Via

Via


studentka

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 5.7.2011  08:54
  Megamysl (2010)
  ****

  Téměř nic jsem od tohohle snímku nečekala, ale jak krásně pobavil, to bylo úžasný. Ač občas předvídatelný, tak ve výsledku velmi dobrý příběh =)

  • 5.7.2011  08:53
  Auta (2006)
  ****

  Hezký animák s příjemným dabingem a příběhem. Už se těším na druhý díl...

  • 5.7.2011  08:51

  Velmi příjemná komedie s Billem Cosbym.

  • 5.7.2011  08:50

  Filmy ze školního prostředí mám velmi ráda, zvláště s dobrým námětem a obsazením - viz Robin Williams a Robert Sean Leonard (představitel budoucího doktora Wilsona z Dr. House... :) ). Kdyby obdobně vyučovala většina nejen češtinářů, tak bych se opravdu nebála o budoucnost mladých lidí... ale jestli se stále bude jen praktikovat memorování a nebude se podporovat kritické myšlení, uvažování a volný duch (který taky musí mít meze), tak opravdu nevím, kam dospějeme... Leč společnost a jednotlivci nemohou podchytit všechny a v tom je krása =)

  • 5.7.2011  08:47
  Gándhí (1982)
  *****

  Inu, kdyby o každém neobyčejném člověku byl natočen takto kvalitní snímek zobrazující jeho život, tak bych možná opravdu raději shlédla film (za sice tři hodinky), než-li četla knihu... ;) Smekám před velikánem Gándhím a děkuji tvůrcům, že se věnovali takovémuto muži a problematice.

  • 5.7.2011  08:40

  Kvalita filmu nesporná a výkon Colina Firtha obdivuhodný, ale kdyby stejné téma nebylo zpracováno dříve, tak by u mě vystoupil tento film hodně vysoko. Takto mohu ještě vyzdvihnout maximálně skvělou hudbu od Alexandre Desplata.

  • 5.7.2011  08:38
  Ip Man (2008)
  *****

  Wau... Ač už jsem dlouho neviděla film s tématikou bojových umění, tak tenhle mě odzbrojil a těším se, až se na něj podívám podruhé a budu si Ip Mana ještě více vážit. Kdyby bylo na světě více takových lidí, nebylo by za chvilku co řešit... ;)

  • 18.5.2011  22:02

  Silnější čtyři hvězdičky... možná změním, uvidíme... Každopádně film z velkým F! Zvláště za předpokladu, že je natočen dle skutečnosti (či minimálně založen na realitě...), kdyby se totiž dotknul aspoň pár buď studujících doktorů, potenciálních doktorů či dokonce už hotových, ale nelidských, tak minimálně trošinku splnil záměr, za kterým doufám byl též zfilmován... Výkon Robina Williamse byl kouzelný - v jeho věku si troufnout na tak obtížná studia, klobouk dolů... jeho zapálenost a ochota být tu pro pacienty a zlepšit jim pobyt v nemocnici, pohled na svět... Mnozí doktoři se mají od něj co učit, čehož si nakonec přece jenom všiml i jeho dlouholetý kolega... (A kdo tu mluví o sentimentálnosti, neví, co je život... když je to dosti dosti reálně natočené, trošku citů tam musí být, ale když vše neprobíhá, jak čekáte, ale pak si uvědomíte, že vše má svůj smysl, ač ne vždy na první pohled dohledatelný a někdy ho může člověk hledat mnohem mnohem déle, než milý pan doktor Patch...) Celkově - zvažuji lepší ohodnocení... ;)

  • 18.5.2011  10:42

  Hmm... nu, film, který bych opravdu nechtěla zažít na vlastní kůži, ať už ztělesněním v kterékoliv osobě z hlavních tří, čtyř postav... Ale jinak velmi velmi dobrý výkon J.R. Meyerse, velmi dobrá zápletka a spletitost osudů... A velmi dobře vykreslený touha, zalíbenost, chtíč, pohlcení a jiné vnímání, když jste či nejste ve vztahu... Nu a na závěr třešnička na dortu v podobě souhry štěstí a náhody... a konečný finiš, u kterého máte v hlavě asi tři možné scénáře a oni vám předvedou, že stejně drobnou nuancí musí dojít ještě k jinému závěru... Smekám před režisérem, herci, kamerou, scénaristou... a doufám, že si takovouhle hru ostatní pro příště odpustí v reálném životě...

  • 28.4.2011  09:09
  Karate Kid 3 (1989)
  ***

  Další pokračování Daniela a pana Miagyho, kdy jen čekáte, oč půjde tentokrát... Nepřijde mi, že by se z tohoto snažili tvůrci co nejvíce vytřískat peněz a proto natočili třetí pokračování... kdyby tak bylo, proč by nepokračovali dále - náměty by se našli... Leč pokračuje se v nácviku karate, které se nikdy nemůžete naučit tak (ostatně jako všechno ostatní), že byste si mohli říct - umím vše... více se mluví o bonsajích, o cti a zákeřnosti, o životě... Doporučuji, když nebudete očekávat něco ve stylu novodobého Karate Kid, které ale je opravdu klišé nad klišé...

  • 27.4.2011  21:25
  21 gramů (2003)
  ****

  "Říká se, že když zemřeme, ztratíme jednadvacet gramů. Co ztratíme? A kolik získáme?..." Wau... sice mě ze začátku dosti štvalo přeskakování časů (viz např. Memento) a trošku potrhaný příběh, ale patřilo to k tomu... Nu, zpracovávat to ještě pár dní budu, ale výkony herců byly - wau... Sean, Naomi a Benicio - klobouk dolů.

  • 19.4.2011  14:28

  Dokonce o fous lepší než jednička - lepší vtipy, propracovanější, více příšerek... zkrátka a dobře, ne vždy se naštěstí stane, že by druhé pokračování bylo horší, tady ba naopak ;)

  • 15.4.2011  08:21
  Hellboy (2004)
  ****

  Sice jsem byla přinucena to vidět na dvakrát... ;) ...ale ve výsledku příjemný film, jsem zvědavá na pokračování... A mělo to určité prvky Guillerma del Tora (viz Faunův labyrint)... A Hellboy má své kouzlo, i příběh poutavý, když se zabřednete, leč nečekejte procházku růžovým sadem - ale stojí to za to =)

  • 11.4.2011  13:15

  Příjemný film, u kterého jsem si zpočátku myslela, že lépe jak za dvě hvězdičky nebude mít... Ale nakonec lepší tři ;) Aneb jak známá hvězda může pomoct někomu si poskládat život a hodnoty a říci svých základních 10 položek... Dobrý soundtrack.

  • 11.4.2011  08:13

  Sice tento představitel Hercula Poirota není ten z nejlepších (resp. mých oblíbených...), ale jinak stojí za shlédnutí - hezké drama, krimi zasazené do netradičního prostředí ;)

  • 10.4.2011  18:18
  Karate Kid 2 (1986)
  ***

  Příjemné pokračování jedničky, které mě jen utvrdilo v tom, že když jsou dobré základy, dobrý učitel a trpělivý žák, může vyrůst velice zodpovědný, skromný a uvědomělý člověk. "Zásady jsou důležitější než vášeň, i když to znamená, že prohráváš..."(17.minuta) "Pravidlo číslo jedna: používej karate jen k obraně. Pravidlo číslo dvě: nauč se nejdříve pravidlo číslo jedna..." "Lež se stane pravdou jen, když jí člověk chce věřit."

  • 10.4.2011  09:28
  Karate Kid (1984)
  ****

  Nu, původní verze je původní verze a remake z nedávné doby u mě opravdu docela klesl... Ale tento film - dobří herci, věrohodnější podání a celkově mi bližší ;)

  • 9.4.2011  12:03
  Karate Kid (2010)
  ***

  Nu, hezká podívaná pro děti, puberťáky a některé dospělé... trošku jsem čekala něco více, určitá podobnost s původní verzí tam prý je též... Celkově: nelituji, že jsem to viděla, hudbu (James Horner) z toho budu poslouchat asi ještě dlouho, zápletka taky celkem fajn, ale předvídatelné... Leč technika výcviku milého pana údržbáře se mi hodně líbila a jestli aspoň trošku budu schopná ji aplikovat poté na své děti, budu velmi šťastný člověk. Kung-fu není pro boj, je pro obranu člověka, je to styl života - s tím souhlasím a nemám ráda, když si někdo upravuje dobrou věc k obrazu svému, aby vytěžil co nejvíce a poškodil okolí... Jde to i jinak, ne snazší cestou, ale zajímavější... ;)

  • 7.4.2011  10:30

  Nu, objektivně lepší čtyři hvězdičky - ať si říká, kdo chce co chce, jako propagaci určité věci to nevidím... Když si někdo zvolí takhle obtížnou cestu, netvrďte, že to byla procházka růžovým sadem... to, že vy byste to nezvládli, je druhá věc... že byste si na to vůbec netroufli... A že by se to nemohlo stát - totéž mohu říct na adresu záchranářů, hasičů, když hasí a vysvobozují živé lidi z obydlí - nejdříve taky nevidí cestu, vidí už jen, že zahynou... ale pak se něco zlomí, oni si řeknou, že by možná nějaká cesta ještě existovat mohla a když hledají... ;)

  • 6.4.2011  13:06

  Velmi příjemná komedie s Willem Smithem a dalšími dobrými herci, které nevím proč, jsem se dlouho vyhýbala, že to přeci bude moooc velká blbost... ale jak se říká - mýliti se je lidské, setrvávati v omylu ďábelské, tak jsem celkem ráda, že byl nalezen čas a film příjemně potěšil =) ona: "Na co si připijeme?" on: "Nebudeš lhát, krást, šidit ani pít. Když musíš říct lež, lež v náručí toho, koho miluješ. Když musíš krást, odkraď se od špatné společnosti. Když musíš šidit, ošiď smrt. Pokud musíš pít, nasávej chvíle, které ti berou dech."

  • 5.4.2011  21:42

  Příjemný film od kterého jsem téměř nic (krom dobrého tance) nečekala a na sobotní večer ideální - k tomu celkem dobrý scénář a údajně částečně dle skutečnosti - co víc si přát? ;)

  • 5.4.2011  17:39
  Proroctví (2009)
  ***

  Nu, dlouho jsem váhala - podívat se, nepodívat se... Celkově - zápletka dobrá, resp. asi nejlepší z celého filmu, cítíte, že to bude něco a jen čekáte, jestli to opravdu dopadne tak, jak už téměř po půlce filmu víte... Nicolas Cage hezký výkon, dětští herci taktéž, jen při té katastrofě se zvířaty (pohled hocha z domu) jsem si říkala, že už to pomalu přehánějí... Jedenkrát stačí, ale jestli nic extra nebudete čekat, tak film akorát ušitý.

  • 3.4.2011  17:26

  Film plný Apokalypsy a symbolů s ní spojenými... soustava vražed, dvanáct apoštolů, sedm pečetí... hmm... Jen trošku silně ponuré... ale dobré výkony.

  • 3.4.2011  17:24
  Tanec s vlky (1990)
  ****

  Nu, sice poměrně dlouhý film, ale tématika si to žádá... a kdo chce lépe poznat indiány, tak ideální... =) Kmen Siouxů, poznání života v souladu s přírodou, lidmi, pokud jsou hodnoty dobré, Podkolenka, bizoni... Krásný film, překrásně zfilmovaný ;)

  • 3.4.2011  17:21
  Rango (2011)
  ***

  Takový průměrný animák, ve kterém, kdo chce, si něco najde... Jinak příjemný na koukání, dobré písničky a občasné vtípky... A chápu Ranga, proč se choval, jak se choval... ;)

  • 29.3.2011  08:17
  Šťastlivci (2008)
  ****

  Příjemná road movie s velmi dobrý obsazením, lidskými příběhy, životem jaký je :) Za malinký vhled do života vojáků jsem taky ráda, leč mi to potvrdilo jednu teorii - jestli jednou vojákem, tak osobní život jde hodně hodně stranou a je jen otázkou, jestli to tak člověk původně chtěl, či ne... Velmi příjemná hudba (Rolfe Kent - viz Reign over Me) ;)

  • 16.3.2011  17:37

  Lepší tři hvězdičky - zabavíte se hezky, má to však i určité slabší chvíle, ale celkově příjemné, milé a závěr je - nu, posuďte sami, ale ke konci jsem se nepřestávala smát... ;)

  • 11.3.2011  15:28

  Nu, jednou se podívat, proč ne... celkem příjemná komedie, ale musela jsem si taky chvilku zvykat, jelikož podobné téma ve filmech jsem mockrát ještě neviděla... možná časem...

  • 8.3.2011  11:28

  Velmi kvalitně natočený film, bohužel o tématu, které je dosti znepokojující... Smekám před Nicolasem Cagem... ale ne před nutným zlem - s tím se nikdy nesmířím... "...To je tajemství přežití - nikdy nebojujte, hlavně ne sám se sebou..."

  • 7.3.2011  16:59
  Red (2010)
  ****

  Velmi milá, příjemná komedie s kvalitním obsazením ;) Zajímavé záběry kamery a pár velmi velmi vtipných či herecky dobře natočených momentů.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9