Odpor (2008)

Slušný vojnový film s vynikajúcimi hercami novej generácie. Craig má ako 007 pravdepodobne odzvonené, čo však v jeho prípade nemusí byť predčasný koniec kariéry. Pred jeho životom ako tajný agent natočil vynikajúce filmy a má najlepšie predpoklady v týchto šlapajách pokračovať. Trochu ma však zarazili scény, kde hrdinovia dostanú dávku zo strelnej zbrane, trochu sa prikrčia, povedia au a pokračujú ďalej. Pripomenulo mi to scénu z Last Action Hero s Arnoldom, kde sa smrteľná zranenie mení na bezvýznamný povrchový škrabanec. Zvláštne. Ale inak film určite stojí za návštevu kina.

Transformers (2007)

Efekty sú tu skutočne neuveriťeľné a dej podporujú, neprekrývajú. Story je jednoduchá, s logikou nemá nič spoločné a v podstate je absolútne nepotrebná. Jediné na čo sa pri sledovaní tohoto filmu potrebujete sústrediť je akcia skomponovaná majstrom tohto žánru. Bay je proste nenapodobiťeľný a vie ako na to. Pokiaľ chcete v kine zažiť dve a pol hodiny, nefalšovanej zábavy a ste schopný svoje IQ po dobu trvania trochu degradovať, film vrele doporučujem. A pokiaľ ste muž medzi 16 a 65 možno vám bude stačiť Megan Fox, ktorá síce nevie hrať, ale s takým hardvérom ani nemusí.

Armageddon (1998)

Dear Bruce, please save as all and if you can find a moment, be so kind and kill Ben Affleck. P.S. Michael Bay je vo svojej podstate génius a je len otázkou času kedy v jeho filmoch začnú vybuchovať domáce zvieratá a zelenina.

Cid (1961)

U nás málo známy film s Hestonom, ktorý sa mi pred rokmi proste vryl do pamäti. Posledná scéna, kde Rodrigo vyrazí na poslednú jazdu naproti arabským útočníkom je proste úžasná.

Mr. Brooks (2007)

Costner bol u mňa dlhé roky v poličke s nápisom nezájem. Toto ma, ale fakt dostalo v tom najpozitívnejšom zmysle slova. Keď opomeniem Demi Moore, ktorej úloha je úplne postrádateľná, film nemá veľa chýb. Vlastne je remeselne takmer dokonalý a čo je v posledných rokoch dosť raritou, je originálny a naozaj pútavý. A v neposlednej rade chcem upozorniť na komika menom Dane Cook, ktorý stvárnil drzého vydierača. Jeho vystúpenia (pripúšťam sú kontroverzné) v Amerike plnia štadióny.

Nesmiřitelní (1992)

Najlepší Eastwodov film, ktorým muž bez mena urobil hrubú čiaru za svojou vlastnou minulosťov a prezentoval nám americký západ taký, aký skutočne bol. Bez prikrášľovania a s nevídanou dávkov realizmu nám predstavuje hrdinov, ktorý tvoria zaujímavý výber ľudských charakterov. Od človeka, ktorý nepociťuje žiadne výčitky svedomia a pre ktorého je vražda tak normálna vec ako pre mňa ranná káva, až po mladíka, ktorý svoj komplex menejcennosti plánuje riešiť násilím. Z kvalitného hereckého obsadenia je nutné vyzdvihúť výkon Gena Hackmana. Scéna s Harrisom a samozrejme záverečná prestrelka patrí k mojim najobľúbenejším momentom filmovej histórie.

Komparz (2005) (seriál)

Neskutočný nadhľad hlavného predstaviteľa, z tohoto seriálu proste robí niečo Extra. Ricky Gervais je jeden z najlepších komikov súčasnosti.

Batman začíná (2005)

Great movie, great actors, great action. Jediné čo mi tu vadilo bola slečna Holmes, ktorá sa našťastie do druhého kola nedostala. Inak je film trochu zvláštne rozdelený na dve časti, čo bije do očí snáď každému, kto sa o filmy trochu zaujíma. Musím poznamenať, že mne osobne sa tá prvá polovica páčila viac. Ale to je pravdepodobne vec vkusu. Samozrejme film aj napriek tomu, určite patrí medzi 5 najlepších snímkov natočených podľa komiksovej predlohy a je to určite zásluha kompletného týmu ľudí, ktorý sa na oživovaní (Schumacherom takmer zavraždeného) Batmana podielali. Respect mr. Nolan.

Milionář z chatrče (2008)

Za prachy, ktoré normálne za film zhrabne Hollywodska hviezda, natočil Boyle najlepšiu drámu posledného roku. Som však realista a nemyslím si, že film bude v kinách taký úspešný, aby dokázal presvedčiť producentov, v budúcnosti vsadiť hlavne na kvalitný scenár a nie na herecké hviezdy. S výnimkou Freidy Pinto si neviem predstaviť, že niekto z týchto hercov zvládne skok z Bollywoodu do Hollywoodu, čo je určite škoda. Film je síce plný klišé a happy end na vás dýcha takmer od začiatku, ale je to proste krásne skombinované a prechody medzi komédiou a scénami, kde sa vám slzy tlačia do očí sú také osviežujúce a nenútené, že v duchu proste smekáte klobouk a ostávate v neustálom napätí a chcete viac.

Sunshine (2007)

Film ako taký si síce 5 hviezdičiek nezaslúži, ale je tu proste jeden segment, ktorý ho posúva ďalej. Ide samozrejme o hudbu, ktorá neskutočne dianie na plátne zvýrazňuje a podčiarkuje. A ešte jedna vec ma fakt dostala, presnejšie šialený kapitán prvej misie. Jeho monológy sú proste úžasné a aspoň v mojich ušiach to znie ako istá forma psychopatickej poézie. Všetko samozrejme za predpokladu, že film sledujete v originálnom znení a v kine. Na veľkom plátne vyzerá všetko proste krajšie.