Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Pri Zacovi som sa naučil neodsudzovať žiadny film, seriál ani herca. Je škoda, že to stále robí väčšina ľudí, lebo tak často prídu o filmový zážitok. Charlieho St. Clouda som dlho vyhliadal najmä kvôli Amande Crew a o to radšej som bol, keď ma dej vtiahol do seba tak, že nižšie ako maximálne hodnotenie nemôžem dať. Vôbec to nebolo presladené, či preslzené, práve naopak. Je to solídna dráma, ktorá má ešte to romantické plus. Charlie St. Cloud u mňa rozhodne neupadne do zabudnutia a dúfam, že ho len povrchne neodsúdite ako mnohí iní.

Hamlet na kvadrát (2008)

Pri prvom pozretí som mal lepší pocit ako pri tom ďaľšom. Potom to bolo už iba 50 minút nudy až kým neprišlo na samotný muzikál a konečne aj na ústrednú pieseň "Rock Me Sexy Jesus", vďaka ktorej som pridal aj tú tretiu hviezdičku. Samotný song a jeho prevedenie na javisku si zaslúži plný počet, škoda preto, že tvorcovia skôr nestavili na muzikál a vo filme sa neobjavilo viac skladieb.

A-Team: Poslední mise (2010)

Akčné filmy majú nie vždy plný počet hviezdičiek a hoci som väčšinu seriálového A-Teamu videl už veľmi dávno a iba v nemčine, nemôžem inak iba streliť 100-ku. Každá jedna postava je v popredí či už hláškovo, alebo dejovo a za seba si dovolím pridať filmu ešte jednu žánrovú kategóriu a tou je komédia. To čo tu predvádza Murdock je šialenstvo, od ktorého si rád nechám potrápiť bránicu opäť a zas. Privedenie seriálovej legendy na filmové plátno sa tentoraz vydarilo na výbornú.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Hra Princ z Perzie je pre mňa nostalgická záležitosť, aj preto som váhal či si film pozrieť. Nemusel som, pretože film je hoden svojho mena a jednotlivé prvky z hry, ktoré mám tak rád sú na plátno veľmi dobre prenesené. Vizuál filmu je skvelý, obsadenie tiež, najmä som rád za Gemmu, vďaka ktorej som vydržal pozerať aj Súboj Titanov. Úsmev na tvári sa mi objavil pri narážke na Irak(Perziu) a povestné zbrane hromadného ničenia(meče), ktoré sa nikdy nenašli. Film, ktorý si pozriem znovu.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Vizuál filmu ma ešte vždy dokáže upútať, ale celkovo mi posledná časť príde nudná a akosi bez nápadu. Veľmi ma však potešila Keira, ktorá sa na konci sveta stala krajšou ako kedykoľvek predtým.

Oni žijí! (1988)

Tento film neberiem ako horor či sci-fi film. Je to skôr nazeranie cez čierne okuliare na skutočnú tvár našej spoločnosti, na to, čo sa skrýva za tak lákavou pozlátkou. Carpenter to dokonale vystihol a podobné okuliare alebo poriadna oči-otvárajúca nakladačka od Roddyho Pipera by sa zišla väčšine populácie.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Rozhodne som sa nenudil a Tom Cruise v roli agenta, tým sa nedá nič pokaziť. Akčná stránka v pohode, vtipu dostatok, prostredie dokonalé, najmä Tomov ostrovček, akurát Cameron mi už príde veľmi opotrebovaná plastikami. Slušných tri a pol hviezdičky.

Expendables: Postradatelní (2010)

Na štvrtého Ramba som pozeral s otvorenými ústami a čudoval sa čo to ten Stallone na staré kolená robí. Aj preto som od Expendables očakával veľmi veľa, ale tak dobrý nápad bol stopnutý niekde uprostred. Veľmi dobre sa pozerá na všetkých mojich obľúbencov takto pokope, dialógy sú výborné, aj jednotlivé akčné scény sú prepracované, ale na to, aký herecký káder mal Sly k dispozícii, mi k dokonalosti proste niečo chýba. Pozitívom ale je, že aj dnes sú ľudia čo si trúfnu natočiť oldschoolový akčný film a uctiť si tak klasiku.

Slzy Konga (2009) (TV film)

Veľmi veľmi nepríjemná pravda o situácii v Kongu. Človek, ktorý má moc, či už vďaka zbrani v ruke, alebo v nohaviciach je tam nebezpečný sviniar, pri ktorom by som veľmi zvažoval či si zaslúži spravodlivý súd. My muži sme občas fakt na odstrel. Doslova!!

Astronaut (2006)

Nečakane neznáma, ale pritom zároveň nečakane príjemná záležitosť o naplnení si snov, nech to stojí čo to stojí, nech je proti nám hoci aj celá vláda a všetky vládne i nevládne agentúry:) Billy Bob Thornton sa v mojich očiach po tomto filme zmenil a konečne je z neho pre mňa príjemný chlapík. PS: vesmír patrí všetkým....