Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Akosi mi tu chýba svižnejšie tempo, no na druhej strane oceňujem Stoneovu snahu založiť dej na aktuálnej svetovej kríze. Shia potešil a Gekko sa nezaprel, no paradoxne ma najviac zaujali cameá či už hercov, alebo miliardárov. A či sa svet bude poberať cestou "zelenších energií"? Jasné, že áno. Veď dnes už nie je problém predávať aj vzduch čo vydychujeme. Vďaka ti povestná Gekkova chamtivosť.

Letka Bouřliváků (2004)

Možno to bude znieť nadnesene, ale naozaj som zvažoval pridať aj štvrtú hviezdičku. Ono to vôbec nie je také zlé ako som čakal. Príbeh je tuctový, ale CGI je pozerateľné, samotné prostredie ostrova nádherné a Vanessa je "blossoming":)

Panna nebo orel (2010)

Sľuby sa v traileroch sľubujú, ale keď príde na samotný film.... Vtipu je tu až prehnane málo, jediný humorný prvok, ktorý stojí za to je postava Stanleyho Tucciho, ktorý hláškuje ako o život. Je pravda, že na Emmu sa dobre pozerá a má neuveriteľne sexy hlas, ale nie vždy to stačí na utiahnutie celého filmu. Poteší však gýčový záver, ktorý navodzuje akú takú romanticko-komediálnu atmosféru.

Transformers (2007)

Kto doteraz nepozná výraz blockbuster, nech si pozrie tento film a pochopí. Príbeh "chlapec a jeho auto" je skvelý a nechýba k nemu ani kočka, Megan Fox, ktorá je tu vo svojej najkrajšej forme.

Akta X - Film (1998)

Výborný mrazivý film, pri ktorom si nie každý uvedomí ako sa aj v skutočnosti zakrývajú nepohodlné udalosti či svedkovia a najmä o tom, že pravda je nie vždy tam vonku, občas je možno bližšie než si myslíme alebo chceme priznať.

Dopisy pro Julii (2010)

Milujem Toskánsko a mám rád romantiku. Je pravda, že tento filmík je o niečo dlhší ako by mal byť, avšak vždy sa oplatí počkať. Nádherná Amanda, skvelý Christopher, ozaj zábavný italo-španiel Gael, skvelá hudba k tomu (Taylor tú pieseň napísala priamo pre tento film:), nemôžem inak. Viva l´amore e Shakespearelli!:)

The Yellow Handkerchief (2008)

Všetka tá romantika je natoľko dramatická, že je dosť ťažké radiť ho do tejto kategórie. Trochu ma mrzí, že sa film viac neorientoval na minulosť Martine a Gordyho, ktorý je mimochodom excelentne vykreslený. Ale ako príjemná road movie oddychovka z prostredia ničivej Katriny poteší.

Defendor (2009)

Až v druhej polovici som pochopil kto je "Captain Industry" a vlastne celý odkaz samotného filmu. Je tak úžasne skrytý pod maskou Woody "IQ 80" Harrelsona, ktorý ho však podáva tak otvorene prosto, že ho pochopí aj ten najväčší "junky" zadubenec modernej doby, ktorý sa necháva oblbovať a ťahať hlbšie do spárov samotného "zla". Úžasné malé veľdielo.

MTV Europe Music Awards 2010 (2010) (pořad)

Vzhľadom nato, že ide o MTV ani som veľa nečakal, preto nie som sklamaný. Páčilo sa mi vystúpenie Miley, zvyšok ušiel, ale Eva si tú trápnosť mohla odpustiť a Jackass? Už by sa mohli naučiť, že je rozdiel medzi vtipom a trápnosťou.

Taylor Swift: Journey to Fearless (2010) (seriál)

Úžasne strávený čas pri sledovaní Taylor na jej koncertnom turné Fearless a v konečnom dôsledku aj jej životnej cesty. Dokument popretkávaný detailami z jej života plný videoklipov z koncertov, ktoré sú naozaj ako malé príbehy prenesené do reality. Teším sa na Speak Now tour. PS: See you fearless in Dublin:)