Mechanický pomeranč (1971)

Opat Kubrick a opat sklamanie. Podla mna dost precenovany film. Je jasne co tym chcel autor povedat, ale podal to sposobom ktory je chladny a nezaujme. Uz nech to mam cim skorej z hlavy. 3/10

Psí odpoledne (1975)

Cely film stoji a pada na Al pacinovom vykone. Treba pochvalit zaujimavy namet - amaterskeho vykradania banky. Miestami to bolo celkom vtipne, ale zase na viac ako 3* to nestacilo. 6/10

Lawrence z Arábie (1962)

Velkofilm kde si vsetci mozeme vychutnat krasne scenerie. Zial podla mna trosku prestrelena dlzka filmu, takze su tam hluche miesta. Keby bol film asi tak o hodinu kratsi tak by som isiel s hodnotenim hore, takto to je za 3* a pol. 7/10

Osm a půl (1963)

No vidim ze po Bergmanovi pridavam na blacklist aj Felliniho. Moze sa stat ze si pozries film ktory je vysoko hodnoteny ale nejako vam nesadol, OK to beriem. Ale ked pozriete dva filmy od toho isteho rezisera a jeden z nich je horsi ako ten druhy tak to uz nebude nahoda. Asi ako vacsina ludi co tento film pozerala som nepochopil ce tym chcel basnik povedat. 2/10

Ukradené Vánoce (1993)

Zabavny, originalny, bizarny - to je to co vystihuje tento nekonvecny Burtonov animovany muzikal. Musim povedat ze som si ho uzil, najma tu perfektnu symbiozu animaku a muzikalu. Co sa tyka pesniciek tak jeden z najlepsich muzikalov vobec. 8/10

Lesní jahody (1957)

Moj druhe stretnutie s Bergmanom a musim povedat ze takmer urcite posledne. Siedma pecat sa mi vobec nepacila ale povedal som si ze este mu dam sancu s dalsim vysoko hodnotenym filmom. Bolo to predsa len pozeratelnejsie ako siedma pecat ale pokial ten film nezaujme hlavnymi postavami, myslienkou alebo dejom a mam z neho pocit ze nemal hodku a pol ale tri tak je nieco v neporiadku. 4/10

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Musim uznat ze Irancanom sa podarilo nakrutit kvalitny film. Na pozadi rozvodu dvoch manzelov nam poodkryli spolocensky a pravny system (nenutenou formou) a samozrejme silu nabozenstva v iranskej spolocnosti. Musim uznat ze som bol prijemne prekvapeny. 8/10

Silnice (1954)

Pokial vas nezaujme ani jeden z hlavnych hrdinov, nemate radi cirkusantov, alebo sa aspon filozoficky nezamyslate nad existenciou bytia tak vas tato "klasika" mozno vobec nezaujme ako sa stalo aj mne. 4/10

V pravé poledne (1952)

Ak niekto caka klasicky western tak bude sklamany: vela nudnych rozhovor a na konci jedna lepsia strielacka. Ak nebude cakat typicky western tak vas mozno milo prekvapi premyslene vykreslenie postav, stupnovanie napatia ako sa blizila 12ta hodina, realny pohlad na to ako ludia v zivote racionalne kalkuluju a skvela ustredna piesen. Mne sa na tom pacilo to ze tam bola krasne vykreslena ludska pohava ze kazdy si v prvom rade hladi vlastnych zaujmov i ked mozno vie ze ked sa nic nespravi tak v buducnosti sa budu mat vsetci horsie. 8/10

Trainspotting (1996)

Chapem ze poukazat na to ze drogy su zle sa da roznymi sposobmi. Preto ked porovnam tento film napr. s takym Basketball diaries tak toto sa na to ani zdaleka nechyta. Mna toto prevedenie vobec neoslovilo. 4/10