Společnost mrtvých básníků (1989)

Opravdu si nedokáži představit internát.Vychovatele,kteří mě poučují o starých tradicích,které se musejí dodržovat,přestože už nemají takovou váhu v běžném životě.Ale naučí pochopit historii,vzdělat a otupit citlivost mladých chlapců,kteří hledají tajemství a dobrodružství.Jsou společensky co se týče žen neznalí ,čistí a nezkažení.Tím, že jsou pod přísným dohledem,mají tendenci experimentovat,spolupracovat mezi sebou a jejich přátelství je o to silnější.Film měl vlažnější průběh,mohl by být trochu víc razantnější,více emocí vypustit do světa.

Manhattan (1979)

Skvělí, bravo ,bravo!!! Klasický Woody Allen - jazzík, pohoda, ženský, ke kterým nemá žádný stud se vyjádřit a některé hlášky,které dostanou opravdu každého. Má to správný šmrnc. Několik nádherných záběrů na New York, hned bych se tam vypravila. Sarkasmus, odvázanost ,hlavně uvolněnost a originalita. A v černobílém provedení působí báječně.Naprosté nadšení:-)))).

Rychlý Stripes (2005)

Typický rodinný filmík. Pro děti mluvící zvířátka, pro starší rapující mouchy a pro rodiče láska, píle a péče o zvířecího miláčka, taky schopnost dosáhnout svých cílů. Vtipný hlášky, hodně se mi líbil plameňák, ten byl cool, jeho jméno je obzvlášt hustý-Husa. Prostě pro děti je to supr a myslim si ,že hodně lidí si v tom taky najde něco svýho, čemu se rádi nenuceně zasmějí. Jasně všichni už dopředu víme ,jak to dopadne,že zvítězí ten nejlepší a ten hodný.Možná je to škoda,že tam nebylo něco originálnějšího. Nicméně zase nemůžeme předělat etiku našich babiček pahádkářek(morální zásady) - láska ,dobro vítězí nad zlem,přátelství,myslim,že tohle naše generace potřebují spíš než mobily a brutální gamesy.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Už začátek byl lekavý, zvláštní a vzbuzoval zvědavost,co se tam k sakru stane. Pak přišla dost brutální řezačka ála kolika možnými způsoby jde usmrtit člověka.Těmhle věcem se téměř nikdy nedokážu smát( zvláštní s touhle přezdívkou,co?) .Vypadalo to na dost hnusnýho chlapa a pak se z tohohle bludiště plnýho nářků, útěků a krve vyklubala konečná pointa - pěkná trapárna.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Tak na tohle jsme všichni čekali!!! Konečně dobrej sekec mazec filmec animovec :-) . Tučňáci na začátku rozehřáli a určitě se také budeme mít na co těšit. Něco na tom bude, když si někdo dá tu práci a hraje si s modelínou pět let :-)))

Buď v klidu (2005) odpad!

Naprostej shit!!! Něco na způsob veleshow na Nově, kde je spousta známých herců, zpěváků, hudebníků a bavičů, které vídáme stále dokola a jejich vtipy jsou únavné a nezábavné. V tomto případě to je obdobné. Všichni jsou krásní, úžasní a úspěšní. Zápletka nebyla žádná, jelikož všechny problémy Travolta ihned vyřešil. Smrt manžela nikoho nedojala a ani se jí nikdo nezasmál, snad jen Travolta vrahům do ksichtu (takhle to asi dělá každý mafián). A nejlepší joke nakonec(ironie), neznámá zpěvačka, kterou samozřejmě objeví Travolta, si zazpívá na koncertě se Stevenem Tylerem z Aerosmith,ach,jak dojemné....Ještě docela vtipní byli gangsteři nebo homosexuální bodyguard a také můj oblíbenec Vince Vaughn,ale to nestačí k celkovému dojmu z filmu.

Strašpytlík (2005)

Souhlasím s Trellínem, animovaný film v letošním roce byl naprosto na h...... Vždycky jsou na to veletraillery, kde jsou kouzelní blbínci, na které se hezky kouká, ale samotný příběh je nakonec pěkná nuda pro dospělého a pro malé dítě naprosto nepochopitelné (např.Valliant , 2.světová válka , nacisti ). K věci, Strašpitlík mě velmi překvapil, hlavně tím, že tam nescházel vtip. Náramně jsem se bavila,obzvlášť věcem,které byli přizpůsobeny zvířecímu životu ve městě, jako místo sekačky kozosekačka, atd., převyprávět vám to nemohu, chjo. Jediná výhrada a to Disneyovská dojácká hudba ala Malá mořská víla, ble :-). Jinak se to celé povedlo,taky bych tomu dala víc než tři hvězdy, ale zas nemůžu být tak hodná, musim si ty hvězdy nechat na větší trhák, ale půl bodu by se mi tu teď hodilo.

Tajemný let (2005)

Také jsem viděla trailer, byl zajímavý, vzbudil zvědavost, avšak v samotném filmu něco chybělo. První polovina byla napínavá a udržovala ve mě zájem a zvědavost. Ale v druhé části byla osvětlena příčina zmizení malé Julie a toto zaujetí se zmírnilo a lehce mě to zklamalo. Nicméně celkový dojem z filmu byl pozitivní, Jodie Foster podala skvělý výkon.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Zábavná povídka o tom, jak to asi bylo s těma bratrama Grimmů. Spousta známých(Karkule,vlčík,nějaká ta princezna), kteří byli zapleteni spolu s autory pohádek do příběhu. Vtip nechyběl a trocha krve neuškodila ba naopak, vždy musí být nějaké dobro a zlo. Celkový dojem z filmu? Dobře jsem se bavila a nemusela přemýšlet nad tím, kolik hvězdiček mu dám. Nemá smysl očekávat něco na způsob Monty Pythnů či pozdější Terryho tvorby nebo se moc zamýšlet, co tím chtěl říct. Stačí jen sedět, čumákovat a bavit se.