TRON: Legacy 3D (2010)

Vizuálně propracované a vypiplané, avšak s tak nudným vyprávěním/scénářem, že si budute po 30min. předříkávat většinu replik. Potencionální akční hi-tech sci-fi nářez se proměnil ve statistickou nudu, z které vytrhává pouze geniální hudba od "Daft Punk" (OST roku 2010! - zatím si stojím) + vynikající Jeff (originální, ne ten z 1 a 0).

Kamarádova holka (2008)

Párkrát jsem se zasmál, ale ty 2 hvězdy uděluji především za scénu v kostele, kde si to Dane Cook štramádání s cigárkem v ruce a za doprovodu Johnyho Cashe - When The Man Comes Around - perfect!

Američan (2010)

Chápu zde zcela evidentní snahu vytvoři artové dílo a přiblížit se evropskému stylu točení. Ovšem na můj vkus to bylo až moc umělecké (ono se ani není moc co divit, když režisérem je fotograf - jemuž však zase nejde upřít cit pro krásné záběry měst, silničních komunikací, přírody či nepřekvapující, ale nádherně natočený závěr!) a hrané až moc na vážnou notu (to hledání sebe sama - bylo místy vskutku unavující). George mám rád, ale výběr tohoto snímku se mu moc nepovedl (když už art nebo-li divadelnější film, tak spíš doporučuji snímek "V Bruggách")! ... 2*, třetí * je za výbornou (humornou!) atmosféru v kinosále Slovanského domu, sál č. 5, sedadla 3, 4, 5, 6 v řadě B, dne 10.12., začátek promítání v 17:45h při "Filmánii" ;)) ...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

BAZINGA !!! Nebýt zde postavy Sheldona Coopera, byl by to pouze průměrně standardní sitcom. Ovšem díky němu (excelentní Jim Parsons) a chytře promyšleným dialogům, přirovnávající klasické konverzace o lidském chování (resp. lásce) k atomovým molekulám, matematicko-fyzikálních vzorčů či buňkám, z něj přeci jen dělají lepší nadprůměr. 70%

Zapomenutý ostrov (2008)

Jodie Foster se sakra setkla - dle mého názoru se jedná o její nejhorší výběr role, ovšem ztvárnila jej s tou nejtrapnější ctí, jakou mohla! Otravná rodinná komedie, kde vtipného nebylo vůbec nic!

Pavouci z vesmíru (2010)

OST je fajn - triky jsou fajn - vysávání lidské rasy je také fajn - pohled do útrob mimozemské lodi je více než fajn ... bohužel co není fajn, je zcela nevyužitý potencionál tohoto snímku. Nemá to švih, nemá to drive, logiku to postřádá vcelku často! Mělo to být "béčko" ákčových snímků jako je "Válka světů", "Den nezávislosti" či "Monstrum", avšak v jediné v co se "Skyline" proměnilo, je jen a jen průměrné "céčko"!

Město (2010)

!!! Good Job Ben !!! Po Gone Baby Gone Ben Affleck opět dokazuje, že na pozici režiséra mu to svědčí daleko více než v pozici herce (i když v tomto snímku má své slabší chvilku i přesto je to jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů!). Nelístostný souboj 2 se nekoná, ale určité souvislosti zde vidět můžeme. Nechci se tu dlouhosáhle rozepisovat, takže jediné co lze říci, že "The Town" je v letošním roce je 2. chytrý blockbusterem - 1. v mých očích stále zůstává "Inception". Jestli bude takto Ben A. i nadále pokračovat, jsem si jist že jej v budoucnu uvidíme v takové společnosti jako je Clint Eastwood , Christopher Nolan či Paul Greengrass a to už je velmi vážená společnost !!! ... P.S.: Viděna i "Extended version", bohužel na jednu stranu je zde několik vskutku výborných scén, které do celkového vyznění zapadnou velmi dobře, ale bohužel na druhou stranu zde Ben vystřihl malilinkaté % dialogů, které pak zde chybí a vytvoří, tak menší chybičky v dalších dialozích, jež už byly zařazeny v kino-verzi. Suma-sumárum = 90%!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

V rámci celé série bych řekl, že je tento díl zcela zbytečný, poněvadž by se dal prakticky shrnout do 20min a zároveň bychom se dočkali epického finále, ale tak chápu studio Warner Bros - ždímat se musí! ;)) Avšak zpět k filmu samotnému - po stránce dějové se zde prakticky moc nového nedozvíme, respektive si zde spíš připomeneme jednotlivé postavy, že žijí a co je vlastně Harryho posláním! Více než posunutí samotného děje, je zde věnováno doslovné knižní adaptaci (i když jsem knihu nečetl, je to zde dost patrné - jinak si ty stereotypní sekvence nedokážu vysvětlit). Co se však filmu nedá upřít je jeho atmosféra (z babičky v Godrikově dole šel strach daleko větší než ve všech hororech za posledních 10let), nádherná akční (běžící) sekvence v lese + opět výbornou režii Davida Yatese - vlastně se velmi těším, až po finálním díle "HP" natočí další snímek s jinou tématikou.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

1 ze 2 snímků u kterého jsem v kině usnul, což mluví za vše! Udělaná jediná hvězda = za trojhlavého pejska a bubáka v lese, který mě za tich 152min jediný zaujal!

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Nejsem fanoušek postavy Harryho Pottera, ale jsem objektivní filmový kritik, který nerad odsuzuje něco, co neviděl! Zde však musím konstatovat, po shlédnutí všech (doposud vyšlých) snímků o tomto klučíkovi, že se jedná o nejlepší počin co se týče filmového cítění (dle knižního, to nechám posoudit osoby, jež mají vše načteno). David Yates přinesl do této fantasy patřičnou dospělost, po režisérské stránce mistrně zrežírované pasáže, kterým zároveň dodal patřičnou atmosféru a hlavně řádnou dávku emocí !!!