Amadeus (1984)

Strhujuci zazitok. Ani chvilku som sa nenudil behom 180 minut! Krasne natocene, takze to zaujme aj cloveka, ktory klasicku hudbu ani operu nemusi. 9/10

Nedotknutelní (2011)

Konecne sa niekomu podarilo natocit film ktora v danej problematike neposobi ako citova vydieracka. Velmi vtipne, tak dobre som sa uz davno nezasmial. To ze je to podla skutocnej udalosti je uz len ceresnicka na torte. A mimochodom, francuzi to teraz americanom poriadne natreli - podobne ladeni film 50/50 (este aj natoceny v tom istom roku) vyznel uple rozpacito v porovnani s tymto skvostom. 9/10

Útěk do divočiny (2007)

Vyborna hudba, krasna priroda, strhujuci zaver. Ale zial film ako taky sa mi nepacil - trosku mi to prislo ako take klise (idem hladat sam seba do divociny). Takze lepsia trojka 7/10

Moderní doba (1936)

Par scen dobry ostatok nic moc. Na podobnej urovni ako Gold Rush. 6/10

Světla velkoměsta (1931)

Niekedy to mohlo byt terno ale v dnesnej dobre nude. Len par lepsich scen 5/10

Casablanca (1942)

Musim priznat ze ma ten film chytil (i ked musim objektivne uznat ze to bolo miestami trosku lacne). Dostala ma najma atmosfera a herecke vykony (najma Bogart) 8/10

Tudorovci (2007) (seriál)

Konecne sa zacali vo vacsom tocit historicke seriali ktore ukazu neokukanych hercov zasadenych na historickom pozadi. Zameral sa na obdobie vlady Henricha VIII (jedneho z najsilnejsich panovnikov v dejinach Britanie). Prve dve serie nemali ziadnu chybu, dalsie boli trochu slabsie (co ale vyplyva z historickych suvislosti) 9/10

Řím (2005) (seriál)

Konecne poriadny serial o antickom Rime. Sustredi sa na asi najburlivejsiu cast - medzi zanikom republiky a zrodenim imperia. Jeden z najlepsich historickych serialov vobec 9/10

Traders (1996) (seriál)

Tento serial nie je pre kazdeho. Kto nema aspon ake take ekonomicke vzdelanie (alebo ho minimalne ekonomia az tak nezaujima) tak si to moc nevychutna. Vo svojom zanri uplna jednotka 9/10

Pomsta - s.r.n. (1998) (seriál)

Originalny namet, perfektna volba hlavneho hrdinu - priam som to htal ked to davali na stv. Skoda ze to nevyslo nikdy na DVD, aby som si to mohol vychutnat v lepsej kvalite 9/10