Vražedná místa: Pacientčiny oči (2001) (TV film)

Plazivý, zakalený čas plédů, horkých čajů, plískanic. Přízračné činy sledují. Bez Romea, Julii. Erbenovskou výtku poranění milenecké touhy, milostného listu podzimu. Podzemím osudové Sirény.

Emma (1996)

Cit s vychováním nastaví vybranému srdci. Malebným polibkům s oduševnělou galancí, a proto ty salony lásky, dýchánky u krbu, v plenéru. Pro kulaté portréty nad hlavami loží. Hrdličky cukrují s amorky, nad šálky čokolády. Mezi růžičkami s vílí elegancí marcipánu.

Vášeň v tanci (2006)

Ďábelský zapalovač. Zapůsobí, coby ohníčky v hrdle. Způsobí, popáleniny v těle.

Beze stop (2018)

Stoupenci poustevnictví. Šlapající tandem já a ty, ze kterého se nevytrácí mechové ticho po pěšině.

Thelma a Louise (1991)

Se zdviženou kapotou, na kterou kápla krev. S klaksonem pout. Šarlatový /ú/let "CABRIOLETEK." Jezdkyň z olivové laguny, bez brzd. Do Ikarova kaviárového nebe.

Mžitky (2016)

Rozpouští. "Štace" intelektu štětce. Barvoslepí. Ponižující ekipa, žíravina umění zvrácené moci. Mží na žití, okamžiky rtuti.

KOndoMEDIE (2001)

Přijde k duhu. Jistá reference. Druha k druhu oné preference. Z neprůbojného, popelkovského spáče, s vervou ochrany kymácející se židle. Proti vlastní "kondolenci." Orientace sebe, v akci "něžné známosti," na své mužné místo pod sluncem.

Slečna Golem (1972)

Sličná, lačná megalomanství, leč marná je leč Hydea mamonu na cit.

Most přes řeku Kwai (1957)

Sošný, nežli se smočí. Povstaly. Řady řádů, armáda stavařů, ve stavu "sluhů" luhů krajt na rameni.