2014) (seriál)

K mému překvapení jsem se bavil. Každá epizoda měla děj příjemně přitažený za vlasy (někdy jsem se i bál). Škoda, že nedošlo na druhou sérii. Závěrečná scéna byla dost nadějná.

Infiltrace: Obchod se svědomím (2019) (TV film)

Nikdy bych nevěřil, že se může stát něco takového, jako je Adámkův příběh. Natolik fatální selhání nemocnice bych v 21. století nečekal. A ještě, aby primář volal do své nemocnice sanitku, aby mu pomohla? Silný příběh. Přeji dostatek sil a peněžních prostředků rodičům.

Černobyl (2019) (seriál)

O Černobylu jsem toho věděl hodně, ale i tak mě seriálové zpracování této tragédie zasáhlo. Nemyslím si, že by šlo o bezchybné dílo, jak to ze zdejšího průměru uživatelů vypadá. Jde však o nadprůměrný řemeslný počin, který věrně (některé věci pozměněny, ale nikterak důležitě) monitoruje časové období od výbuchu po měsíce trvající odstraňování škod. Za mě plných 80%. Velmi se těším na ruský seriál, který je nyní v postprodukci, kde hlavní příčinou výbuchu bude agent CIA, který se infiltroval do elektrárny. Myslím, že stojí za zvážený, zda provokace z Ruska (nejen v tomto případě) nemají pošťuchovat západ k další studené válce...

Superhero Fight Club 2.0 (2016) (TV film)

Oproti "jedničce" zlepšení ve formě Melissy a Caity. Za ně hvězda navíc. Na poli reklam fajn. Moc se k tomu říct nedá.

Superhero Fight Club (2015) (TV film)

Upoutávka na Arrowa a Flashe zabalená do pěkného kabátku. Něco tomu, ale chybělo. Asi Supergirl, která je v pokračování roztomilá.

Kempování (2018) (seriál)

S Kempováním mám menší problém. A tím je, že není úplně jasné, zda převyšuje linka komediální nebo dramatická. Velkým plusem jsou charaktery, které velmi dobře odrážejí dnešní dobu a to, co z lidí udělá moderní způsob života (viz. Garner, Lewis). Prostředí bylo pěkný, kempování mám rád. Dokonce i gradace příběhu fungovala, ale jako celek to není ono. Ač na jedno shlídnutí dobré. Ps. Juliette Lewis vypadá na svůj věk velmi scary (ani maskéři nepomohli). Vedle ní je o dva roky starší Jennifer Garner Miss worl.

Dokonalý smysl (2011)

Největší potíží filmu mi přišlo, že se nedokáže rozhodnout, jestli jde o art nebo futuristické drama. Námět mi přišel úžasný, ale vzhledem k tomu, že první hodinu pouze sledujeme budování vztahu s občasným výkyvem, který nemá pro závěrečnou půlhodinku moc smyslu, tak jsem se cítil oklamán. Chtěl bych vidět remake se stejnými herci (Ewan McGregor a prsa Evy Green), ale jiným režisérem a lepším scénářem.