Moon (2009)

pekné, zaujímavé, dobre spracované, proste staré dobré OLD SCHOOL SciFi, zážitok nie len na jeden večer, treba vidieť

Symptom Pandorum (2009)

Najprv som sa tešil na "Útek na horu čarodejníc", to ma moc nenadchlo. Takže som celý nedočkavý čakal na "Knowing". Cage nesklamal a ja som sa fakt bavil. Keď som si pozrel "Transformers 2", skonštatoval som: PECKA! Potom prišiel "Star Trek" a ja som si povedal WAU! Film roka! A už som nič lepšie nečakal. Ale objavil sa "Terminator Salvation" a prve miesto v mojom rebričku sa zmenilo. Myslel som si: tak tento rok bol teda na Sci-Fi štedrý. A zrazu sa zničoho-nič objavil "District 9", parádna chuťovka, myslel som si že tohtoročná čerešnička na torte. No po zhliadnutí "Moon" som čerešničku priradil mesiacu. To som však ešte nevidel "Pandorum". Maximálne prekvapenie a maximálne pozitívny zážitok, počas ktorého všetci vyznávačí space-SciFi musia zaručene slintať. Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem! Tento rok je naozaj špica! Táká nádielka SciFi tu ešte asi nebola. A to nás ešte čaká "2012", "Štvrtý druh", Carriers", "Road".... V každom prípade je "Pandorum" super vychytávka, ktorú každý nadšenec SciFi musí určite vidieť. Dávam slušných 90%.

Ztracený ostrov (2009)

... veľmi príjemné prekvapenie. Nečakal som nič a nakoniec som sa celkom fajn pobavil. Až na pár drobných "nelogickostí", bez ktorých sa vlastne takéto filmy asi ani netočia, to bol celkom thriler. Aj tí "zabudnutí" celkom ušli :o). A pre mňa fajn prekvapenie - Jewel Staite, ktorá mi síca na začiatku nebola moc sympatická, časom však, ako dej gradoval, sa z nej vyvinula celkom fajn "Xena". Už sa teším na dvojku...

Milionář z chatrče (2008)

Pekný film. Dobre vykreslený život najchudobnejšej časti Indickej populácie, rovnako dobre a pútavo načrtnuté praktiky v oblasti zneužívania detí a kriminality detí. Sympatický dvaja hlavní predstavitelia. Kvalitne spracovaný príbeh. Pekný happyend. A výborná hudba. Už dávno som nepozeral film aj po spustení záverečných tituliek. Dobré 4*. Vrelo odporúčam.

Ichi, slepá samurajka (2008)

...no, kto hľadáte film prešpikovaný ukážkami šermiarskeho umenia - toto pre vás asi nebude. Film je skôr akousi sondou do duše krásnej Goze, ktorá sa "mimochodom" naučila ovládať umenie Iaido. Navyše podľa mňa v špecifikácii žánru chýba "komédia", pretože aj o toto autorom nepochybne išlo. Dosť mi na celom filme vadilo stvárnenie postavy veliteľa klanu Banki. Ale celkovo sa na to dalo pozerať, možno aj vďaka peknej herečke v roli Ichi. Slabé 3*.

Marley a já (2008)

Tak teda toto bolo naozaj jedno veľké sklamanie. Pre dobré ohlasy na film ako aj pre jeho obsadenie a zábavu sľubujúci príbeh som sa na film dosť tešil. Jennifer mám rád a Wilson je tiež fajn herec, ale to čo predvádzali v tomto filme, to bolo teda úbohé. Pripadalo mi to akoby proste CHCELI natočiť milý a zábavný snímok, len proste nemali práve dobrú náladu a tak to všetko vypálilo úplne inak. Nemalo to podľa mňa proste "šťavu". A nezachránili to ani tí milý havkovia. Ale všetkým divákom pod 12 rokov by sa to mohlo naozaj dosť páčiť :o).

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Pekný príbeh, sympatický herci, dobrý, i keď predvídateľný koniec. Ale niečo tomu filmu chýbalo. Nedá sa to presne definovať, ale hádam to chcelo viac sa pohrať s detailami, možno tomu trocha chýbala iskra. No neviem, na tých 83% to podľa mňa nebolo. Odo mňa 65%.

Seznamte se s Davem (2008)

Milé, uletené, romantické. Bohužial už nechodím do zš a tak to na mňa až tak veľmi nezapôsobilo :o) . Bolo tam niekoľko vtipných momentov, a aj hlavná ženská postava mala šmrnc. Preto tie 3*. Ale čakal som od toho trocha viac. Myslím že ani Eddie, ani nik iný by už z toho viac nevyťažil. Námet je dobrý, škoda len, že to bolo zvrhnuté na komédiu. Viem si to predstaviť takto: vesmírna loď v tvare človeka ovládaná šedými tvorčekmi, Eddie určite nie - radšej nejaká neznáma tvár, k tomu trocha temnej atmosféry, určite nie komédia a .......... mohlo byť aj 5*. Škoda nevyužitého potenciálu námetu. Ale všetkým deťom vrele odporúčam!

Deset minut života (2005)

Pripadá mi to tak, ako keby režisér natočil presne to čo chcel. Absolútne béčkko. A myslím to v tom dobrom zmysle slova. Počnúc od koncepcie strihu, cez obsadenie hlavných postáv až po lacno vyzerajúce vizuálne efekty. A úmysel sa podaril. Máme tu zábavný a celkom svižný Sci-fi filmík. Rozhodne od tohto filmu nič veľké neočakávajte a nezaujate si to pozrite. Možno že budete prekvapený ....

Screamers: Hon na člověka (2009)

Dávam 4*. Zdá sa vám to veľa? Mám rád SCI-FI a som vďačný za každú lastovičku. Film počas jeho sledovania na mňa zapôsobil kladne. Samozrejme, že po jeho dopozeraní si človek uvedomí kopu nelogickostí v správaní postáv a po lepšom zvážení by som dal tak najviac 3*. Film som však pozeral bez hľadania nedostatkov a to odporúčam každému a nie len pri pozeraní tohoto filmu. Pretože ak začínam pozerať film s tým, že v ňom hľadám a chcem nájsť nedostatky, tak ich určite aj nájdem. A potom aký je zmysel sledovania (nielen) tohoto filmu, ak nejde o zážitok? Vizuálne spracovanie bolo celkom slušné. A aj dejová os bola súvislá. Teraz kto nepozeral nech nečíta ďalej. Samozrejme je tu viac detailov, ktoré udrú do oči. Napr, ako sa dostal prvý vreskľúň do lode? To má nejaké akože voľne prístupné otvory? A potom tiež človeka zarazí, že členov špeciálne vyškoleného a ostrieľaného týmu šokuje pohľad na krv. A o citátoch typu: "ó bože, to je strašné" alebo "ty si ma zabil" už ani nehovorím. A myslím si že aj identita mladíka z preživších je každému hneď jasná, včetne splodenia potomka a ich snahy dostať sa na Zem. No ale čo už. Filmári si nechali otvorené vrátka pre ďalšie pokračovanie. A úprimne, celkom sa teším.