Řada nešťastných příhod (2017) (seriál)

Za prvé - hodnocení pro neznalce knížek ***, pro jejich čtenáře ********************************* Po filmu, kde se jakžtakž probrali příběhem prvních tří knížek už fanoušci ani nedoufali, že se diváci dozví, co to je DP, kdo je Beatrice a kdo Kit Snicketová, trojčata Quagmireovi a další, nezbytní pro dokončení životního příběhu bódelerových. Za druhé - vizuál je podobný filmu. Proč? Protože ilustrace knížek, dávají smysl psanému textu vedle a vypadají přesně takto. Za třetí - Neil Patrick Harris možná není tak dobrý, jako Jim Carrey, ale příběh tu je předlohovější, takže okej, Za čtvrté - Co tam cpou fakin rodiče?

Kosmo (2016) (seriál)

První díl byl pomalý rozjezd, ale jenom za druhý díl by si celý seriál zasloužil pětihvězdu. Počkám jak se to vyvine.

Žrouti (2016) (seriál)

Tak je to tady. Důvod, proč Milkuš vaří pervezně drahý a Roman "Míra" Mrázik jednoduše perverzní jídla. A stojí to za to.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nemůžu dát jinak než 5*. Asi už měknu, ale i přes klišé mě to chytlo za srdce tak, jak už dlouho nic. Navíc je Jackson taková studnice nápadů, které prostě z tohohle filmu dělají něco víc.

Flubber (1997)

Omlouvám se, ale tohle je film mého dětství.

Insidious (2010)

Tohle je přesně ten druh horroru, který mám rád. Čekal jsem posedlé děti, vraždící při měsičku chudáky rodiče, čekal jsem bláboly o Satanovi a čekal jsem věc, která bude víc nechutná, než strašidelná. To jsem čekal, ale doufal jsem, že to nepřijde. Nepřišlo! Celý film mi po zádech běhal mráz a byl jsem vystresovaný z každého náznaku. Fakt jsem se bál a to je něco, co se mi nestává často. Víc takových filmů, prosím!

Luther (2010) (seriál)

Detektiv jak má být. Tvrdý chlap, co ho nemůže nic zlomit. Nebo ano? Scénáristé se ho pokusili zlomit a já se při sledování tohohle seriálu stále (minimálně první série) ptal, jak daleko můžou scénáristé s Tímhle sadismem zajít...

Strom života (2011)

Díky tomuto filmu jsem měl na chvíli pocit, jako by moje mysl dokázala obsáhnout celou obrovitost existence. Wow, říkám si a ani na vteřinu neodtrhávám zrak z plátna, to je síla. Neužije si to ovšem každý. Já jsem dostal dvě hodiny skvěle prožitého času, jiný o ně přišel.

Frajeři (2009)

Švanda, jen co je pravda. Celý film je protkán roztomilými nápady a Manuella se Zoranem jsou neodolatené postavičky. Škoda, že jen vedlejší. Animace je rozporuplná - mezi klasickou kresbou provítají 3D momenty a jsou tak trochu jako pěst na oko. Každopádně stojí za shlédnutí. Animáky pro dospělé mají něco do sebe!