Old Boy (2003)

Na to ze to bol azijsky film to bolo dobre ale zhodoujem sa s komentarom POMA ze keby to natocia amicii tak ma to asi chyti viac. 7/10

Laura (1944)

Perfektne natoceny noir. Ma vsetko co to mat: vyraznu femme fatale, poriadneho detektiva, hustu atmosferu a este aj dejovy zvrat. Prva polovica bola typicka dektivka, ta druha v style Hitchcockovho Vertiga. 8/10

Stalo se jedné noci (1934)

Pramatka vsetkych romantickych filmov. Sprvoti trochu nuda, ale posledna polhodinka bola vyborna - scenar presne ako sucasne romanticke filmy, s tym rozdielom ze toto bol original. Frank Capra opat nesklamal. 7/10

Nikdo mě nemá rád (1959)

Vobec ma to nechytilo, chybalo tam nieco preco by ma ten film bavil pozerat. Hlavne ked namet nie je zly. Takto to bol len pohlad na 13 rocneho neposlusneho chalana 6/10

Verdikt (1982)

Jednoduchy a priamociary dej, bez bombastickych zvratov a prekvapiveho konca. Niekto by mohol povedat ze je to nuda. Ale praveze vobec nie, tento film ma dostal atmosferou a skvelym vykonom Paula Newmana. 8/10

Lovcova noc (1955)

Filmovy koncert paradoxov. Vizualne okuzlujuce, pribehovo trivialne (mozno az niekedy lacne). Thriller vs rozpravka a to vsetko v cierno-bielej podobe. NIektorych ludi to chyti inych odradi. Mna dostala ta prava ruka :) 8/10

Ponorka (1981)

Pozeral som najkratsiu, len 2 a pol hodinovu verziu. Ked tu vidim SE 293 minutovu verziu, tak som spravil dobre - lebo aj ta 2 a pol hodinova mala nudne pasaze. Co sa vsak urcite neda povedat o poslednych 20 minut, ktore boli naozaj strhujuce. Suma sumarum - 7/10

Olověná vesta (1987)

Vojnove filmy moc nemusim a Kubricka takisto. Ale musim uznat ze prva cast bola dobra ta dobra to uz bola rozvlacna nuda. Takze suma sumarum 3*. 6/10

Dotek zla (1958)

Na zaciatku som mal z tohto filmu pocit ze to bude taky priemerny film. Ale pozor v druhej polovici sa to uz rozbehlo. Musim uznat ze Orson Welles podal skvely herecky ako aj rezisersky vykon - urcite lepsie ako Citizen Kane alebo Third Man, ktore ma vobec nechytili. Velmi krasne ukoncenie klasickej noir ery. 8/10

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Verim tomu ze niektorym ludom sa moze zdat tento typ humoru zabavny ale necakal by som ze ich je az tak vela a ze to bude mat take vysoke hodnotenie tu aj na indb. Mna to rozhodne nedostalo. 4/10