Monty Python a Svatý Grál (1975)

Po Brianovi som čakal niečo bombastické, avšak zázrak sa nekonal. Pythonov milujem, no humoru tu bolo pomenej než satiry a úsmev na tvári sa mi objavil iba pri scénach s kokosmi či králikom a pár vedľajších vtipoch. Ale snáď sa dakedy naladím aj na Svätý Grál.

Sociální síť (2010)

Zuckerberg vymyslel niečo, od čoho sa nedokážem odtrhnúť a zároveň to nenávidím. Je niečo také vôbec možné? Keď sa pozriem na film a samotného Marka je hneď jasné, že on je rovnakou rozporuplnou osobnosťou ako jeho dielo. Najprv ho obdivujem, potom nenávidím a nakoniec mi zostal pocit akejsi úcty pred niekým, kto dokázal osloviť stámilióny ľudí. Síce úplne nechápem prečo urobil niektoré rozhodnutia, ale peniaze a najmä moc sú silným lákadlom. Film je klasická Fincherovka, ktorá vás chytí už od prvej scény a nepustí rovnako ako fb. Každá scéna má výpovednú hodnotu a doslova vás priklincuje, hoci vidíte iba Marka/Jesseho povedať niekoľko sto slov za minútu. Tu je vidno, ako geniálne si dokáže Fincher poradiť s obmedzenou minutážou. Raz darmo, nápady storočia sa neopakujú často a podobne je to aj s ich tvorcami.

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

O niečo slabšie ako prvá časť, zrejme tu chýbalo to prostredie školy. Skladby sú však na stále dobrej úrovni, dve a s privretými očami možno až tri tanečné čísla sú fakt dobré.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

High School Musical 3 ma presvedčil, že táto séria nie je na odpis. Je pravda, že televízny film neprekoná ten určený pre kino, ale to som ani nečakal a nijako to nevadí. Na tú farebnosť sa príjemne pozerá, skladby a ich tanečné prevedenie síce nedosahujú úrovne trojky, ale neurazia a opäť musím vyzdvyhnúť odkaz, ktorý chce HMS odovzdať - nestáť v rade, ale ísť vlastnou cestou. Nepamätám sa, že by som rovnakú snahu videl v žánrovo podobnom filme. A to som si film pozrel len kvôli Vanesse:)

Tupíři (2010)

Twilight som videl, takže väčšinu odkazov či narážok chápem, no zaráža ma jedna vec. Nemala by byť paródia na nejaký film zvyčajne horšia ako film samotný? Vampires Suck je síce priemer, no nájde sa tu dostatok vtipných momentov a na rozdiel od série Twilight (česť výnimkám - viď prvá časť), som sa vôbec nenudil.

Zapomenutý ostrov (2008)

Film, kde sa spojili dva moje sny - žiť na zabudnutom ostrove a písať dobrodružné romány. Do môjho fiktívneho žánru oddychoviek tento filmík zapadne jedna radosť. Pravda, rolu Jodie Foster by mohol hrať ktokoľvek iný, ale to mi nijako neprekáža. Neprestávam hľadať svoj zabudnutý ostrov:)

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Nie som zástancom toho, aby bolo pokračovanie úspešného filmu ešte výbušnejšie a akčnejšie, ale tu by tá výbušnosť mohla zachrániť celý film. Okrsok 13 si nezaslúžil takéhoto nástupcu, zvlášť keď viem čo David a Cyril s bojovými umeniami či parkourom dokážu. Ale skok z paneláku na strechu druhého bol dokonalý, to sa musí nechať.

W. (2008)

Pohľad na život malého veľkého muža. Z tohto spracovania mi tak vyplýva, že na väčšinu zlých rozhodnutí bol Bush navedený svojimi poradcami, no mám pocit, že on bol ten natvrdlý texasan, čo na všetko prikývol. Veľmi sa mi páčil komentár - prečo ideme do Iraku, keď Al Kaida je v Afganistane. Ozaj trefné hľadanie výhovoriek. Nijako Bushovi nezazlievam jeho bujarú minulosť, veď bol mladý, ale na druhej strane, do Bieleho domu by to taký človek dotiahnuť rozhodne nemal. Ale veď rodina sa postará....Stone sa aspoň nebál obviňovania. Mimochodom, skvelý Josh Brolin a Thandie Newton je na nepoznanie.

Pokušení (2009)

Trailer vyzeral sľubne, ale samotný film je nezaujímavý. Na Amandu sa veľmi dobre pozerá, zvlášť keď je viac času vyzlečená než oblečená a vďaka niektorým scénam by som pridal prívlastok erotický thriller, no na vyššiu ligu to nemá. Škoda, pretože herecké obsadenie má naviac než na nejaký film o tínedžerskej posadnutosti.

Saltová (2010)

Kvôli slabej reklamnej kampani a priemernému hodnoteniu som o tento filmík takmer nezavadil. Teraz po pozretí sa čudujem, prečo to mizerné hodnotenie. Je to akciou nadupaný akčný thriller, tempo v žiadnej scéne nespomaluje, jednotlivé akčné sekvencie sú skvele zostrihané a prevedené (bravúrne automobilové scény), námet je viac než aktuálny a Angelina, hoci o niečo pomalšia než Bourne, účtuje s nepriateľmi - radosť pozerať. Skvelé, skvelé, skvelé! Úplný záver tesne pred titulkami ma dostal a má niečo do seba.