Oprávněné vraždy (2008)

Jon Avnet si pravdepodobne predsavzal zničiť kariéru Ala Pacina. Prvý pokus menom 88 Minút sa mu v tomto duchu vydaril na výbornú. Pokusom číslo dva svoj zámer rozšíril na ďalšiu hereckú legendu, a darí sa mu celkom slušne.

Kauza CIA (2006)

Keď sa objaví príležitosť hrať vo filme, ktorý režíruje žijúca legenda Holywoodu, nepoviete nie. Asi preto je koncentrácia hviezd prvej kategórie v tomto filme tak vysoká. Zrodenie jednej z najsilnejších spravodajských služieb histórie, je však samo o sebe námetom, v ktorom stojí za to hrať. Príbeh mladého idealistu, ktorý sa s rokmi mení v bezcitného služobníka štátu, presne opisuje C.I.A. samotnú. Nacistické Nemecko dodá zámienku pre zrod, Británia poskytne know-how a Rusko po skončení vojny prispeje k nevídanému rozmachu sily a vplyvu agentúry. Atmosféru neistoty a strachu zo zrady prichádzajúcej z vlastných radov sa režisérovi podarilo stvárniť dokonale. K samotnej zápletke len malá poznámka, predstavitelia štátnych tajných služieb pri špionážnych hrách nevyužívajú rodinných príslušníkov. Nepísaný zákon, rešpektovaný na celom svete, drží nad rodinami dostojníkov ochrannú ruku. Inak je film úplne bezchybný, pomalé tempo mu sedí dokonale a dáva hercom príležitosť k rozvoju charakteru vlastnej postavy. Najlepšou scénou, ktorá ponúka jedinečnú možnosť nahliadnutia do myšlienok hlavného predstaviteľa, je stretnutie s mafiosom Pescim. Bohužiaľ je film pre masové publikum príliš dlhý a náročný na pozornosť diváka, čím sa dostal do skupiny dokonalých filmov s malým diváckym úspechom. Večná škoda.

Přátelé (1994) (seriál)

Moje hodnotenie absolútne nekorešponduje s názorom väčšiny, ale ja si za ním proste stojím. Všetky sitcom podľa mňa pri dabingu strácajú 90% humoru. Tento má tú smolu, že nemal žiaden humor už v originále. Herci, ktorý tu predstavujú skupinu rádoby priateľov, zažívajú pseudovtipné momenty, riešia najpodivnejšie životné situácie s rokmi exponenciálne rastúcou otravnosťou. O tom, že predstavitelia hlavných hrdinov jednoducho nemajú talent svedčí to, že po skončení vysielania seriálu, sú obsadzovaný do vedľajších úloh v druhotriednych produkciách, alebo plnia stránky bulváru. Večná škoda, že sa k nám tie najvtipnejšie americké seriály na TV obrazovky nikdy nedostanú. Moje odporúčanie je samozrejme - ťahajte. Net je tu predsa kvoli tomu, aby nám sprístupnil veci, ktoré nám programový riaditelia nechcú ukázať. Berte to ako lacnú jazykovú školu.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Myslím, že séria mala skončiť perfektným tretím dielom. Škoda tak nevydareného pokusu o oprášenie zašlej slávy.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Podarený akčný film s nadhľadom, ktorý si dokáže urobiť srandu sám zo seba a hlavne z predošlých dielov.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Najlepší Star Trek film vrátane starých dielov. Dej je pútavý, efekty slušné, televízny herci prekonávajú sami seba. Prekvapujúco dobrý film.

Catwoman (2004)

Hviezdička je za Halle Barry.

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000)

Dúfam, že Eddie Murphy sa jedného dňa spametá a začne trochu premýšľať, nad tým aké filmy to vlastne točí.