Sedmá pečeť (1957)

Len kvoli sachovej partii so smrtou davam 1* - bolo to trapenie od zaciatku do konca. Ani neviem co k tomu povedat, filozoficky blabol. neodporcam pozerat nikomu, jedine na vlastne riziko 2/10

Most přes řeku Kwai (1957)

Vojnovy film, ktoreho snaha nie je ani tak ukazat ukrutnosti vojny ale skor vyzdvihnut moralne vlastnosti vojakov. V prvej casti to bola psychologicka vojna medzi anglickym a japonskym plukovnikom a v tej druhej oslava britskeho umu a odhodlania. Rozhodne si zasluzi miesto medzi top vojnovymi filmami 8/10

Donnie Darko (2001)

Musim uznat ze to bolo dobre vizualne natocena, takisto aj ako vhodne zvolena hudba. Taketo filmy, ktore nemaju jednoznacne vysvetlenie sa tazko hodnotia po dejovej stranke - je na kazdom co si z toho zoberie. Kedze som pred par dnami videl Harveyho tak som docenil toho kralika :) 7/10

Apokalypsa (1979)

Zdlhavy film ktory mal velmi slaby pribeh a pokial nie ste filozoficky naladeny (podla komentarov to vyzera ze vacsina ludi tak je) alebo vas nedostala ponura atmosfera tak si ten film ako aj ja vobec neuzijete. 6/10

Bio Ráj (1988)

Toto by mala byt oda pre kazdeho filmoveho fanusika. Jednoduchy a hlavne sentimentalny film ale nemozem si pomoct nejako ma to nechytilo za srdce - asi som si nevypracoval az taky vztah k hlavnym hrdinom. Ale co musim ocenit tak to bola hudba, raz darmo ked to robit Morricone tak to nemoze byt zle. 7/10

Harvey (1950)

Jamesa Stewarta mam rad ako herca, a ozaj si myslim ze to zahral vyborne. Ale zial film ako taky, okrem imaginarneho kralika nemal co ponuknut. Aspon dobre vediet cim sa inspirovali v Donnie Darkovi. 6/10

Zuřící býk (1980)

Vyzera to ze patrim k mensine ale tento film mi neprisiel nicim zaujimavy. Nesympaticky boxer, nijak zvlastny dej. Za to ze to robil Scorsese a hrali tam De Niro a Pesci hadam nebudem rozdavat hviezdicky navyse len tak. 6/10

Stalag 17 (1953)

Tomuto filmu nechybalo absolutne nic. Najlepsi film zo zajateckeho tabora aky som videl. Klubok dole pred Wilderom to bol pan reziser! Perfektne vybraty herci, uvolnena atmosfera na to ze sme v zajateckom tabore (vobec mi to tam nevadilo) a skvely zaver. Trosku odlahceny pohlad na tu dobu - nie kazdemu sa to musi pacit, ale mna to dostalo. 9/10

Howlův kráčející hrad (2004)

Prva polovicu filmu sa mi pacila, bola jednoducha, o spoznavani Howlovho zamku a jeho obyvatelov. V tej druhej casti to bolo az moc prekombinovane co ma vplyv na moju vyslednu znamku 7/10

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Kto by uz nechcel hladat lietajuce mesto - sen kazdeho maleho dobrodruha. Podlahol som tomuto caru a hladal spolu s nimi. Mimochodom ti pirati boli podareny - najma ich sefka :) 8/10