Lana Turnerová - nedostižná (2016) (TV film)

Kočka hollywoodská, která lecjaký pánský klub zlanaří na turné nezapomenutelné, v jejímž osudu se střídaly pohádka, drama milostných man, linka tragická, garderóba filmové femme fatale, hřejivý mateřský šál.

Přebytečný člověk (2001)

Mrzí nás, místa pro váš život, fanouškům na očích, jsou obsazená. Byli slavní, byli úspěšní, určeni k výjimečné úpravě, ale poté došlo k přerušení, k pozastavení a oni nedostali ani povolení, aby dosáhli na úroveň pouhopouhého existenciálního postavení. Marné počínání, prázdnota. Nicotný, trudný druh bytosti, která byla vyloučena, dostala výpověď ze světa. Chudák Toni, jistý si v písničkách. Chudák Toni, jistý si v kopačkách. Bravo, Paolo, jistý si v myšlenkách.

Sicilská spojka (1984)

Bratříčku, začínáš se nebezpečně vázat, a ty, bratříčku, utahovat kravaty smrti.

Hořící Mississippi (1988)

Mise v místě, které sípe, kde chřestýši nepřetržitě syčí, ze všech stran se nenávist sype. Nepovoluje, upaluje barvu pleti snědé. Nepolevují, vysoko šlehají plameny, které sužují. Rudo před očima, v mysli rozlévají, a oni dva tu uprostřed žáru vřavy jsou, aby uhasili kříž ohnivý.

Columbo - Columbo jde pod gilotinu (1989) (epizoda)

... ale že má odvahu, pokušitel hr/an/y katovy. Už sjíždí, ale naštěstí nedošlo ke stětí. Columbo opět přechytračil plány vrahovy.

Mám strach (1977)

Na něj sází, až zajíkám se. V jejich společnosti den co den krev vrchovatě prolévá se. Vysoce postavené límce špiní. Nařizují zabíjení. Kostky jsou vrženy. Hlavy, co věděly, svrženy na studené dláždění a jejich těla, ihned převezena do krematoria.

Obchodník s deštěm (1956)

Kouzelné to "dívadlo". Zázračný to poeta slov a činů, mistr prodejce drahých snů, kterému kape ze šosu - fantazie. Sebral kapesníky nebesům, aby osušil slzy Líziny. Dokáže, co ne jiní. Tam nahoru pokyny. Plní přání na počkání. Studně, které stůňou, vyprahlou, rozpraskanou zem na troud živoucím darem, srdce dívčí láskou. Pozitivní okénko pro všechny blázínky a snílky, kteří nepřestávají věřit "ve své nové šaty," že jednou přijde jejich šťastná chvíle, jejich okamžik. Je čas se zamilovat do té krásné představy.

Fotograf (2014)

"Cvak." Fantom - aranžér svými "modely" rafinovaně kontroluje čepel na noži. Bez tváře, bez hlesu identifikace. Vrah mezi námi má prsty na té spoušti, ale sám před objektiv nikdy nepředstoupí.

Kellyho hrdinové (1970)

...mají zelenou tihle kanóni. Naditá je kasa. Tak jede tank, jede chasa pro zlatý bank a basta.