Gone in the Night (2022)

Počáteční hutná atmosféra a nejistota se brzy rozplynou, protože film začne vykládat karty na stůl zbytečně otevřeně a zbytečně rychle. Nakonec se dá celkem odhadnout, co by se zhruba mohlo dít a je to škoda. Závěrečný twist neni tak silný, jak tvůrci chtěli.

Grand restaurant pana Septima (1966)

Septima jsem měl půjčenýho od sousedů na VHS začátkem 90´asi desetkrát. Skvělá zábava s francouzskou odlehčeností.

Gravitace (2013)

Film je to dobrej, jen mi nějak neseděl záměr tvůrců ukázat, co všechno se může přihodit ve vesmíru. Tolik nešťastnejch přihod v řadě snad nezažil ani Tom od Jerryho, ale je mi jasný, že je to film. Clooney hrál tradičně skvěle. Scénář je příjemně realistický. A Sandra se po dlouhý době nepitvoří, avšak bych si možná dokázal představit jinou herečku v hlavní roli, to byl jeden ze dvou důvodů, proč jsem přemýšlel i o třech hvězdách. Druhý byl, že jsem to viděl 3D a já filmy 3D opravdu, opravdu nemam rád! Každopádně je to pěknej zážitek i navzdory mým rozporuplným slovům.

Green Lantern (2011)

Abych řekl pravdu, uvažoval jsem o třech hvězdách, ale poté, co jsem uviděl, jak plno lidí dalo jen dvě jsem musel tenhle film podpořit výš. Příjde mi, že oproti mnohým adaptacím komiksu si na nic nehraje a jistým způsobem, netuším proč, mi připomíná filmovou verzi Flashe z devadesátých let, kterou mám hodně rád.

Gremlini (1984)

Nevím proč, ale když jsem byl malej, měl jsem dovoleno koukat jen na dvojku. Teď ve 33 letech jsem se osmělil a pustil si jedničku. Ani sám nevěřím, o kolik je lepší. Vánoční komedie z produkce velkého Spielberga a z pera Columbuse je úžasná, žánrová jízda. Jízda v žánru, který dnes skoro zanikl, ale přesně definoval právě Spielbergovi filmy, které v 80' produkoval pro teenagery. Gremliny v čele s úžasné rozkošným Gizmem jsou perfektní loutky, každý z nich má vlastní charakter. Je to napěchované odkazy na klasiky od Psycha po Texaský masakr. Taky Easter eggů se dočkáme. Do toho vánoční hudba a vlastně i samotná rodinná atmosféra. Takhle ano. Doufám v připravovanou trojku, hlavně, aby to Disney nepodělal.

Gremlins 2 (1990)

Gizmo je můj hrdina :)

Grindhouse: Don't (2007)

Donˇt mě nevzalo. Nejsem sice fanda Grindhouse, ale tak nějak asi vím, co bych měl od tohohle žánru čekat, abych byl potěšen.

Guru lásky (2008) odpad!

Neskutečně špátná kravina. Myers musel bejt pod vlivem něčeho silnějšího, že tohle dal do kupy.

Časové pásmo bylo změněno