Život pod vodou (2004)

Komédia s najlepším obsadením všetkých čias. Dokonalý scenár, zaujímavá a originálna réžia vytvorila nevídaný sled udalostí, ktoré opisujú cestu hlavného hrdinu za pomstou.

Underworld: Evolution (2006)

Slušne natočená kombinácia akčného a fantazy filmu. Všetko je tu priemerné, neoriginálne a predvídateľné. Je tu však Kate Beckinsale v latexovom oblečku. Za to hviezdička navyše a poklona tvorcovi tohoto (určite určeného k ochrane tela hrdinky) kvádra.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Die Hard je možno najlepší akčný film aký som kedy videl. Jeho tretie pokračovanie je však veľkým sklamaním na celej čiare. Willis sa snaží, ale bohužiaľ tu platí najdoležitejšie filmové pravidlo, o doležitosti kvalitného scenára pre výsledný produkt - dobrý film. Celá zápletka je proste smiešna a absolútne nerealizovateľná v reálnom svete. Pokiaľ však vypnete mozog, narazíte pri sledovaní na ďalšie momenty, ktorým proste nebudete rozumieť. Napríklad, ktorý blbec prišiel na nápad obsadiť do úlohy hlavného zločinca T. Olyphanta. Spolu s Justinom Longom sú to dve najotravnejšie postavy na plátne, ktorým ich pokus o presvedčivý herecký výkon jednoducho nevyšiel. Ale v záujme objektívnosti musím pochváliť scény s prvkami parkúru. Majú skutočne náboj a pokiaľ ich porovnám s predposledným Bondom sú možno trochu lepšie.

Čas zabíjet (1996)

Film ako taký si určite zaslúži lepšie hodnotenie, ale ja osobne s ním mám veľký problém. Jackson vo filme berie spravodlivosť do vlastných rúk, ale to čo urobí je jednocho nesprávne. Znásilnenie malého dievčaťa je strašná vec, a neviem si predstaviť bolesť, ktorú to sposobí otcovi. Ale brutálna vražda vinníkov, podľa mňa, nie je správnym riešením. Keby sa touto cestou vydal, každý človek, ktorého v živote postihla podobná tragédia, špirála násilia by sa nezastavila pokiaľ by na zemi žili ľudia.

Komando (1985)

Dokonalý akčný film s Arnoldom v najlepších rokoch. Legendárne hlášky, svaly, výbuchy, milión mŕtvych teroristov. "Let out some steam Bennett!".

Protiúder (2002)

Sklamanie na všetkých frontoch.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Z pohľadu diváka akčných filmov je to dokonalé, z pohľadu normálneho diváka priemerné, takže výsledkom je nadpriemerný akčný film, s vynikajúcimi hereckými výkonmi, perfektnými akčnými scénami, ale bohužial nekvalitným scenárom. Veci, ktoré sa tu dejú nemajú s logikou nič spoločné, a celý film ťahajú nadol. Možno Salvation nadviaže na Terminátora 2, ktorý určite patrí k najlepším akčným filmom of all times.

Rudé horko (1988)

Tento film si z objektívneho pohľadu 4 hviezdičky nezaslúži, ale ja ho mám proste rád. Naozaj som sa rád pozeral na ústrednú dvojicu policajtov. Belushi perfektne doplnil humornú zložku, ktorú Arnold v žiadnom z jeho filmov nikdy nedokázal podať dostatočne presvedčivo, a Guvernátor zaistil dostatok akčnosti za oboch. Zloduch je síce výzorom dosť presvedčivý, ale po hereckej stránke nic moc, škoda možno by film taký Gary Oldman, alebo Jeremy Irons posunul na trochu vyšší level.

Tenkrát na Západě (1968)

Určite najlepší western všetkých čias, s dokonalým obsadením, réžiou, scenárom, hudbou a kamerou má nezastupiteľné miesto vo filmovej histórii.

Kmotr (1972)

Dokonalý film.