Malý Velký Bojovník (2010)

Film, který si až v posledních pár minutách uvědomil, čím původně chtěl být. Do té doby šílená až neúnosná taškařice, která se nijak neliší od jiných Chanových filmů.

Nymfomanka, část II. (2013)

A Vida! Ono to jde! Tu a tam je všudypřítomný černý humor, který dělal z jedničky ( v rámci zápletky ) téměř až frašku. Konečně se vrátila tragika a typicky Trierovská mystika, která je hned v úvodu téměř až hypnotická. Další plus je, že konečně se do popředí dostává plnohodnotný herecký výkon megaherečky na místo absolutníě nesympatické mladé poběhlice. Trierův malý provokativní odkaz na antikrista vykouzlil úsměv na rtu, stejně jako opětovné mini kameo Uda Kiera jako číšníka ( zřejmě ho ve službách Triera už nic lepšího nečeká ). Na to jak se mi nelíbila jedička, je tohle absolutní změna pohledu, na film jako celek.

Nymfomanka, část I. (2013)

To, že to je koncpivané jako černá komedie a né jako tragické drama titánských rozměrů jak má Trier ve zvyku, beru jako hroznej podvod na divákovi. Ani mě nezajímá jak to celé dopadne.

Pot a krev (2013)

Když je režisér i scénář hloupější, než postavy o kterých to má pojednávat, tak je něco špatně:)

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Jeden z těch filmů, u kterých si během sledování řikáte, že kdyby nikdy neskončil, tak by to ani trochu nevadilo. :) PS: Rockwell je bůh!

Amer (2009)

Vizuálně i zvukově geniální. Jako ukázka zručných dovedností režisérského dua působivé, ale na celovečerák zbytečně zdlouhavé a nezáživné. První část z dětsví hrdinky je jedna z nejatmosféričtějších záležitostí, se kterými jsem se kdy setkal. O to více mě zamrzelo, že zbytek filmu už se nesl v takovém nijakém duchu. Inspirace Lynchem zjevná. Jako první celovečerák nadějného režijního dua to ujde. Příště chci Mulholland po Belgicku.

Kick-Ass 2 (2013)

Ten film má obrovské srdce! Přiznávám se, že jsem ještě nikdy nebyl od watchmenů tak nadšený z komiksu jako dnes. Tohle nakopává prdel všem komiksům ať už z DC nebo z Marvelu. ( Perfektní karikatura kapitána Ameriky v podání malého tlustého Geeka ohánějícím se plexi štítem). Tu tam je křečovitý infantilní humor Marveláků. Civiliní hrdinové Rulez! I přes všechny nadávky a gejzíry krve je tohle jedna z největších klukovin, co jsem kdy viděl a právě tyhle gejzíry a nadávky jsou krásným vztyčeným prostředníčkem dnešnímu mainstreamu, který přes všechny svoje triky, prvoplánový humor a dokola se opakující zápletky o záchraně světa, ztratil jakoukoli lidskost. Další velké plus je Jim Carrey, který si svou roli užívá každou vteřinu a je to hodně vidět. No co dodat. Snad jen doufat v další pokračování. Prosím:)

Tanec v temnotách (2000)

Emočně jsem to neustál. Chtěl bych poznat tu ženu, která Larsovi zřejmě kdysi něco udělala, že v každém jeho filmu musí žena/y trpět. Klasické Trierovo pohrdání Amerikou ani nestojí za zmínku..... Jestli je Prolomit vlny ještě o třídu silnější, tak si radši dám půlroční odstup.