Sběratel polibků (1997)

Jen mírně nadprůměrný thriller, jenž se tak trochu snaží těžit z popularity snímku Mlčení jehňátek, jemuž se mírně podobá zápletkou i atmodférou. Morgan Freeman se sice snaží, ale ve dvojici s Ashley Juddovou se duu Fosterová-Hopkins nevyrovnají ani omylem.

Telefonní budka (2002)

Joel Schumacher už dokázal párkrát proměnit napjatá očekávání diváků v apokalyptické zklamání, tentokrát ale naopak překvapil, a to tak, že velmi. Povedlo se mu natočit výborný thriller, soustředěný do minimálního prostoru a stojící na jednom výborném herci (Farrell) a jednom skvěle odmluveném partu (Sutherland). Navíc bylo více než rozumné, že se tvůrci nesnažili film zbytečně uměle protahovat a ukončili ho už po nějakých 80 minutách, protože po delší době by už určitě příběh ztratil gradaci a patřičné napětí a mohl by se zvrtnout do další Schumacherovy promarněné šance. Leč naštěstí se tak nestalo a diváci tak mají šanci prožít nevšední filmový zážitek a jednou provždy si rozmyslet, zda zvednout případný zvonící telefon v budce někde na ulici...

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Excelentní dílo, další klasika, která se řadí po bok takovým perlám, jako jsou Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů a Pro pár dolarů navíc. Sergio Leone dokázal během pouhých čtyř let čtyřmi westerny zcela rozvrátit zaběhané stereotypy v tomto žánru a ve spojení s přesně typově obsazenými herci a precizní Morriconeho hudbou stvořil díla, která vešla do dějin filmu. Hodný, zlý a ošklivý byl další příležitostí pro Clinta Eastwooda, jenž se už v "Dolarové" dvojici westernů projevil jako klasický drsňácký pistolník, který má do ryzího klaďase daleko, ale přesto nějak donutí diváka, aby se s ním sžil a držel mu palce. V tomto filmu má za spoluhráče, resp. soupeře další osvědčené westernové herce Eliho Wallacha (Sedm statečných) a Lee Van Cleefa (Pro pár dolarů navíc, Jak byl dobyt Západ) a i díky nim je tento western tím, čím je - nezapomenutelnou klasikou.

Milionový závod (2001)

Moje očekávání vzhledem k angažování Jerryho Zuckera na režijní stoličku bylo poněkud větší, než výsledek. Některé momenty byly sice hodně vtipné, ale našla se taky hluchá místa a taky jedna čistě "ukradená" scéna (z filmu Tajný závod - na trochu podobné téma). Nejlepší part "vyfasoval" Jon Lovitz, jehož scénky počínaje návštěvou "Muzea Barbie" mě přivedly od smíchu takřka do bezvědomí. Dost mě osobně zklamal klišovitý a až kýčovitý konec, ale celkový dojem je přece jen solidní a je to určitě jedna z nejlepších komedií za poslední 3-4 roky. Podle mě. :)

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Nebylo to až tak strašné, jak jsem čekal, nicméně už to začíná vypadat směšně, když v každém pokusu o dobrodružně-akční film musí být v hlavní roli nějaký archeolog nebo archeoložka (Indiana Jones, Jurský park, Mumie, Tomb Raider). Co takhle metař, nebo elektrikář? :))

Armáda temnot (1992)

Klasická série Evil Dead tímto dílem zřejmě definitivně skončila. Bohužel. Musím se přiznat, že skončila dost vydařeným dílem, jenž si skoro nic nezadal se svými předchůdci. Bruce Campbell dovedl svou roli až k dokonalosti, jeho hlášky, sebejistota a velkohubost mě opravdu hodně pobavily. Pravda je, že triková bitva s armádou temnot chvílemi vypadala, jako když banda školáků vtrhne do kabinetu s pomůckami do biologie a začne tam všechny kostry, lebky apod. rozhazovat a ničit. Nicméně ani tato triková naivita (dost možná záměrná) nemohla výrazněji potlačit finální prožitek a proto dávám za čtyři.

Zabij mě něžně (2002)

Spíše podprůměrný thriller, v němž alespoň mužskou část populace zaujme několikrát obnažená Heather Grahamová. Pravda, v jejím případě je na co se dívat, ale jinak je tenhle film dost velkým zklamáním. Celé je to natočeno jakoby bez zájmu a s vědomím, že to stejně skončí na videokazetách. Prostě nic moc.

Dannyho parťáci (2001)

Hezky chytře vykonstruovaná zápletka ohledně jedné megaloupeže dělá z tohoto jinak "normálního" filmu velmi dobrou "krimošku", která kromě toho zaujme i plejádou hereckých hvězd v čele s Clooneym, Pittem, Damonem a Robertsovou. Musím se přiznat, že má očekávání byla vysoce překonána. Steven Soderbergh drží vysokou třídu.

Total Recall (1990)

Tohle je dost možná vůbec nejlepší film, v němž se vyskytuje Arnold Schwarzenneger. Poprvé jsem to viděl vpodstatě hned jako žhavou novinku a byl jsem více než příjemně překvapen, a kupodivu i když se na ten film kouknu po letech, vždycky mě zaujme. Samozřejmě že se nejedná o žádné veledílo, které jednou provždy změnilo nazírání diváků na Arnoldovo herecké "umění", ale faktem zůstává, že scénář má hlavu i patu (samozřejmě v mezích žánru), herci vesměs zbytečně nepřehrávají nebo nedávají najevo "jak moc je to nebaví", triky jsou na velmi slušné úrovni a i hudební stránka má něco do sebe. Prostě povedená oddechovka bez nároku na větší soustředění a hluboké přemýšlení.

Kurs sebeovládání (2003)

Nicholson byl výborný, Sandler se dokázal udržet v mezích snesitelnosti, Marisa Tomei vypadá čím dál tím lépe, ale jinak je ten film spíše za 2 a 1/2 než za tři hvězdy. Pobavila mě minirolička Heather Grahamové ("tlustá jako prase" :) ) a taky John McEnroe, rozčilil mě ten trapný, hnusně americky přeslazený výstup na stadionu, hlavně vložka se starostou Giulianim. Třikrát FUJ!