Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Obrovským prekvapením tohoto filmu je jednoznačne Hoffman. Aj, keď hrá vedľajšiu úlohu celému film dominuje a vy celý čas čakáte len na to kedy sa znova objaví na plátne. Scény s Hanksom sú geniálne napísané a perfektne natočené. Julia Roberts neurazí, ale znova predvádza svoj štandardný, po rokoch už ošúchaný výkon. Politické posolstvo je úplne jasné a určite správne. Možno sa dnešná americká administratíva konečne zamyslí a prehodnotí svoj prístup k problémom dnešného sveta.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nesporne jeden z najlepších filmov posledného roku. Veľké kino, v každom ohľade s malou-velkou chybou. Tou chybou je podľa mňa obsadenie Brada Pitta do hlavnej úlohy. Myslím, že naozajstný charakterný herec by dokázal do tejto, skutočne originálnej postavy, vdýchnuť oveľa viac života a energie. Pitt sa jednoducho snaží napodobiť Toma Hanksa v Gumpovi, a povedzme si to na rovinu - nemá na to. A jeho nominácia je podľa mňa politické rozhodnutie, ktoré sa z času na čas proste vyskytne. Ale pokiaľ sa na film chystáte zájsť, určite nebudete sklamaný.