Naušika z Větrného údolí (1984)

Japonci ukazuju ze v anime su doma - kedze to beriem do uvahy a porovnavam napr. s Princeznom Mononoke tak to je zial len za 3*. 6/10

Hrob světlušek (1988)

Pribeh dvoch surodencov na pozadi konca 2.svetovej vojny v Japonsku - 89 minut melancholickej atmosfery. Mozno to az hranici s citovym vydieranim ale ten pribeh je silny a zaroven dojemny. 8/10

Princezna Mononoke (1997)

Tak toto bolo skor pre dospelych, nazval by som to vylet do fantazie. Musim uznat ze to bol zaujimavy pribeh velmi dobre spracovany. 8/10

Můj soused Totoro (1988)

Verim tomu ze na tomto museli deti v Japonsku koncom 80-tych rokov ficat. Ale mne tam chybal nejako trochu lepsi pribeh ako len blbnut s Totorom :) 5/10

Absolvent (1967)

Najprv napisem co sa mi na tomto filme pacilo - bola to hudba, ten Beatles to tam perfektne sadlo. Na duhej strane som tomu pribehu az tak neveril. Spoiler: Potom co spravil by isto z neho mlada odpadla a neskutocne tuzila byt s nim. Ozaj toto teda nie. Tym padom 3*. 6/10

Kráska a zvíře (1991)

Verim ze keby to nebolo robene ako muzikal tak ma to chyti ovela viac. Zial muzikaly a rozpravky to mi moc nejde dokopy tak davam za 3*. 6/10

Vzhůru do oblak (2009)

Tak trosku iny animak ako sme zvyknuty za poslednu dobu. Ak vacsinou plati ze terajsie animaky su pre deti aj dospelych tak tento je skor viac pre dospelych. Uvodna sekvencia zivotneho pribehu je namakana, dej je sice jednoduchy a priamociary ale to my to vobec nevadi. A este tam je aj par vtipnych scen ktore takmer urcite pobavia. 8/10

Na Hromnice o den více (1993)

Urcite jedna z najlepsich romantickych komedii. Cim viackrat sa opakoval ten den tak tym vacsia sranda to bola. 8/10

Leopardí žena (1938)

Roztrzity profesor, bohata slecinka a leopard. Verim ze na tu dobu to bola prvotriedna situacna komedia. Zial v dnesnej dobre je to skorej nostalgicky mile. 6/10

V žáru noci (1967)

Velmi dobre natocena kriminalka s rasovym podtextom. Golfista to pekne vystihol. 8/10